کد خبر : 1593316 | 02 اسفند 1397 ساعت 01:28 | 106.3K بازدید | 0 دیدگاه

اتلتیکو 2-0 یوونتوس: VAR هم حریف اتلتی نشد

اتلتیکو مادرید در دیداری جذاب و تماشایی، با نتیجه 2-0 یوونتوس را شکست داد و گام بلندی به سوی مرحله بعد لیگ قهرمانان برداشت.

اتلتیکو 2-0 یوونتوس: VAR هم حریف اتلتی نشد

به گزارش "ورزش سه"، در شبی که VAR یک پنالتی و یک گل شاگردان دیگو سیمئونه را مردود اعلام کرد، این تیم در نهایت با دو گل به پیروزی رسید تا با امیدواری زیادی در انتظار دیدار برگشت باشند.

تیم میزبان بازی را بهتر آغاز کرد و در دقایق ابتدایی تا اندازه ای بر بازی مسلط بود اما این یوونتوسی ها بودند که در دقیقه 9، اولین موقعیت جدی بازی را ایجاد کردند. روی یک ضربه آزاد بود که شوت محکم کریس رونالدو، چیزی نمانده بود به گل اول بازی تبدیل شود اما یان اوبلاک با یک واکنش تماشایی، توپ را به بیرون فرستاد.

 

1383958

 

1383959

 

4 دقیقه بعد، یوونتوسی ها بار دیگر صاحب موقعیت شدند اما این بار هم ضربه سر لئوناردو بونوچی، راهی به چهارچوب دروازه اتلتیکو پیدا نکرد.

در ادامه بار دیگر بازی متعادل شد و هر دو تیم موقعیت های نصفه و نیمه ای داشتند تا اینکه در دقیقه 27، روی فرار دیگو کاستا و خطای دی شیلیو، داور نقطه پنالتی را نشان داد اما بعد از استفاده از VAR، داور خطا را پشت محوطه جریمه اعلام کرد. گریزمان ضربه آزاد را به شکل خطرناکی به سمت دروازه یوونتوس زد اما این بار شزنی بود که مانع از گل شدن توپ شد.

در دقایق پایانی نیمه اول، هر دو تیم تلاش زیادی کردند تا به گل برسند و موقعیت های نصفه و نیمه ای هم داشتند اما هیچ یک از آنها تبدیل به گل نشد و این نیمه با تساوی 0-0 به پایان رسید.

نیمه دوم را اتلتیکو بهتر آغاز کرد و در همان دقایق ابتدایی، دو موقعیت بسیار خوب را از دست داد. ابتدا در دقیقه 52، روی اشتباه کیه لینی، گریزمان با یک پاس خوب، دیگو کاستا را راهی دروازه یووه کرد اما این مهاجم تنومند در موقعیت تک به تک با شزنی، توپ را به بیرون زد.

دو دقیقه بعد، نوبت گریزمان بود که یک موقعیت خوب را از دست بدهد. او که درون محوطه جریمه یووه صاحب موقعیت شده بود، قصد داشت توپ را از بالای سر شزنی عبور دهد اما دروازه یوونتوس با تاثیری که روی توپ گذاشت، باعث شد تا توپ به تیر افقی دروازه برخورد کند و توپ برگشتی را هم کیه لینی دفع کرد.

در ادامه بازی برای دقایقی متعادل دنبال شد اما هرچه زمان بازی سپری می شد، حملات اتلتیکو شدت می گرفت. در دقیقه 70 بود که سرانجام قفل دروازه یووه باز شد اما این گل هم بعد از استفاده از VAR، مردود اعلام شد. روی ارسال فیلیپه لوئیس بود که موراتا با ضربه سر کار را تمام کرد اما تصاویر آهسته نشان داد که مهاجم اتلتیکو روی کیه لینی مرتکب خطا شده بود.

اما تنها 6 دقیقه بعد، سرانجام تیم میزبان توانست به گل اول برسد. روی یک ضربه کرنر بود که ضربه سر موراتا بعد از برخورد به بازیکن یووه به خیمنز رسید و او هم با یک ضربه دقیق، کار را تمام کرد.

 

1383964

 

 

برتری اتلتیکو بعد از این گل هم ادامه داشت و در دقیقه 83 این تیم به گل دوم رسید. این بار هم روی یک ضربه آزاد بود که با دفع ناقص بازیکنان یوونتوس، توپ مقابل گودین قرار گرفت و او هم از زاویه ای نه چندان نامناسب، دروازه را باز کرد.

 

1383965

 

یوونتوسی ها که چیزی برای از دست دادن نداشتند، پیش کشیدند و چیزی نمانده بود که در دقیقه 90، یکی از گل های خورده را جبران کنند اما واکنش عالی اوبلاک، مانع از گل شدن ضربه تماشایی برناردسکی شد و اتلتیکو با همان دو گل، به پیروزی رسید.

دیدگاه‌ها