کد خبر: k8Aok زمان: 13:38 1398/01/05   بازدید: 216

قبل از دیدار با ایران صورت گرفت

سرمربی امید عراق تهدید به افشاگری کرد!

سرمربی تیم فوتبال امید عراق در آستانه نبرد با تیم المپیک ایران صحبت های تندی را علیه فدراسیون نشینان کشورش بیان کرد.

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی امید ایران بعد از برد پرگل مقابل ترکمنستان و یمن روز ششم فروردین در حساس ترین مسابقه خود به مصاف امیدهای فوتبال عراق می رود. تیمی که مربی اش خیلی از شرایط آن راضی نیست و در آستانه مسابقه فردا به بیان برخی حقیقت های تلخ پرداخته است.


عبدالغنی شهد سرمربی تیم المپیک عراق درباره بازی حساس با تیم امید ایران گفت: در بازی با ایران نیاز داریم که تمرکز بالایی داشته باشیم. بازیکنان ایران دنبال پیروزی هستند و ما نیز دو گزینه برد و مساوی در این مسابقه پیش رویمان است تا کارمان به اما و اگرها کشیده نشود و بتوانیم به عنوان بهترین تیم دوم گروه های مختلف صعود کنیم. کار مان بعد از انصراف پاکستان از یکی از گروه ها سخت تر هم شده و به همین خاطر باید نتیجه خوبی مقابل ایران بگیریم.


وی در ادامه به برخی مشکلات در راه آماده سازی تیمش اشاره کرد و گفت: اتفاقات مختلفی در روند آماده سازی ما رخ داد. برخی بازیکنان به دلایل اداری نتوانستند همراهمان باشند. نفراتی که از لحاظ سنی امکان حضور در ترکیب تیم را داشتند اما نتوانستند همراه ما باشند که باید در آینده روی دلایل عدم حضورشان بحث و گفت و گو کنیم.


سرمربی المپیک عراق با بیان اینکه حدود 30 بازیکن نتوانستند تیمش را همراهی کنند، عنوان کرد: تیم ما شرایط خاص و سختی را در ماه های گذشته داشت. من از فدراسیون فوتبال عراق خواستم که دیدار الزورا و الجبیره را عقب بیندازند تا بتوانیم از دو بازیکن خود که در الزورا بازی می کنند، بهره بگیریم اما درخواستم رد شد. برخی بازیکنان چند روز مانده به مسابقه به ما ملحق شدند و مصدومیت برخی نفرات هم دردسر ساز شد. از سوی دیگر حدود 7 بازیکن به دلایل غیرفنی و اداری از لیست مان خط خوردند. بازیکنانی که در بازی دوستانه با سوریه حضور داشتند تا حدودا 30 بازیکن اصلی خود را در اختیار نداشته باشیم.


عبدالغنی شهد ادامه داد: تیمی که ما در اختیار داریم، برای اولین بار است که در یک تورنمنت خارجی شرکت می کند. این تیم هیچ صغرسنی ای ندارد و بازیکنان ما حتی تجربه بازی در لیگ عراق را هم ندارند. در این شرایط آنها باید نیروی بالایی بکار بگیرند تا موفق شوند. من حتی درخواست کردم که میزبان یکی از گروه ها باشیم اما این موضوع نیز حاصل نشد.


سرمربی تیم امید عراق با گلایه از مسئولان فدراسیون فوتبال این کشور خاطرنشان کرد: بعضی از اتفاقات مشخص نیست به چه دلیلی صورت می گیرد. بعضی از مسئولان فدراسیون فوتبال عراق برخورد بدی با تیم المپیک داشتند. روابط عمومی فدراسیون یکی از این کمیته ها داشت و واضح است که به تیم ما اهمیتی ندادند. این افراد می خواستند تیم المپیک هم مثل نونهالان و سایر رده ها از مرحله مقدماتی خارج شود و این برای من و دیگران واضح است. با این حال چنین اتفاقی نیفتاد و ما با درسی که از شرایط سخت گرفتیم می خواستیم که نتایج خوبی را رقم بزنیم، اما بعدا در این خصوص خیلی مسائل را افشا می کنم.


عبدالغنی شهد همچنین گفت: فدراسیون فوتبال عراق به تیم ما مبلغ 100 دلار اهدا کرد که من آن را رد کردم. آنها خیلی بهتر بود به من و کاپیتان تیم زنگ می زدند و تبریک می گفتند، اما به مدیر تیم زنگ زدند و خودشان را خسته نکردند. چون شماره من و کاپیتان تیم را ندارند. با این حال از رییس کاروان المپیک تشکر می کنم که شرایط خوبی برای ما مهیا کرده است.


وی در پایان افزود: تاکید می کنم حقوق بازیکنان تیم المپیک عراق 150 هزار دینار عراق است و بعضی بازیکنان ما حتی کرایه بازگشت به خانه شان را هم ندارند!


گفتنی است؛ دیدار تیم های ایران و عراق ساعت 18:45 فردا(ششم فروردین) برگزار می شود.