کد خبر : 1563188 | 01 آبان 1397 ساعت 11:35 | 510.2K بازدید | 0 دیدگاه

از ملانصرالدین تا دستور به تغییر رییس

اینستاگرام وحشتناک سعید معروف!

این خبری بود که حتی اخبار داغ فوتبالی را پشت سر می‌گذاشت؛ پستی از سعید معروف کاپیتان تیم ملی والیبال روی اینستاگرامش با ادبیاتی عجیب و بسیار تند علیه رییس فدراسیون والیبال.

اینستاگرام وحشتناک سعید معروف!

 

به گزارش "ورزش سه"، ماجرا از کمی زودتر آغاز شده بود، زمانی که عصر روز گذشته و در بحبوحه مسابقات جهانی کشتی خبر استعفای امیر خوش‌خبر سرپرست تیم ملی والیبال به صورت رسمی از سوی این فدراسیون منتشر شد. خبری که مشخص بود انتشارش بدون ترکش باقی نخواهد ماند؛ به خصوص که ضیایی رییس فدراسیون والیبال پس از نتایج تیم ملی در رقابت های جهانی و همچنین به تصویب رسیدن قانون بازنشستگان موقعیت تضعیف شده تری نسبت به گذشته دارد.


خوش خبر بعد از انتشار این خبر شخصا اولین واکنش را به آن نشان داد و اعلام کرد از سوی فدراسیون والیبال وادار به کناره گیری شده است. شاید تغییر پست سرپرستی تیم ملی والیبال اساسا خبر آنقدر پراهمیتی نباشد؛ اما همه والیبالی ها می دانند موضوع درباره امیر خوش خبر متفاوت است. او که سال ها قبل از سوی وزارت ورزش برای کار در فدراسیون والیبال مامور شده، روابط بسیار نزدیکی با تنی چند از ستاره های تیم ملی والیبال برقرار کرده است. بازیکنانی مثل سعید معروف و محمد موسوی که البته نفر دوم هنوز واکنشی نسبت به این خبر نشان نداده است.


با اینکه چند بازیکن برای خوش‌خبر بدون کنایه در صفحات شخصی خود آرزوی موفقیت کردند، سعید معروف به عنوان کاپیتان انتقاد تندی را نسبت به فدراسیون والیبال و احمد ضیایی در صفحه اینستاگرامش مطرح کرد.


«چند وقت پیش فکر میکردم که یه سرى اتفاقا داره میوفته که نه تنها ترمز والیبال کشیده شه بلکه باید سرعت پسرفتش بیشتر از پیشرفتش باشه.امروز خبری شنیدم که تایید کرد بازم درست فکر میکردم.کسى رو گذاشتن تو راس کار که سرعت تخریبش خوب باشه و اصلأ نفهمه چیکار داره میکنه.اصلأ این ادم شعور درک مسائل رو نداره نه به دلیل اینکه زبان والیبال سخت باشه یا من خیلى پیچیده حرف زده باشم نه,فقط قدرت فهمش رو نداره.سکوت کردیم که قبل بازیهاى اسیایى و جام جهانی تیم ضربه نخوره ولى بعد این همه ندانم کارى،برکنارى سرپرست تیم بدترین اتفاق ممکن بود.امیدوارم قبل از اینکه داستان ملا نصرالدین و حیوون روى پشت بوم خونش تکرار بشه، وزارت محترم ورزش سریعأ قانون بازنشسته هارو اجرا کنه که این اقا فکر نکنه هر کارى دلش بخواد میتونه بکنه.به امید روزى که دیگه ادمهاى نا لایق رو تو پست ریاست نبینیم.»

 

1347376


سعید معروف در پست خود اشاره‌ای به کنار رفتن امیر خوش خبر نکرده، اما به نظر می رسد بهانه اصلی برای این انتقاد تند استعفای سرپرست تیم ملی بوده است؛ فردی که تاریخ نشان می دهد به نوعی خط قرمز کاپیتان تیم ملی است.


اگر کمی به گذشته برگردیم، یادمان می‌آید که سعید معروف به خاطر رابطه دوستانه با امیر خوش خبر شدیدا از او حمایت کرده و مهمترین نمونه هم به المپیک 2016 برمی‌گردد؛ جایی که کاپیتان تیم ملی به همراه محمد موسوی و شهرام محمودی حاضر نشدند در اعتراض به غیبت نام خوش خبر در لیست افتتاحیه به این مراسم پای بگذارند.


بخش توهین آمیزتر پست اینستاگرامی معروف مربوط به کنایه ای است که او با لفظ ملانصرالدین و حیوون روی پشت بام خانه اش به آن اشاره کرده است! حکایتی قدیمی که مطرح شدن آن از سوی معروف بیانیه او را ترسناک‌تر کرده است. این حکایت به صورت کنایه ای به بالا رفتن افراد بی ارزش و ترک نکردن سمت یا صندلی جدید از سوی آنها اشاره می کند که نتیجه ای خسارت بار به همراه خواهد داشت.


به نظر می رسد کاپیتان تیم ملی که هم اکنون در ایتالیا به سر می‌برد، به صورت کنایه کمک داورزنی به ضیایی را برای قرار گرفتن در راس فدراسیون دست مایه قرار داده؛ 2 مسئولی که حالا گفته می شود رابطه صمیمانه قبلی را با هم ندارند و حتی به خاطر اجرای قانون بازنشستگی با هم اختلاف پیدا کرده اند.
البته اظهارات تند معروف علیه احمد ضیایی در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی انتقادهای زیادی را هم در پی داشته است. خیلی‌ها معتقدند بازیکن تیم ملی هر چقدر هم بزرگ و باتجربه باشد، نمی تواند در حوزه اختیارات رییس فدراسیون ورود کند و به خاطر کنار رفتن سرپرست تیم ملی به این شکل پست انتقادی منتشر کند.


سعید معروف که از ابتدا هم رابطه خوبی با ضیایی بعد از حضورش در راس فدراسیون نداشته، با ادبیاتی تند به صورت مشخص از پایان کار او صحبت کرده و از وزارت ورزش خواسته تا به ماجرا ورود کند.


با توجه به اینکه پست سعید معروف در ساعات پایانی روز گذشته منتشر شده، فدراسیون والیبال با آغاز روز کاری خود همچنان به این جملات واکنش نشان نداده است؛ اما انتظار می رود ضیایی حتی اگر درگیر قانون بازنشستگی و جدا افتادن از سمت سازمان خود باشد، برای حفظ ارکان انضباطی خود دست به اقدامی درخور بزند.

 

1347355

دیدگاه‌ها