کد خبر: PLd2D زمان: 16:26 1398/02/20   بازدید: 24751

خداراشکر اول فوتبالم به قطبی خوردم

منصوریان:از باخت بارسلونا لذت بردم

سرمربی ذوب‌آهن ضمن تمجید فراوان از افشین قطبی عمر مربیگری خود را مدیون او دانست.

به گزارش "ورزش سه" علیرضا منصوریان سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن در نشست خبری قبل از بازی با فولاد خوزستان شرکت کرد و ضمن تمجید از افشین قطبی گفت: فردا بازی سختی داریم چون برای ما و تیم آقای قطبی و همچنین سایپا رسیدن به رتبه ششم جدول بسیار مهم است و ما می‌توانیم نیم ‌فصل خوبمان را کامل کنیم. به تیم آقای قطبی خوش‌آمد می‌گویم. افشین قطبی را خیلی دوست دارم. در مسیر مربی‌گری بسیار به من کمک کرده است. به او بدهکار هستم. یکی از لطف‌های خدا به من این بود که در شروع مربی‌گری‌ام به آدم‌هایی برخورد کردم که فضای علمی برای آن‌ها مهم بود. قطبی هم یکی از آن‌ها بود. او یک فرد با دیسیپلین و جنتلمن است. برای من او واقعاً قابل احترام است. او یک شروع برای من بود که من دیگر کار را رها نکردم و ادامه دادم. او مرا وارد فضای علمی کرد. قطبی یک فرد صادق است و من نکته منفی در او ندیدم. در دورانی که در تیم ملی بود بسیار زیاد به پرچم کشورش احترام می‌گذاشت. امیدوارم که میزبان خوبی برای آن‌ها باشیم.


*فولاد بعد از برد پرسپولیس مسیرش هموار شد


تیم فولاد خیلی خوب روی زمین بازی می‌کند و شکلش را پیدا کرده است. صخره خوبی هم مقابل تیم‌های صدر جدولی بوده است. ما هم از یک تورنمنت خیلی سنگین برگشته‌ایم و خدا را شکر پرچم‌دار بودن تیم ما، مایه افتخار ما و مردم ایران است. مسیر رشد فولاد زودتر از ما هموار شد. آن‌ها پرسپولیس را بردند و مسیرشان هموار شد. ما بعداً اضافه شدیم و به همدیگر رسیدیم. ما در نیم فصل دوم با هم رقابت داشتیم اما نیم فصل دوم برای ما یک موفقیت بزرگ است. من هم قطبی را می‌شناسم که خیلی خوب به تیمش روحیه می‌دهد و هم از تیم فولاد شناخت داریم. ما تیم‌های حریف را هم خوب آنالیز می‌کنیم و هم بازیکنان ما خیلی خوب متوجه این آنالیز می‌شوند. در مجموع بازیکنان ما خیلی خوب هستند. ما یک خانواده هستیم و از ثانیه‌های حضورمان در تیم لذت می‌بریم. با هم گریه و خوشحالی می‌کنیم. وقتی یک نفر مصدوم می‌شود همه بالای سر او هستیم. من از مدیر آکادمی هم خواستم نزدیک ما باشد.


*مدیر قبراق مثل آذری را از ما جدا نکنید


من از گوشه و کنار می‌شنوم اما ما یک مدیرعامل باشگاه سرحال و قبراق داریم. از آن طرف یک مدیر کارخانه خوب و سرحال داریم. من فقط یک چیز را می‌دانم. خیلی از مواقع باید دست‌های‌مان در دست همدیگر باشد. امروز روزی است که دست مدیرعامل کارخانه و دست سعید آذری نباید از هم جدا شود. ما در بهترین زمان هستیم. اگر این دست به دست هم حلقه بخورد و دست‌های دو مدیر ما کل تیم را مثل پدر بغل کند، این تیم خیلی جای رشد دارد. ما جوانان خیلی خوبی داریم. بعضی از آن‌ها هنوز نتوانسته‌اند در تیم بازی کنند. این‌ها فقط حمایت می‌خواهند. من برادر بازیکنان تیم هستم و می‌توانم پدر بعضی از بازیکنان هم باشم چون هم سن و سال پسر من هستند. اگر عزیزان دیگر این وسط بدو بدو نکنند من قول می‌دهم که این دو مدیر می‌توانند ذوب‌آهن را به یک نقطه اوج برسانند. پایه تیم ما آماده است. من از شهر اصفهان خیلی خوشم آمده است. من هم مثل شما حواشی را می‌شنوم ولی دوست ندارم وارد تیمم شود. تیم من سرباز شهر اصفهان است.


*در رختکن همیشه بداخلاق هستم اما آن روز از خوشحالی پر زدم!


