کد خبر: awz04 زمان: 17:27 1398/03/28   بازدید: 27538

شرایط میزبانی نباشد محروم می‌کنیم

تاج: تا زمانی که شرایط آماده نباشد، لیگ نداریم!

رییس فدراسیون فوتبال می‌گوید که هر استانی شرایط میزبانی رقابت های لیگ برتر فوتبال را نداشته باشد، از میزبانی محروم خواهد شد و این مهم برای جلوگیری از وقایع مشابه فینال جام حذفی است.

به گزارش "ورزش سه" مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال در گفت و گو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان اهمیت برگزاری خوب و بدون مشکل مسابقات فوتبال را مورد تاکید قرار داد و گفت: در جلسه ای که با نیروی انتظامی بحث ورود بدون بلیط تماشاگران و ازدحام آنها مطرح شد ، نیروی انتظامی عنوان کرد اگر باز هم تماشاگر ازدحام کند ، ما ناچاریم به آن‌ها اجازه دهیم به ورزشگاه وارد و به همین دلیل بحث الکترونیکی شدن بلیط بازی ها مطرح شد تا به معضلات این چنینی پایان دهیم .


تاج در ادامه گفت : لازمه مسابقه بدون حادثه این است که بلیط فروشی بازی ها بصورت الکترونیکی انجام شود و هر فردی در خانه هم بتواند بلیط را تهیه و بر روی صندلی مشخص استقرار یابد و با نصب دوربین های مدار بسته هم کنترل حرکات آنها صورت گیرد به همین دلیل هر استانی برای برگزاری رقابت های لیگ برنر فوتبال باید از این استانداردها برخوردار بأشد ، در غیر اینصورت حق میزبانی از آنها سلب خواهد شد .


رییس فدراسیون فوتبال گفت : بر همین اساس از مجلس شورای اسلامی هم انتظار کمک و حمایت داریم و نمایندگان استان هایی که ورزشگاه های آنها فاقد شرایط استاندارد از جمله بلیط فروشی الکترونیکی ، شماره گذاری صندلی و دوربین های مدار بسته و دیگر الزامات مهم است ، به جای فشار آوردن به فدراسیون ، استان ها را برای تجهیز استادیوم ها تشویق و حمایت کنند .


مهدی تاج یکی از اقدامات مهم فدراسیون برای جلوگیری از بی نظمی ها را پیوست اخلاقی و انضباطی قرار داد بازیکنان دانست و گفت : با اضافه شدن این پیوست به قرارداد بازیکنان تخلفات آنها با جریمه های مختلف همراه مَی شود و تماشاگرانی هم که فحاشی کنند، تیم خود را  با  محرومیت تماشاگران مواجه خواهند کرد .

 

تاج گفت : بیانیه نویسی قبل و بعد از مسابقه علیه ارکان فدراسیون فوتبال و حریف یا توهین و اعتراض به داور و حتی جمع شدن دو بازیکن کنار داور در جریان مسابقه مانند خیلی از مسابقات رسمی جهان با محرومیت و جریمه روبرو خواهد شد.


رییس فدراسیون فوتبال گفت : تازمانی که شرایط  لازم آماده نشود فصل جدید لیگ برتر را آغاز نمی کنیم.