کد خبر: 1610737/34 زمان: 13:02   1398/02/21 بازدید: 8,926

عبدی: افغانستان و فلسطین را نباید دست کم بگیریم

سرمربی تیم ملی نوجوانان ایران بر این باور است واقعیت تیم‌های افغانستان و فلسطین با آنچه در ذهن داریم متفاوت است.

به گزارش" ورزش سه"، حسین عبدی سرمربی تیم ملی زیر 16 سال ایران در خصوص قرعه این تیم در بازی های مقدماتی جام ملت ها  به سایت فدراسیون فوتبال گفت: گروهی که در آن با تیم‌های افغانستان، فلسطین و مالدویو قرار گرفته ایم، شاید از نظر اسمی ساده باشد اما اگر به شتاب پیشرفت آنها به خصوص تیم‌های افغانستان و فلسطین دقت کنیم، متوجه خواهیم شد که شرایطی کاملا متفاوت با ذهنیت ما دارند. بطوریکه در آخرین بازی تیم زیر 14 سال افغانستان با تیم کشورمان، اختلاف سطح بسیار کم بین دو تیم به وضوح مشخص بود. در واقع افغانستان و فلسطین به دلیل مهاجرینی که دارند، بازیکنانشان از سنین کم در آکادمی و باشگاه های خارجی مشغول به فعالیت می‌شوند و به همین دلیل نسل فوتبالی متفاوتی برای این دو کشور ایجاد شده که کاملا با ذهنیتی که از اسم آنها داریم، متفاوت است.

 

سرمربی تیم ملی نوجوانان ایران ادامه داد : نباید این تیم ها را دست کم بگیریم. از نظرم اجرای دقیق و به موقع برنامه های اردویی و بازی‌های تدارکاتی که برنامه ریزی کرده‌ایم، اکنون از اهمیت بیشتری برخوردار است، چراکه نه فقط جهت ارائه بازیهای زیبا که باید خود را برای کسب نتایج خوب آماده کنیم. اینکه از امتیاز میزبانی بهره می بریم اتفاق فوق العاده ای است. اما باید از تمام شرایط میزبانی بهره مند شویم که مهمترین آن حضور حداکثری تماشاگران است. بی تردید حضور تماشاگران کمک زیادی به درک هرچه بیشتر بازیکنان و ایجاد انگیزه در آنها دارد و امیدوارم تمامی فوتبال دوستان و تمام کسانی که در جامعه فوتبال هستند به عنوان یار دوازدهم تیم ملی نوجوان در این مسیر در کنار نوجوانان فوتبالی ایران حضور داشته باشند.

 

حسین عبدی در پایان گفت: درخواست مهم دیگری دارم، اینکه پس از مشخص شدن شهر میزبان، باید در بحث میزبانی دو موضوع مورد توجه قرار بگیرد. شرایط و امکانات مناسبی که در خور شان نام ایران باشد را برای تیم‌های میهمان داشته باشیم و موضوع دیگر هم ایجاد شرایط مناسب برای زمین مسابقه است تا ما بدون دغدغه، توانایی اجرای فوتبال مدنظرمان را در زمینی مناسب داشته باشیم.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.