حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1590676/39 زمان: 20:15   1397/11/21 بازدید: 44,816

کرمانشاهی به خوبی مقابل بازیکنان معترض ایستاد

مظفری: نمی توان درباره پنالتی فولاد نظر درستی داد

کارشناس داوری فوتبال ایران اعلام کرد نمی شود تصمیم درستی درباره صحنه پنالتی فولاد گرفت؛ چراکه تصاویر تلویزیونی خوب نبوده است.

به گزارش "ورزش‌سه"، پنالتی ای که رضا کرمانشاهی داور مسابقه فولاد و پرسپولیس برای تیم میزبان گرفت و باعث برتری شاگردان افشین قطبی شد، خبر ساز شده است. بسیاری از هواداران پرسپولیس اعتقاد دارند، کرمانشاهی اشتباه کرده و باعث باخت پرسپولیس شده است. با این حال نوید مظفری کارشناس داوری فوتبال ایران می گوید نمی شود درباره صحنه پنالتی نظر مشخصی داد.


مظفری در این خصوص به فارس گفت: اول باید بگویم پوشش تصویری این مسابقه بسیار بد بود حتی در صحنه بحث‌برانگیز بازی که اواخر نیمه اول رخ داد و داور به سود فولاد اعلام پنالتی کرد ما فقط از یک زاویه این پنالتی را دیدیم و هیچ صحنه‌ دیگری از پنالتی به نمایش درنیامد.


وی ادامه داد: هنگامی که مدافع و مهاجم دو تیم در محوطه جریمه به هم می‌رسند بدن بازیکن پرسپولیس که همان مدافع است صحنه را پوشانده بنابراین من نمی‌دانم چگونه برخی نسبت به این پنالتی معترض هستند.هیچ کس نمی‌تواند در مورد این پنالتی اظهارنظر کند زیر‌ا در تصاویر تلویزیونی هیچ چیز مشخص نیست. من نمی‌دانم چگونه به این تصمیم داور معترض هستند، چون بازیکن پرسپولیس صحنه را پوشانده است.


مظفری درباره استفاده از کارت های زرد متعدد توسط کرمانشاهی تاکید کرد: ‌برایم جالب است که ۲۲ نفر در زمین حضور دارند و ۲۵ نفر به داور معترض می‌شوند. یک حرکت رضا کرمانشاهی بسیار خوب بود. اینکه با کارت‌های زردی که به بازیکنان نشان داد مقابل عادت بازیکنان لیگ برتر ایستاد، عادت بد اعتراض به داوری. امیدوارم سایر داوران هم همین رویه را ادامه بدهند. در مورد پنالتی هم چون هیچ صحنه‌ای مشخص نیست و باید دید که تصاویر از پشت دروازه را ببینیم که ندیدم، باید بگویم که تصمیم کرمانشاهی در مورد پنالتی درست بوده است.


مظفری صحبت هایش را با اظهارنظر درباره پایان مسابقه 30 ثانیه زودتر به پایان برد: من هم دیدم گزارشگر مسابقه اعلام کرد داور ۴ دقیقه وقت اضافه اعلام کرده است اما تصویری از داور مسابقه ندیدم که همین وقت را اعلام کرده باشد. به هر حال وقت اضافه‌ای که از سوی داور اعلام می‌شود حداقل وقت است و می‌تواند بیشتر از آن هم محاسبه شود. اگر واقعا داور ۴ دقیقه وقت اضافه گرفته باشد،‌ باید بگویم ۳۰ ثانیه سوت پایان بازی را به صدا درآورد.

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.