حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1616949/35 زمان: 10:35   1398/03/21 بازدید: 1,635

با یک تغییر نسبت به بازی با سوریه

ترکیب احتمالی ایران برابر کره جنوبی

عصر امروز در یکی از سنتی‌ترین بازی‌های قاره کهن دو مدعی همیشگی این بار در حالی با لقب بازی دوستانه به مصاف هم می‌روند که این تقابل حساسیت‌هایی بیش از تمام تقابل‌های قبلی دارد.

به گزارش "ورزش سه"، رویارویی ایران و کره جنوبی در تمام این سال ها نگاه همه علاقمندان به فوتبال در قاره آسیا را به خود معطوف کرده است. حساسیت های حاکم بر این تقابل نه تنها برای طرفداران دو تیم بلکه برای سایر فوتبالدوستان در آسیا نیز به اندازه ای بود که همه نگاه ها را به آن بدوزد. ایران با روند شکست ناپذیری که رفته رفته به یک دهه می رسد مقابل تیمی قرار می گیرد که در تاریخ فوتبال قاره آسیا بیشترین حضور در جام جهانی را به خود اختصاص داده است.


بعد از برد پرگل برابر سوریه و گل باران در استقبال از سرمربی جدید بلژیکی، امروز مارک ویلموتس در سئول باید از میراثی که کادر فنی قبلی از خود در نیمکت ایران به یادگار گذاشته حراست کند. شکست ناپذیری مقابل ببرهای شرق در بیش از هشت سال گذشته همان میراثی است که کی روش از خود به جا گذاشت و امروز کره ای ها امیدوار هستند بتوانند از شر آن خلاص شوند.


مرد بلژیکی با تفکرات کاملا تهاجمی در همان اولین بازی توانست جایگاه مناسبی برای خود در میان فوتبالدوستان ایرانی باز کند و امروز برتری مقابل کره می تواند این جایگاه را مستحکم تر از همیشه کند از همین رو به نظر می رسد ویلموتس با کمترین تغییر نسبت به بازی با سوریه در تهران و نهایتا یک تغییر اجباری به خاطر مصدومیت مجید حسینی با همان ترکیب تیمش را به مصاف کره جنوبی بفرستد.


درون دروازه علیرضا بیرانوند همچنان مرد اول ایران خواهد بود تا امیدوار به ثبت کلین شیتی دیگر در رده ملی باشد. در ساختار تدافعی مرتضی پورعلی گنجی همچون نیمه دوم بازی با سوریه از کنعانی زادگان به عنوان زوج خود و جانشین مجید حسینی مصدوم بهره خواهد برد تا ویلموتس همچنان تمایلی به بهره بردن از منتظری پرتجربه نداشته باشد.

 


در سمت راست خط دفاع رامین رضائیان با نمایش خوبی که مقابل سوریه داشت همچنان به وریا غفوری ترجیح داده شده است. رامین که برای حفظ جایگاهش و پیشی گرفتن از رقبایی مثل وریا و محرمی چاره ای جز بازی خوب ندارد مقابل سوریه یکی از بهترین های ایران بود تا مقابل کره هم انتخاب اول باشد.


در سمت چپ میلاد محمدی بدون نگرانی از جایگاهش بار دیگر به عنوان یکی از نفرات اصلی به میدان می رود تا از سرعت بالای خود مقابل تیمی مثل کره نهایت بهره را ببرد. البته میلاد مقابل سوریه بیشتر در کارهای تدافعی موفق بود تا تهاجمی از همین رو باید منتظر بود و دید شرح وظایف او در بازی امروز چیست؟


در میانه میدان امید ابراهیمی همچنان اصلی ترین مهره قلمداد می شود تا نقشی کلیدی در برنامه های تاکتیکی داشته باشد. فرمانده ای تمام عیار که اگر روی فرم باشد خط میانی ایران صاحب نیروی اعجاب انگیزی در دفاع و حمله خواهد بود. در کنار ابراهیمی ، سرمربی بلژیکی با چیدمانی متفاوت از همیشه احسان حاج صفی را در اختیار خواهد داشت تا به عنوان کاپیتان امروز هم روی تجربیات و هنرنمایی او حساب باز کند.

 


علیرضا جهانبخش و وحید امیری وینگرهای چپ و راست تیم ملی در بازی امروز با کره جنوبی خواهند بود. رویارویی جهانبخش و امیری با مدافعان کناری کره در سئول می تواند بسیاری از معادلات حاکم بر زمین را حل کند از همین رو باید امیدوار بود این دو نفر روز خوبی داشته باشند تا ایران به اهداف خود برسد.


زوج خط حمله ایران هم مهدی طارمی ستاره بازی با سوریه و کریم انصاری فرد خواهند بود که بعد از نمایش درخشان در بازی قبلی بدون این که اجازه نمایان شدن جای خالی سردار آزمون را بدهند، نشان دادند در بهترین فرم خود قرار دارند. دو مهاجمی که از کوچک ترین موقعیت در نقش گلسازی نهایت بهره را بردند و زنگ خطر را برای کره ای ها به صدا در آوردند.

 


با این تفاسیر می توان ترکیب احتمالی ایران برابر کره جنوبی را به این شرح دانست؛


علیرضا بیرانوند؛ رامین رضائیان، محمدحسین کنعانی زادگان، مرتضی پورعلی گنجی، میلاد محمدی؛ امید ابراهیمی ؛ احسان حاج صفی ، علیرضا جهانبخش، وحید امیری؛ مهدی طارمی و کریم انصاری فرد.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.