حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1629772/34 زمان: 13:17   1398/05/22 بازدید: 6,058

اقدام جالب کمیته جوانان

محمدی: می‌خواهیم در هر رده 4 تیم ملی داشته باشیم

به تازگی کمیته جوانان در نشستی میزبان روسای کمیته جوانان هیات فوتبال استان ها در هتل آکادمی فوتبال بود.

به گزارش "ورزش سه"، اکبر محمدی، رییس کمیته جوانان که پیش تر سرمربی تیم ملی نوجوانان و جوانان کشور بود در خصوص دلایل برگزاری این نشست گفت: این نشست، نشست هم اندیشی با روسای کمیته جوانان هیات فوتبال استان ها و هم چنین اعضای کارگروه ها بود. ما 5 کارگروه در کمیته جوانان تشکیل دادیم. استعداد یابی، تیم های ملی، ارزیابی و نظارت تیم های ملی، توسعه فوتبال پایه و پژوهش – اطلاعات و آمار که اعضای این کمیته ها از مربیان باسابقه، اساتید دانشگاهی، کارشناسان خبره و هم چنین مدیرانی تشکیل شده است که می توانند برنامه ها را به دقت پیاده و رو به جلو ببرند.

روسای کمیته جوانان هیات فوتبال استان ها را دعوت کردیم تا در جریان تغییرات قرار بگیرند و هم چنین با برنامه های تعریف شده از سوی کمیته جوانان آشنا شوند. این برنامه ها را برای روسای کمیته جوانان استان ها تشریح کردم. ما باید به سمت و سویی حرکت کنیم بچه ها از 4 – 5 سالگی که علاقه به فوتبال پیدا می کنند شرایط بازی را به دست بیاورند. مهم ترین اقدام صورت گرفته تعریف فلسفه برای فوتبال پایه است که با کمک کارگروه ها انجام شده است. انتخاب بازیکن، روش تمرین و نقشه بازی در رده های سنی مختلف پایه از سوی کمیته جوانان تعریف شده است و طبیعتا ما این را در همه استان ها پیاده خواهیم کرد و حتما به آکادمی های فوتبال هم ارایه خواهیم داد تا همه با هم یک راه و یک مسیر را دنبال کنیم. هم چنین به دنبال تکمیل کردن برنامه های قبلی هستیم که از سوی کمیته جوانان اجراء می شده است. برنامه ما این است که 9 منطقه استعداد یابی را به 32 پایگاه افزایش دهیم که در این صورت هر استان به یک پایگاه استعداد یابی تشکیل می شود و در ادامه این 32 پایگاه به 17 مرکز تبدیل می شوند که تعیین مراکز استعداد یابی برابر با توانمندی استان ها خواهد بود. ما به دنبال این هستیم در هر رده سنی چهار تیم ملی داشته باشیم و این الگو را همان طور که اشاره کردم به باشگاه ها هم ارایه خواهیم داد.

 

رییس کمیته جوانان در پایان گفت: به دقت برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت را دنبال می کنیم. ما بازی های مقدماتی جام ملت ها در رده سنی نوجوانان در همدان و در رده سنی جوانان در تهران را پیش رو داریم. هم چنین بازی های مقدماتی المپیک در تایلند. همه تلاش ما بر این است که علاوه بر موفقیت در بازی های مقدماتی نوجوانان و جوانان در رده سنی امید بعد از چهار دهه به المپیک صعود کنیم. برنامه بلند مدت ما هم این است که در رده سنی نوجوانان و جوانان جواز حضور در بازیهای جام جهانی را به دست بیاوریم. این برنامه ها نیاز به حمایت دارد و ما نباید بر اساس نتایج قضاوت شویم و باید فرایندی که کمیته جوانان در پیش گرفته از سوی رسانه ها حمایت شود. اگر درگیر نتیجه گرایی شویم حتما با چالش مواجه خواهیم بود. ما در سایه این برنامه ها به وظایف تعریف شده برای کمیته جوانان که سیاست گذاری توسعه فوتبال پایه کشور، ساماندهی اعزام تیم ها و هم چنین کنترل و نظارت بر تیم های پایه واقف هستیم و همه تلاش خود را بکار می گیریم از همه ظرفیت ها برای رشد فوتبال پایه کشور استفاده کنیم. اما همان طور که اشاره کردم حمایت از فرایندی که کمیته جوانان در پیش گرفته در پیشبرد برنامه ها تاثیر گذار است.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.