حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1553679/44 زمان: 15:20   1397/06/23 بازدید: 11,148

توماس باخ خواستار حضور زنان در استادیوم ها شد

قول رییس IOC برای دفاع از ایران مقابل تحریم‌ها

رئیس کمیته ملی المپیک ایران با حضور در مقر کمیته بین المللی المپیک با باخ، رئیس IOC دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش "ورزش سه"، سیدرضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک در جریان بازی های آسیایی 2018 از سوی مسئولان IOC به سوییس دعوت شد تا با رییس کمیته بین المللی المپیک ملاقات کند. او بعد از اینکه چند روز قبل با نناد لالوویچ، رییس اتحادیه جهانی کشتی دیدار کرد، با بالاترین مسئول ورزشی در سطح جهان نیز جلسه مفصلی داشت. 


نقاشی های اصفهان در خانه رییس IOC
در ابتدای این دیدار توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک (IOC) ضمن خوش آمدگویی به صالحی امیری اظهار داشت: این ملاقات کمک خواهد کرد تا طرفین نسبت به هم شناخت بهتری پیدا کرده و در مورد تمام مسائل مشترک بین دو‌ نهاد ورزشی به نقطه نظراتی مشترک و تصمیماتی مناسب دست یابند.
وی در ادامه با اشاره به حضور چندین باره در ایران اظهار داشت: شناخت خوبی از کشور ایران دارم. هم اکنون در خانه شخصی ام چهار تابلو نقاشی از اصفهان دارم که همه روزه با دیدن آن به یاد فرهنگ و تمدن ایران می افتم.


دعوت از توماس باخ به ایران
صالحی امیری نیز ضمن تقدیر و تشکر از توماس باخ به واسطه برپایی این نشست اظهار داشت: در برنامه ریزیهای صورت گرفته در هیات اجرایی جدید تصمیم داریم آموزش المپیک را به سطح مدارس و دانشگاه ها آورده و با جمعیت میلیونی در این دو نهاد به جنبش المپیک و پیاده سازی آن کمک نماییم. اعتقاد دارم جای مجموعه ملی ورزش ایران با توجه به بزرگی و افتخارات قهرمانان ایران زمین،خالی بوده و هست و به همین دلیل نیز در نظر داریم در اولین فرصت این موزه را با کمک تمامی بخش های ورزش راه اندازی کرده و در چند فاز آن را تکمیل نماییم.
وی توجه و سرمایه گذاری ایران در بحث ورزش بانوان را مطرح کرد و گفت: خوشبختانه با حمایت وزارت ورزش و جوانان و فدراسیونها گامهای اساسی در توسعه ورزش بانوان برداشته شده که در همین راستا می توان به افزایش تعداد بانوان اعزامی به بازیهای آسیایی 2018 و همچنین مدال آوری آنان که سهم عمده ای در موفقیت کاروان ورزشی ایران داشته اند اشاره کنم.
در پایان این نشست صالحی امیری از توماس باخ برای حضور در ایران دعوت رسمی بعمل آورده که وی نیز اعلام داشت در فرصت مناسب برنامه ریزی برای این ملاقات و حضور در ایران را پیگیری خواهد کرد.

 


تاکید به حضور زنان در ورزشگاهها
باخ با عرض تبریک برای پیشرفت ورزش بانوان خواستار پشتیبانی و حمایت کمیته ملی المپیک از حضور بانوان در استادیوم ها و ورزشگاه ها شد.
توماس باخ در ادامه این نشست خطاب به صالحی امیری گفت: در مورد هر دو پروژه موزه المپیک و آموزش نیز اعلام می کنم که از ایران حمایت می کنم و شما حمایت موزه بین المللی المپیک و واحد المپیک سولیداریتی IOC را در سطحی وسیع به همراه خواهید داشت.
رئیس IOC در ادامه بحث حقوق تلویزیونی بازیهای المپیک و برنامه ریزی کمیته بین المللی المپیک در این خصوص را مطرح ساخت و گفت:در این زمینه تبادل اطلاعاتی بیشتری خواهیم داشت تا بتوانیم بهترین خروجی را برای کمیته بین المللی المپیک و کمیته های المپیک داشته باشیم.
وی در ادامه برپایی نمایشگاه های مشترک در موزه های بین المللی را پیشنهاد داد و گفت:وسایل و تجهیزاتی که از ورزشکاران شاخص دنیا و ایران داریم را می توانیم در نمایشگاه های مشترک موزه ایران و لوزان تحت نمایش علاقه مندان قرار دهیم که در این زمینه نیز روی کمک و حمایت ما حساب باز کنید.


حمایت از ایران برابر تحریم ها و احتمال ملاقات با روحانی
رییس IOC در ادامه جایگاه ورزش ایران را در آسیا و جهان بسیار مهم و ارزشمند تلقی و تاکید کرد:شک نداشته باشید در شرایط تحریم در کنار شما خواهیم بود؛ چرا که فلسفه ورزش توسعه صلح جهانی است. ما به هیچ وجه از کسانی که می خواهند به ایران لطمه بزنند حمایت نکرده و همواره به اهداف جنبش المپیک که حمایت از کمیته های المپیک است پایبند خواهیم بود. بسیار تمایل دارم که ایده خوب ملاقات با رییس جمهوری ایران را در مجمع عمومی سازمان ملل جامه عمل بپوشانم که فرصت بسیار خوبی برای حمایت از شما در سطح بین المللی است.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.