حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1605692/47 زمان: 12:04   1398/01/29 بازدید: 21,766

لیگ برتر؛ دستهایی که بالا بود (عکس)

در بازی دیروز پرسپولیس و ذوب آهن، همچون دیگر مسابقات لیگ برتر، اعضای هر دو تیم به همراه هواداران روی سکو، به تصمیمات داور اعتراض می کردند.

به گزارش "ورزش سه"، سوت های داوران حالا بیش از هر زمان دیگری نقش تعیین کننده در سرنوشت لیگ برتر دارند. پیشرفت تکنولوژی های مختلف داوری در فوتبال اروپا و اشتباهات متعدد در فوتبال ایران در کنار بی مسئولیتی های طرفین، سبب شده تا نوک پیکان انتقادات در هر مسابقه به سوی داوری باشد.

 

در بازی دیروز پرسپولیس و ذوب آهن نیز تقریبا همه حداقل یک بار به اشکان خورشیدی و کمک هایش اعتراض کردند. در لحظه ای که سیدجلال حسینی به همراه مهاجم ذوب آهن به آسمان پرید تا دوئل هوایی را به نفع خود کند، در رفتار او مشخصا نوعی تلاش برای جلب نظر داور مسابقه برای گرفتن خطا دیده می شود. هرچند که واقعا هم روی او خطا شده بود.

 

مربیان دو تیم برانکو ایوانکوویچ و علیرضا منصوریان هم به داور اعتراض هایی را انجام دادند و چند بار هم برای رساندن صدای خود به اشکان خورشیدی، از منطقه فنی خارج شدند. این اتفاق در حالی رقم خورد که دستیاران این دو مربی به همراه دیگر نیمکت نشین ها در چند صحنه به شکلی عجیب برای اعتراض به لب خط رفتند. درست در همان لحظه که سیامک نعمتی در صحنه ای مشکوک توپ را از حدادی فر گرفت یا چند دقیقه بعد که شجاع خلیل زاده با کارت زرد جریمه شد.

 

با حساس تر شدن بازی های لیگ هجدهم، به نظر می رسد اعتراض ها نیز بیشتر خواهند شد. کسی نمی تواند بگوید که این اعتراض ها، تاثیر مستقیم روی عملکرد داور می گذارد اما شاید به صورت غیر مستقیم، روی سوت های داوران اثرگذار باشد. احساسی که به نظر می رسد تمام معترضان به داوری دارند.

 

چند ساعت پس از بازی پرسپولیس و ذوب آهن، در دیدار استقلال و ماشین سازی هم اعتراض هایی به داوری وجود داشت و حتی به میکسدزون و نشست خبری هم رسید. در نهایت باید دید که سرانجام داوری های لیگ هجدهم چه خواهد شد.

 

 

 

 

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.