حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1613051/29 زمان: 14:35   1398/02/31 بازدید: 436

تضمین آذربایجان به ستاره آرسنال برای سفر به باکو

هنریک مخیتاریان، ستاره ارمنستانی آرسنال، مشکلی برای سفر به باکو و همراهی تیمش در فینال لیگ اروپا نخواهد داشت.

به گزارش "ورزش سه"، بازی فینال لیگ اروپا روز 29 ماه می (8 خرداد) در شهر باکو، پایتخت جمهوری آذربایجان بین دو تیم چلسی و آرسنال برگزار خواهد شد.

تنش سیاسی بین آذربایجان و ارمنستان باعث شده بود تا تردیدها در مورد سفر هنریک مخیتاریان به آذربایجان، قوت بگیرد؛ هرچند که در همین رابطه یوفا اطمینان داده بود، مخیتاریان می‌تواند به طور آزادانه وارد آذربایجان شود و هیچ مشکل امنیتی او را تهدید نخواهد کرد.

 

 

 

 

طاهر تقی زاده، سفیر جمهوری آذربایجان در لندن نیز این مساله را تایید کرد و در مصاحبه با اسکای اسپورتس، تضمین داد که هیچ مشکلی برای مخیتاریان ایجاد نخواهد شد:« بسیار خوشحال می شوم اگر فرصت گفت و گو با مخیتاریان را پیدا کنم و قطعا از این قضیه استقبال می کنم. فینال اروپا یک رویداد بزرگ و درجه یک در دنیای فوتبال است و نباید آن را با مسائل سیاسی خدشه دار کرد.

مخیتاریان یک فوتبالیست است و نه یک سیاستمدار و این پیام من به اوست؛ تو یک فوتبالیستی و بدون مشکل به باکو برو. تو آنجا صحیح و سلامت خواهی بود اما اگر قرار است خودت را درگیر بازی های سیاسی کنی، آن دیگر یک مساله متفاوت خواهد بود.

چیزی که من می توانم بگویم این است که دولت آذربایجان همه گونه تضمینی به بازیکنان، هواداران و اعضای دو باشگاه خواهد داد تا بدون مشکل به باکو سفر کرده و سپس به کشور خود برگردند.»

 

 

 

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.