حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1623739/46 زمان: 12:01   1398/04/23 بازدید: 97

پورموسوی: تعاملی بین مربیان ایجاد شده که باید حفظ شود؛

ویلموتس گفت هماهنگ کنید، جلسات طولانی بگذاریم

سرمربی تیم ملی جوانان ضمن ابراز رضایت از برگزاری جلسه هم اندیشی بین مربیان تیم های ملی، از نگاه ویژه مارک ویلموتس به فوتبال ایران تمجید کرد.

به گزارش ورزش سه، سیروس پورموسوی سرمربی تیم ملی جوانان ایران ضمن ابراز رضایت از برگزاری جلسه هم اندیشی بین مربیان تیم های ملی در رده های مختلف، گفت: از مسئولان فدراسیون فوتبال و سازمان تیم های ملی بابت برگزاری این نشست تشکر می کنم. این نشست ها می تواند به آینده فوتبال ایران کمک کند.

 

او درباره جزئیات این نشست توضیح داد: ابتدا تیم ملی امید گزارش داد درباره آنچه تا امروز گذشته و هدفی که برای آینده داشتند.

 

بعد نوبت تیم جوانان بود و ما گزارش دادیم از دی ماه پارسال که این مسئولیت را بر عهده گرفتیم، چه کاری کرده ایم و هدفمان چه بوده است.  یکی از نکات منفی این بود که هیچ بازیکنی از تیم جوانان دوره قبلی نداشتیم چون شرایط سنی تغییر کرده بود. بعد از آن خیلی وقت گذاشتیم تا فروردین ماه که مسابقات آموزشگاه های کشور، لیگ برتر جوانان، مناطق جوانان و مسابقات باشگاه های تهران که حداقل بالای 90 درصد مسابقات را خودمان حاضر شدیم و از نزدیک دیدیم. در این مدت توانستیم از بیش از هزار بازیکن، به صد نفر برسیم. سپس دو اردو در فروردین داشتیم که بچه ها را به مرز 30 نفر رساندیم. سپس آماده شدیم و به تورنمنت روسیه رفتیم. در جلسه گزارشی از تورنمنت روسیه دادیم و سیستم و شکل بازی تیم را هم شرح دادیم. نهایتا برنامه مان تا شروع مسابقات را ارائه کردیم.

 

بعد از ما تیم های نوجوانان و نونهالان به همین شکل برنامه های خود را تشریح کردند.

 

وی در ادامه گفت: سپس خود آقای ویلموتس صحبت کرد. او درباره فلسفه و برنامه های خود برای فوتبال ایران حرف زد. ویلموتس تاکید کرد نگاه ویژه ای به جوان های ایران دارد و قطعا برنامه های تیم های پایه را دنبال می کند. او خودش درخواست داد که کادر فنی هر کدام از رده های تیم های ملی هر زمانی که لازم بود، هماهنگ کند و جلسات جداگانه چند ساعته را با او برگزار کند و تبادل نظر به این شکل صورت بگیرد.

 

سرمربی تیم ملی جوانان اظهار داشت: مطمئنا سازمان تیم های ملی هم به دنبال این هستند که هر چند ماه یک بار چنین نشست هایی را برگزار کنند که همه مربیان بیایند. قطعا این جلسات مفید است و به ما خیلی کمک می کند. حفظ این ارتباط خیلی خوب است و بین مربیان تعامل خیلی خوبی برقرار شده است.

 

او درباره سبک بازی مورد نظر مارک ویلموتس گفت: تفکرات ویلموتس هجومی بود و دنبال این نیست که بسته بازی کند. او معتقد است گل زدن به جذابیت فوتبال بیشتر کمک می کند و به همین دلیل دنبال فوتبال تهاجمی است. مربیان رده های سنی هم که صحبت می کردند، به دنبال این هدف بودند. ما می خواهیم بازیکن بسازیم تا به رده بالاتر از خودمان بفرستیم و طبیعتا با یک هدف مشترک پیش می رویم.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.