کد خبر : 1629488 | 20 مرداد 1398 ساعت 21:51 | 76.3K بازدید | 0 دیدگاه

شروع دیوانه وار در اولدترافورد؛

یونایتد 4 - 0 چلسی؛ سولسشر انتقام مورینیو را گرفت!

منچستریونایتد موفق شد در هفته اول با 4 گل چلسی را مغلوب کند و نبرد اوله گونار سولسشر و فرانک لمپارد با پیروزی پرگل سرمربی نروژی یونایتد به پایان رسید.

یونایتد 4 - 0 چلسی؛ سولسشر انتقام مورینیو را گرفت!

 

به گزارش "ورزش سه"، فصل برای یونایتد به بهترین شکل ممکن آغاز شد و آنها امیدوارند اوله گونار سولسشر بعد از چند سال ناکامی، فرشته نحات یونایتد لقب گیرد. از آن سو به نظر می رسد چلسی شرایط دشواری پیش رو داشته باشد و فرانک لمپارد که در تابستان از خرید بازیکن محروم بود، برای نجات این چلسی ماموریت سختی دارد.

 

شیاطین سرخ در شبی که از موقعیت های گلزنی خود به خوبی استفاده کردند و البته چلسی دو بار دیرک دروازه آنها را به لرزه درآورد، در نهایت 0-4 چلسی را مغلوب کرده و شروعی فوق العاده را تجربه کردند. 2 سال قبل چلسی موفق شد با هدایت آنتونیو کونته با 4 گل تیم ژوزه مورینیو را مغلوب کند و امشب یونایتد انتقام آن شکست سنگین را در اولدترافورد گرفت.

 

 

بازی با برتری چلسی آغاز شد و این تیم در همان دقیقه 4 فرصت بسیار خوبی برای گلزنی داشت اما ضربه محکم آبراهام با بدشانسی این تیم به دیرک دروازه داوید دخیا برخورد کرد.

 

دقایقی بعد و روی اشتباه کورت زوما، مارسیال صاحب موقعیت گلزنی شد اما ضربه او در اختیار کپا قرار گرفت.

 

 

 

خطای ناشیانه کورت زوما، بهترین فرصت را برای گلزنی یونایتد فراهم کرد و راشفورد به خوبی از این موقعیت بهره برد

 

اما در دقیقه 18 یونایتد به گل رسید. مارکوس راشفورد توسط کورت زوما در محوطه جریمه متوقف شد تا یونایتد صاحب یک ضربه پنالتی شود و خود راشفورد با یک ضربه دقیق گل اول را به ثمر رساند.

 

بعد از دریافت گل چلسی سراپا حمله شد و می توانست دقایقی بعد به گل برسد اما ضربه زیبای راس بارکلی با فاصله کمی به بیرون رفت. در دقیقه 39 راس بارکلی یک بار دیگر اقدام به شوت زدن کرد اما این بار داوید دخیا واکنش نشان داد.

 

 

چلسی در لحظات پایانی نیمه اول می توانست به گل تساوی دست یابد اما ضربه محکم امرسون از گوشه محوطه به دیرک برخورد کرد تا یونایتد با برتری 0-1 راهی رختکن شود.

 

چلسی در نیمه دوم می توانست روی ارسال آسپلیکوئتا و ضربه امرسون به گل برسد اما باز هم دخیا مانع این اتفاق شد تا دقایقی بعد طوفان یونایتد آغاز شده و این تیم 2 گل در فاصله ای کوتاه به ثمر برساند.

 

 

 

آنتونی مارسیال که در جریان بازی بارها توپ لو داده بود، با یک جایگیری فوق العاده در مقابل دروازه چلسی گل دوم یونایتد را به ثمر رساند.

 

ابتدا در دقیقه 65 و روی ارسال پریرا، مارسیال موفق شد در دهانه دروازه جایگیری کرده و گل دوم یونایتد را به ثمر برساند.

 

95 ثانیه بعد و روی پاس  فوق العاده پل پوگبا، راشفورد با دروازه چلسی تک به تک شد و با یک ضربه زمینی و دقیق، زننده گل سوم تیمش لقب گرفت.

 

 

 

پاس فوق العاده پل پوگبا، بهترین فرصت را برای دبل راشفورد فراهم کرد و ضربه دقیق او، خیال یونایتد از کسب پیروزی آنهم در فاصله 95 ثانیه را راحت کرد.

 

بعد از دریافت سه گل، چلسی که چیزی برای از دست دادن نداشت تصمیم به حمله گرفت اما قادر به خلق موقعیت خاصی روی دروازه یونایتد نبود.

 

اما این پایان کار نبود و یونایتد در دقیقه 81 و روی حرکت تماشایی پل پوگبا و پاس فوق العاده او، دنیل جیمز موفق شد دقایقی بعد از ورود به میدان دروازه چلسی را باز کند.

 

 

دنیل جیمز، ستاره جوان یونایتد شاید پدیده این فصل شیاطین سرخ باشد.

 

در دقیقه 86 مونت می توانست با ضربه ای محکم یکی از گل های خورده چلسی را جبران کند اما داوید دخیا باز هم واکنش خوبی نشان داد. در دقایق پایانی چلسی یکی دو موقعیت نصفه و نیمه ایجاد کرد که ثمری نداشت و در نهایت یونایتد با 4 گل چلسی را شکست داد.

 

نکات ویژه: 

 

-اوضاع فاجعه بار دفاعی چلسی شرایط را برای فرانک لمپارد در طول فصل دشوار خواهد کرد.

 

-با جدایی روملو لوکاکو، هواداران یونایتد نگران عدم توفیق در گلزنی مهاجمان یونایتد بودند اما مارکوس راشفورد با دبل خود نشان داد می تواند ستاره شیاطین سرخ در این فصل لقب گیرد.

 

- همچنین هری مگوایر نیز در دفاع بی نقص بود و به نظر می رسد او گمشده یونایتد در خط دفاعی باشد.

 

- فرانک لمپارد در اولین بازی در اولدترافورد به عنوان بازیکن چلسی پیروزی 0-3 و در اولین دیدار در اولدترافورد به عنوان سرمربی چلسی باخت 0-4 را تجربه کرد.

 

-پیروزی امروزیونایتد مقابل چلسی، بهترین پیروزی آنها مقابل رقیب لندنی از سال 1965 تاکنون بوده است.

دیدگاهها