کد خبر: 1631120/43 زمان: 19:10   1398/05/28 بازدید: 24,716

متفاوت ترین و جذاب ترین لباس های فوتبالی

کیت های خوب، بد و زشت

لباس تیم های فوتبال و یا همان کیت های فوتبالی امروز و در مسیر پیشرفت تکنولوژی در صنعت پوشاک و مد زیباتر و برای مخاطبان جذاب تر شده اند اما این داستان علاقه مندی به پیراهن تیم های محبوب هر کسی یک داستان قدیمی است.

 

به گزارش" ورزش سه" لباس تیم های فوتبال در تاریخ بیش از صدسال این ورزش دچار تحولات بزرگی شده است اما از همان سال ها جذابیت و تفاوت لباس های تیم های مختلف توانسته عنصری مهم برای هواداران به شمار می آمده است. به همین خاطر است که تیم های قدیمی فوتبال در تمام این سال ها نهایت وفاداری را به طرح ها و رنگ هایی که سال ها در قلب و ذهن هوادارانشان وجود دارد را داشته اند. هرچند در این مسیر اتفاق های جالب و عجیب هم افتاده و گاهی لباس هایی متفاوت و شگفت انگیز و یا حتی زشت طراحی شده است که هرچند در زمان خودش با شکست مواجه شده اما نامشان در تاریخ ثبت شده است.

 


کیت های خوب 2019


در فوتبال باشگاهی و در سال 2019 باشگاه های مختلف اقدام به طراحی لباس های جدید کرده اند چرا که بخش مهمی از درآمدهای باشگاهی در سال های اخیر از فروش پیراهن بازیکنان و تیم به دست می آید.


-لباس اول آرسنال یکی از پرطرفدارترین لباس های این فصل رقابت های فوتبال باشگاهی اروپا است.خطوط کلاسیک پایین آستین ها از دل تاریخ غنی این باشگاه می آید. همچنین روبان های قرمز و سیاهی که روی یقه هفت این لباس به زیبایی این لباس اضافه کرده است. آرسنالی ها که با کمپانی پوما قرارداد داشتند امسال با کیت های آدیداس بازی می کنند.

 


-اما کیت اول یوونتوس هم امسال توانسته مورد توجه قرار بگیرد. بانوی پیر در این فصل لباسی متفاوت نسبت به سال های گذشته می پوشد به راه راه های سیاه و سفید پیراهنی به تن می کند که یک سمتش سیاه و یک سمتش سفید است در حالیکه یک خط به رنگ صورتی مخصوص یوونتوسی ها آن ها را از هم جدا کرده است.

 

 

-یکی دیگر از لباس های محبوب امسال لباس دوم تیم اینترمیلان است. آن پیراهن سبز خوشرنگ توانسته به عنوان یکی از زیباترین کیت های این فصل مطرح شود.لوگو و خط های روی آستین و یقه این لباس طلایی است و شکوه جالبی به کیت دوم نراتزوری داده است.

 

 


-لباس دوم رئال مادرید نیز یکی از کیت های جذاب سال 2019 به حساب می آید. آن ها در این سال ها همواره مدرن ترین و جذاب ترین کیت ها را به تن کرده اند. این کیت با نوارهای طلایی که کمپانی آدیداس روی رنگ سفید فوق العاده اش قرار داده باعث شده شکوه و جلال ویژه ای بدر لباس قهرمان سیزده دوره جام باشگاه های اروپا به چشم بیاید.

 

 


-لباس دوم بارسا: دیگر تیم بزرگ اسپانیا نیز در میان کیت های مورد توجه امسال است. آن ها با انتخاب رنگ زرد به ریشه های کاتالان بازگشته اند ضمن اینکه خط های آبی و اناری نیز روی این پیراهن از بالا به پایین دیده می شوند.

 


کیت های خوب


در تاریخ فوتبال باشگاهی کیت های زیبا کم نبوده اند اما در هر دوره و یا ادوار خاص برخی لباس ها بودند که برای همیشه در خاطرات ماندگار شده اند.


