حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1590598/1 زمان: 17:32   1397/11/21 بازدید: 9,924

20 روز تا اعلام رای دادگاه CAS در مورد پی اس جی

دادگاه حکمیت در ورزشی نتیجه تحقیقاتش درباره اتهام PSG به نقض قانون بازی جوانمردانه مالی یوفا را تا ۲۰ روز دیگر اعلام خواهد کرد.

به گزارش "ورزش سه"، حکم پرونده تخلف باشگاه پاری سن‌ژرمن از قانون بازی جوانمردانه مالی برای خرید نیمار و کیلیان امباپه در سال 2017 تا پایان ماه فوریه توسط دادگاه حکمیت در ورزش (CAS) اعلام می‌شود.

طبق قانونی بازی جوانمردانه مالی یوفا، تیم‌های باشگاهی قاره سبز باید به اندازه درآمدشان برای خرید بازیکنان جدید اقدام کنند و دو خرید نجومی پاریسی‌ها در تابستان سال 2017 که مجموعاً به بیش از 400 میلیون یورو می‌رسد (222 میلیون یورو برای خرید نیمار از بارسلونا و 180 میلیون یورو برای خرید امباپه از موناکو) سبب شده که اتحادیه فوتبال اروپا به واقعی بودن ارقام ارائه شده توسط باشگاه فرانسوی به عنوان درآمدهای حاصل از منابع مختلف مشکوک شود و به همین منظور این سازمان یک کارشناس مالی زبده که سابقه کار در دولت بلژیک را دارد استخدام کرده تا به این پرونده رسیدگی کند.

 

 

 

 

علاوه بر پاری‌سن‌ژرمن، منچسترسیتی نیز چنین وضعیتی دارد و یوفا به دوپینگ مالی هر دو باشگاه مشکوک است. الکساندر چفرین رئیس یوفا اخیرا تأکید کرده است که در صورت وجود مدارکی دال بر تخلف مالی دو باشگاه به هیچ وجه با آنها مماشات نخواهد کرد. یوفا از دو باشگاه تحت تملک مالکان شیوخ کشورهای حاشیه خلیج فارس به خاطر عدم همکاری شفاف آنها با این سازمان برای رسیدگی به گزارش‌ها و صورتحساب‌های مالی‌شان ناراضی است و به همین دلیل به طور جدی پیگیر پرونده شده است. این پرونده اکنون در دست بررسی دادگاه حکمیت در ورزش ارجاع داده و قرار است که تا پایان ماه میلادی جاری حکم آن اعلام شود.

 

 

 


نکته تأمل برانگیز درباره باشگاه پاری‌سن‌ژرمن است که با وجود متهم بودن به دوپینگ مالی، رئیس آن ناصر الخلیفی به تازگی به عنوان عضو جدید کمیته اجرایی یوفا منصوب شده است. طبق قوانین یوفا از هر لیگ تنها یک نماینده می‌تواند در کمیته اجرایی این سازمان حضور داشته باشد و به همین دلیل ایوان گازیدیس، مدیر اجرایی سابق آرسنال پس از قبول همین مسئولیت در میلان شرط حضور در کمیته اجرایی یوفا را از دست داد (چون از سری آ آندره‌ آ آنیلی رئیس باشگاه یوونتوس در این کمیته حضور دارد) و به این ترتیب ناصر الخلیفی جانشین او شد.

عضویت الخلیفی در کمیته اجرایی یوفا در حالی که تیم تحت مدیریت او با ارتکاب تخلفات مالی مختلف متهم است، معترضانی همچون خاویر تباس، رئیس لالیگا داشته است. او مدعی شده که عضویت رئیس قطری PSG‌ در این کمیته به منظور تأثیرگذاشتن روی دیگر اعضای نهاد حاکم بر فوتبال اروپا و جلب نظر آنها برای صرف‌نظر از مجازات احتمالی قهرمان لیگ فرانسه است.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.