حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1631333/47 زمان: 10:57   1398/05/30 بازدید: 44,785

تاثیر تیغ جراحی بر ترکیب پرسپولیس

عمل کتف کمال کامیابی‌نیا بالاخره انجام می‌شود و او را حداقل دو ماه خانه نشین می‌کند؛ این اتفاق چه تاثیری بر وضعیت تیم پرسپولیس خواهد گذاشت؟

به گزارش "ورزش سه"، روز گذشته مشخص شد که کمال کامیابی‌نیا باید کتف خود را به تیغ جراحان بسپارد تا سرانجام این مشکل او به دست آن ها حل شود. نخستین بار پیش از بازی پرسپولیس و الوحده در لیگ قهرمانان آسیا هافبک دفاعی سرخ ها از این ناحیه دچار آسیب‌دیدگی شد و پس از آن 6 بار دیگر نیز این مصدومیت را تجربه کرد تا تصمیم گرفت به شکل اساسی آن را درمان کند. حالا در غیاب کامیابی نیا، پرسپولیس باید دو ماه در مقابل حریفان قدرتمند قرار بگیرد که این موضوع بدون تردید مشکلاتی را برای سرخپوشان ایجاد خواهد کرد.

 

* کمال در کدام مسابقات غایب است؟

 

از زمان انجام جراحی، کامیابی نیا حداقل 2 ماه غیبت خواهد داشت. در صورتی که او در ابتدای شهریور این عمل را پشت سر بگذارد، در نخستین روزهای آبان ماه به میادین بازخواهدگشت. سازمان لیگ اگرچه تنها برنامه دو هفته از مسابقات را اعلام کرده اما پیش بینی می‌شود تا اواسط پاییز، 5-6 هفته از لیگ سپری شود.

 

یعنی پرسپولیس برابر پارس جنوبی، تراکتور، صنعت نفت، استقلال و شهر خودرو بدون حضور کمال بازی خواهد کرد؛ دیدار با 4 تیم مدعی در غیاب هافبک دفاعی جنگنده، بی‌تردید چالش بزرگی را برای کالدرون ایجاد خواهد کرد.

 

* جایگزین شماره 11؛ احمد نور، ربیع خواه یا...؟

 

در فهرست تیم پرسپولیس احمد نوراللهی و محسن ربیع خواه به عنوان دو هافبک دفاعی حضور دارند و می‌توانند جای کامیابی‌نیا را پر کنند. البته احمد نور باتوجه به درخشش کمال در این پست، فصل گذشته یک خط جلوتر رفت و به عنوان هافبک میانی، راست و هجومی به کار گرفته شد اما همین حالا هم با ویژگی های دفاعی کمتر نسبت به هافبک شماره 11 می‌تواند در این منطقه از زمین ایفای نقش کند. محسن ربیع خواه نیز انتخاب دیگر کالدرون است که در این مدت مهره کارآمدی نشان داده اما شاید برای تقابل با تیم های مدعی خیلی قابل اعتماد نباشد.

 

اما علاوه بر این دو مهره باتجربه، پرسپولیس دو بازیکن جوان را هم در این قسمت از زمین در اختیار دارد. محمد حسینی و سعید حسین پور که در فهرست امید قرمزها جای گرفته اند اما باتوجه به درخشش در پیش فصل، از جمله امیدهای پرسپولیسی ها به حساب می آیند. این دو البته خاصیت جنگندگی کمتری نسبت به کمال دارند اما شاید عمل جراحی کامیابی نیا سبب شود تا آن ها به زمین بروند و خود را اثبات کنند.

 

 

* چشمک شانس به هافبک ها

 

در صورتی که احمد نوراللهی به عنوان هافبک دفاعی بازی کند، یک جای خالی در پست هافبک میانی (راست) به وجود می‌آید که اتفاق مثبتی برای دیگر بازیکنان پرسپولیس است. پیش تر تصور می شد کامیابی نیا، نوراللهی و ترابی، خط هافبک سه نفره پرسپولیس را تشکیل دهند اما حالا با آسیب دیدگی کمال، جا برای بازیکنانی چون امید عالیشاه، سیامک نعمتی و بشار رسن باز می‌شود و آن ها فرصت اثبات خود را پیدا می‌کنند.

 

* گذرگاه سخت برای مرد آرژانتینی

 

پرسپولیس در این سال‌ها بارها فقدان کامیابی‌نیا را در ترکیب احساس کرده است. او باتوجه به پستش کارت های زرد و قرمز متعددی را گرفت و چند بار هم به خاطر مصدومیت خانه نشین شد. بنابراین غیبت او اتفاق تازه ای نخواهد بود اما بدون تردید جای خالی اش در دیدار با 4 تیم مدعی، مشکلات جدی را برای پرسپولیس ایجاد خواهد کرد.

 

در واقع ماه های شهریور و مهر، گذرگاه هایی حساس برای گابریل کالدرون خواهند بود. او در نخستین هفته های فصل اولش در پرسپولیس، باید علاوه بر مشکلات قبلی، فقدان هافبک دفاعی جنگنده اش را هم از سر بگذراند اما اگر بتواند از این گذرگاه به سلامت عبور کند، ادامه نیم فصل برایش آسان تر خواهد بود.

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.