کیت دوم منچستریونایتد 93-94: شاید یکی از زشت ترین صحنه های فوتبالی تاریخ منچستر با این لباس رقم خورد واریک کانتونا به تماشاگر تیم کریستال پالاس حمله کرد اما این لباس یکی از متفاوت ترین لباس های دوم باشگاهی در آن زمان بود.

 


بارسلونا 2006: تیمی که در آن ستاره ای مثل رونالدینیو حضور داشت یکی از جذاب ترین لباس ها را داشت. این لباس با راه راه های آبی و اناری که روی آستین ها هم وجود داشت تولید کمپانی نایک بود.

 


رئال مادرید2001: لباس تیم کهکشانی رئال مادری با آن یقه های جالب و آن رنگ سفید سلطنتی نیز یکی از خاطره انگیز و جذاب ترین کیت های باشگاهی است.

 


آرسنال 2002: آرسنال سال 2002 با لباس های قرمزی که آستین هایی کاملا سفید داشت و خط سفیدی که روی پهلوهای لباس دیده می شد یکی از جذاب ترین لباس های آرسنال است که برتن ستاره هایی چون تیری آنری و پاتریک ویه را بود.

 

 


لیورپول 2005: سالی که لیورپول توانست در یک بازی دراماتیک جام قهرمانی باشگاه های اروپا را بعد از سال ها به دست بیاورد یکی از زیباترین لباس های تاریخ این باشگاه برتن بازیکنان این تیم بود.

 

 

 


کیت های بد


در سال هایی که مسابقات فوتبال باشگاهی برگزار می شوند کیت های بد یا عجیب هم کم نبودند که تولید شدند. کیت هایی که با وجود نوآوری های انجام شده نتوانستند در جذب علاقه عمومی موفق عمل کنند.


-دربی کانتی 1949: یکی از عجیب ترین لباس های باشگاهی تاریخ لباس تیم دربی کانتی است که در سال 1949 می پوشید. این کیت ها مثل پیراهن از بالا به پایین دکمه داشتند و تصویر جالبی از بازیکنان این تیم به وجود آورد.

 

 


چلسی 1995: یکی از عجیب ترین و شاید بدترین لباس های باشگاهی را چلسی در سال 1995 به تن می کرد. لباسی با رنگ نارنجی و طوسی که هیچگاه لباس محبوبی نشد.

 

 

بوخوم 1997: تیم بوخوم در سال 1997 یکی از جالب ترین لباس ها را به تن می کرد. روی این پیراهن نمودار هفت تایی طیف رنگ ها وجود داشت در لباس اول و دوم این تیم وجود داشت. این طراحی عجیب بود اما محبوب نشد.

 


کلرادو کاریبوس 1978: بی تردید متفاوت ترین لباس باشگاهی تاریخ لباس اول تیم کلرادو کاریبوس بود که شباهت زیادی به لباس سرخپوستی داشت، با ریشه های پارچه ای که از نیمه لباس آویزان بود. لباسی با رنگ عجیب کرم و قهوه ای.

 

 

 


کیت های زشت


برخی از لباس های تولید شده در سال های مختلف اما از نظر طراحی لباس هایی زشت و جلف بودند که از این نظر توانستند نام خودشان را در این مجموعه ثبت کنند.

 


مونیخ 1860 سال 2010: لباسی که طراحی آن یک شکست در این صنعت به حساب می آمد. این لباس که رنگ آبی خاصی دارد مجموعه ای تصاویر پرتعداد چهره های مطرح این باشگاه است.

 


کالچرال لیونیسا 2014: بدون تامل می توان لباس این تیم دسته دومی اسپانیا را به عنوان زشت ترین کیت تاریخ انتخاب کرد. آن ها بازی ها را در سال 2014 با لباسی که طراحی آن شبیه تاکسیدو (کت و پاپیون) آغاز کردند و لقب زشت ترین لباس را به خود اختصاص داده اند.

 


پالنسیا 2016: تیم رده سومی اسپانیا یکی از عجیب وغریب ترین لباس های تاریخ را در سال 2016 دارد. لباسی که طراحی آن آناتومی عضلات بدن انسان است.

 


زامورا 2018: این کیت هم مثل کیت پالنسیا طراحی اش مربوط به بدن انسان است با این تفاوت که این لباس نشانه های قلب و عمل خون رسانی را نشان می دهد.

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.