کد خبر : 1588826 | 14 بهمن 1397 ساعت 08:39 | 2,122 بازدید | 0 دیدگاه

ورزشکاران با دست خالی به هند می‌روند اما کم نمی‌گذارند

سبقت‌الهی: قول کسب سهمیه نمی‌دهم

ملی‌پوش تپانچه بانوان ایران گفت: با اینکه مشکلات مالی وجود دارد و حقوق نمی‌گیریم، اما ورزشکاران با دست خالی کم نمی‌گذارند و تلاش خود را به کار می‌گیرند.

به گزارش "ورزش سه" به نقل از فارس، ملی‌پوشان تفنگ و تپانچه ایران این روزها با وجود مشکلات مالی و مسائلی که همیشه در خصوص تهیه فشنگ و مهمات وجود داشته، خود را برای دومین مسابقه جهانی کسب سهمیه المپیک آماده می‌کنند که از حدود 20 روز دیگر در هند آغاز می‌شود.

 

گلنوش سبقت‌الهی یکی از ورزشکاران تیم ملی تپانچه کشورمان است که در مسابقات جهانی هند حضور خواهد داشت.

 

گلنوش سبقت‌الهی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی فارس، درباره شرایطش و رکوردهایی که دارد، اظهار داشت: ما مسابقات کسب سهمیه را پیش رو داریم و شرایط من هم بد نیست. از رکوردهایم راضی هستم. البته در خفیف تمرین زیادی نداشته‌ایم و اوضاع هم با گرانتر شدن ارز بدتر شده است اما همه ورزشکاران تلاش خود را می‌کنند بهترین نتیجه را بگیرند.

 

وی درباره لغو شدن اردوی هانوفر و اینکه اعلام شده ورزشکاران چند روز زودتر به هند می‌روند تا برای مسابقات آماده شوند، عنوان کرد: می‌دانم اردوی هانوفر کنسل شده است اما نمی‌دانم قرار است زودتر به هند برویم یا خیر. لغو شدن این اردو هم تاثیر خود را روی ورزشکاران می‌گذارد همان طور که قبل از بازی‌های آسیایی اردوی هانوفر لغو شد و تاثیرش را دیدید.

 

ملی‌پوش تپانچه ایران در ادامه صحبت‌هایش در پاسخ به این سوال که ما در نخستین مسابقه کسب سهمیه المپیک توکیو نتیجه‌ای نگرفتیم فکر می‌کنید در مسابقات جهانی هند، نتیجه کسب شود، اظهار داشت: باید در نظر داشته باشیم درباره مسابقات جهانی صحبت می‌کنیم که همه کشورها با همه امکانات و با برنامه به این رقابت‌ها می‌آیند اما ما با این شرایط به هند می‌رویم. ورزشکاران کم نمی‌گذارند و با اینکه مشکلات مالی وجود دارد و حقوق نمی‌گیریم، اما با دست خالی کم نمی‌گذارند و تلاش خود را به کار می‌گیرند.

 

سبقت‌الهی درباره اینکه می‌تواند برای کسب سهمیه المپیک قولی بدهد یا خیر، تصریح کرد: قول دادن منطقی نیست اما می‌توانیم قول بدهیم همه تلاش‌مان را به کار می‌گیریم.

 

وی در پاسخ به سوال دیگر فارس مبنی بر اینکه بارها دیده‌ایم ورزشکاران ایرانی به فینال راه پیدا می‌کنند اما در این مرحله مدالی کسب نشده، خاطرنشان کرد: ما آنقدر میدان دیده نیستیم. اروپایی‌ها و چینی‌ها سالی در 20 مسابقه شرکت می‌کنند. من از سال 94 شاید تا الان 10 مسابقه رفته‌ام که در این 10 تا شاید 4-5 مسابقه فینالیست بوده‌ام. مگر چقدر تجربه فینال دارم؟ تجربه کمک زیادی به نتیجه ورزشکار در فینال می‌کند.

 

این ملی‌پوش تپانچه ایران درباره گران شدن سلاح و به روز کردن تجهیزات هم گفت: اگر الان بخواهم تپانچه بخرم باید 30-40 میلیون تومان هزینه کنم. اگر مشکلی برای سلاح پیش بیاید قطعات ایران باشد در داخل کشور تجهیز می‌کنیم. فعلا سلاح من مشکلی ندارد اما در صورت بروز مشکل با این شرایط تجهیز آن واقعا سخت است

دیدگاهها