حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1561485/43 زمان: 13:25   1397/07/24 بازدید: 29,530

علی چینی؛ از سوپر گل تا پیوند کلیه (عکس)

مربی و بازیکن سابق استقلال حالا سرمربی تیم ملی پیونداعضا و بیماری های خاص در رقابت های جهانی است.

به گزارش " ورزش سه" علی چینی مربی استقلال و دستیار علیرضا منصوریان در این تیم در حال حاضر سرمربی تیم پیونداعضای ایران است. او که خودش سال ها قبل عمل پیوندکلیه انجام داده است اینروزها برنامه های آماده سازی این تیم را برای مسابقات جهانی 2019 و 2020 در انگلستان و ایتالیا آماده می کند.

 


علی چینی در میانه دهه هفتاد به عنوان یک ستاره جوان در فوتبال ایران مطرح شد. او در تیم ملی امید ایران و باشگاه پیام مقاومت به عنوان یک مدافع کناری با قابلیت بازی در هردو پست دفاع راست و چپ مورد توجه تیم های مطرح قرار گرفت و در حالی که پرسپولیس و علی پروین نیز تا یکقدمی جذب او پیش رفته بودند به دوستانش در استقلال از جمله دوست صمیمی اش علیرضا منصوریان پیوست و زیرنظر ناصرحجازی کارش را با آبی آغاز کرد. او سه سال همراه مرحوم حجازی در استقلال بود و از تصاویر به یادماندنی او در این تیم می توان به گل زیبایش در سال 85 به برق شیراز اشاره کرد که در دقیقه هشتاد و با یک شوت فوق العاده زده شد و استقلال با این سه امتیاز شانس قهرمانی اش بیشتر شد.

 


او مربیگری را هم از استقلال و تیم جوانان این باشگاه شروع و آرام آرام به نیمکت تیم بزرگسالان باشگاه محبوبش پیوست. او در لیگ شانزدهم و در نفت دستیار منصوریان بود و سپس همراه او به استقلال آمد و بعد از کسب یک عنوان نایب قهرمانی و در نیمه های فصل هفدهم همراه او و دیگر اعضای کادرفنی جای خودشان را به وینفرد شفر دادند.

 


مدافع و هافبک چپ سابق استقلال همانطور که گفته شد اینروزها دور از هیاهو و حواشی دنیای حرفه ای مشغول تمرین دادن تیم ملی پیوندعضو ایران و آماده سازی آن برای مسابقات جهانی است. او در بازی تدارکاتی این تیم برابر یک تیم دونده و محکم محلی در گیلان، در اواخر بازی به میدان آمد و یک گل زیبا هم زد.  نکته ای که درباره علی چینی می توان گفت این که با توجه به  شرایط فیزیکی مناسب خودش این احتمال وجود دارد که نقش مربی-بازیکن را در تیم ملی پیونداعضا داشته باشد و در این تیم به میدان برود. او خیلی زود فوتبال را کنار گذاشت و به خاطر نارسایی کلیه مجبور به انجام عمل پیوند شد.

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.