او در پاسخ به این پرسش که در صورت برکناری آذری آیا او هم از ذوب‌آهن جدا می‌شود، گفت: من به نقطه منفی ماجرا نگاه نمی‌کنم و همیشه مثبت هستم. چندین بار افتخار این را داشته‌ایم که مدیرعامل کارخانه حمایتش را از تیم اعلام کرده است. از طرفی آذری یک پای فینال بهترین مدیران لیگ بوده است. دوست ندارم به موضوع منفی فکر کنم. به اتفاقات دو روز پیش فکر می‌کنم. گل دومی که به الزورا زدیم صد در صد تاکتیکی بود. ما در تمرین آن را انجام داده بودیم. خیلی کم پیش می‌آید که من بین بازیکنان بالا و پایین بپرم. در رختکن برخلاف همیشه کمی بداخلاق هستم ولی آن روز، روزی بود که من احساس می‌کردم مردم ایران خوشحال هستند. این تیم با درایت آقای یزدی‌زاده و آذری به سرمنزل مقصود می‌رسد.


*به ایرانی فحش دادند و ما به هم ریختیم!


تصویر فیلم‌برداری ورزشگاه کاملاً مهندسی شده بود. کسانی که کار را تنظیم می‌کردند شاید یک صدم اتفاقات را نشان دادند. اتفاق از جایی شروع شد که اصلاً در تلویزیون نشان داده نشد. وقتی ما عقب افتادیم بازیکنان الزورا خیلی خودشان را به زمین می‌زدند. البته آن‌ها برای برقراری دوباره نظم خیلی تلاش کردند. وقتی فخرالدینی می‌خواست توپ بگیرد تا بازی را شروع کند آن‌ها توپ را به او نمی‌دادند. اوج آن زمانی بود که گل دوم را زدیم و آن‌ها دیدند که از لیگ قهرمانان در حال حذف هستند. از کوره در رفتند. آن چیزی که ما در ورزشگاه دیدم متفاوت بود با آن چیزی که شما در تلویزیون دیدید. خدا را شکر که قاسم آن مشت را خورد چون اگر نمی‌خورد سه نفر دیگر نزدیک او بودند تا او را بزنند. سمت نیمکت ما را نشان نمی‌دادند. به سمت نیمکت ما شیشه نوشابه پرت می‌کردند. بعد از گل مساوی آن‌ها به زمین پریدند. برای یک لحظه نزدیک ۲۰ نفر از آن‌ها درون زمین بودند اما تصاویر سنگ پرت کردن فخرالدینی را نشان داد. من کار او را تأیید نمی‌کنم. ولی باید بدانیم چه اتفاق افتاده بود. کار ما تدافعی بود. وقتی به شما حمله می‌کنند نمی‌توانید بگویید به خاطر قوانین AFC کاری نمی‌کنم تا با مشت بزنند. وقتی به ایران و ایرانی فحش بدهند شما به هم می‌ریزید.


*فقط بیست صندل لنگه به لنگه جمع کردم


من با تمام وجود برای پرچم کشورم می‌جنگم. کسی به پرچم کشورم توهین کند انگار به خانواده‌ام توهین کرده‌اند. با این تفاسیر خودداری کردم. من ۱۰ دقیقه فقط بیست صندل لنگه به لنگه از زمین جمع کردم. من کار بازیکنانم را تأیید نمی‌کنم. ما باید بیشتر خویشتن‌دار باشیم ولی آن‌ها حالت دفاعی به خودشان گرفتند. من از رئیس باشگاه خواستم این موضوع را انتقال بدهند که چرا فخرالدینی آن کار را کرد. ما برای جنگ نرفته بودیم. ولی دست بازیکنان، سرمربی و مسئولان الزورا درد نکند. آن‌ها خیلی حرفه‌ای رفتار کردند. در مجموع به فوتبال عراق تبریک می‌گویم که بعد از ۱۸ سال به مسابقات برگشتند. شور فوتبال در آن‌جا مثل ایران است. اگر بتوانند این اتفاقات را کنترل کنند. ما با تمام وجود کربلا را دوست داریم. آن‌جا پایگاه شیعیان است. ما به دیده احترام نگاه می‌کنیم. من لب خط از ۱۰ کلمه‌ای که می‌گویم ۸ تای آن یا ابوالفضل است. دوست داشتم آن اتفاقات نمی‌افتاد و ما دوباره به آن‌جا می‌رفتیم ولی شرایط مطلوب نیست.


*از باخت بارسا لذت بردم


من از بچگی طرفدار رئال و میلان بودم. من برای بارسلونا دعا نکردم. وقتی بعد از بازی با الزورا مدیر رسانه‌ای تیم به من گفت بارسا هم باخته خیلی خوشحال‌تر شدم. کامبک زدن خیلی ما را اذیت می‌کند چون انرژی زیادی از ما می‌گیرد اما اینکه میل برگشتن در بازیکنان ما است باعث افتخار مجموعه ماست.