حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1550356/44 زمان: 16:41   1397/06/09 بازدید: 77,060

پینگ پنگ بهانه جدید شادی و غرور و افتخار

دیوار شرق را بشکن نوشاد نابغه!

پینگ پنگ باز کشورمان در یک بازی حساس مقابل حریف هنگ کنگی به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد.

به گزارش "ورزش سه"، در ادامه رقابت‌های تنیس روی میز بازی‌های آسیایی نوشاد عالمیان در مرحله یک چهارم نهایی این مسابقات از ساعت 18 به وقت محلی به مصاف وونگ چون تینگ از هنگ کنگ رفت.
عالمیان تنها نماینده ایران در این مرحله بود و برای رسیدن به یک چهارم ظهر امروز توانست مقابل پینگ پنگ باز کره جنوبی به برتری برسد. ورزشکار کشورمان در گیم اول بازی خوبی را ارائه نداد و با نتیجه 11-6 نتیجه را واگذار کرد؛ ولی در گیم‌های بعد عالمیان بازی را در اختیار گرفت و به ترتیب در گیم‌های دوم، سوم و چهارم توانست با نتایج 11-8، 12-10 و 11-5 از حریف پیش بیفتد. در گیم پنجم عالمیان توانست با یک بازی حساب شده با نتیجه 11-8 به پیروزی رسید.


در پایان این بازی نوشاد عالمیان توانست با نتیجه 4 بر یک مقابل حریف سخت کوش خود به برتری دست پیدا کند.


با این نتیجه مدال برنز عالمیان قطعی شد و حالا بعد از 52 سال تیم تنیس روی میز ما صاحب مدال خواهد شد. در تاریخ بازی های آسیایی، پینگ پنگ ایران یک مدال تیمی در سال 1958 توکیو  کسب کرده و در بخش انفرادی یک مدال در سال 1966 توسط هوشنگ بزرگ زاده کسب شده که رنگ هر 2 مدال هم برنز بوده است.

 


نوشاد که سال هاست به عنوان نفر اول تنیس روی میز ایران و یک پدیده نامی برای خودش در ورزش ایران دست و پا کرده، بارها توانسته در رقابت های مختلف نفرات برتر جهان را حتی از کشور چین شکست دهد. او این بار توانست در حالی که برادرش در مرحله یک هشتم نهایی حذف شده بود، دست به کاربزرگی بزند و حریفش را که دارای رنکینگ 10 جهان بود، از پیش رو بردارد.


هنوز ماموریت این پدیده تنیس روی میز ایران و آسیا به پایان نرسیده و او فردا از ساعت 13 به وقت محلی(10:30 به وقت تهران) به مصاف لین گائو یونگ از چین می رود و در صورت برتری مقابل او به فینال خواهد رسید. البته همواره چینی ها در این رشته به عنوان قهرمانی دست پیدا کرده اند و این بار نیز 2 نفر از این کشور در دوطرف نیمه نهایی هستند. با این حال به نظر می رسد نوشاد کاملا روی فرم است و می تواند دست به کارهای بزرگتری هم بزند.

 

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.