حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1632086/34 زمان: 12:03   1398/06/02 بازدید: 10,625

فوتبال ما پاک نیست

فکری: برای یک تیم خاص پنالتی مشکوک می‌گیرند

محمود فکری در سال های اخیر همواره یکی از مربیان منتقد فوتبال کشور بوده است و بارها و بارها در مورد اتفاقات تلخ فوتبال صحبت کرده است.

به گزارش "ورزش سه"، سرمربی تیم آلومینیوم اراک این بار بعد از تساوی در برابر گل ریحان البرز در مصاحبه با خبرنگار دی اسپورت از پنالتی های خاص برای یک تیم صحبت کرده است. بخشی از صحبت هایش را می خوانیم:

 

*بازی با فجر بازی سختی بود، تیم فجر همواره تیمی سختکوش و خوب است. با توجه به اینکه بازی در زمین خودمان بود امید داشتیم که این بازی را با برد به پایان برسانیم و شرایط به گونه ای شد که به گل اول دست یافتیم و این گل را در نیمه اول حفظ کردیم و در نهایت در نیمه دوم دو گل دیگر به ثمر رساندیم. به هر ترتیب برد پرگل برابر فجر شروع خوبی برای آلومینیوم محسوب می شد.

 

*پس از بازی اول امید داشتیم تا این روند را ادامه دهیم. در هفته دوم نیز شرایط و آمادگی خوبی برای برگزاری بازی برابر گل ریحان داشتیم اما نمی دانم چه اتفاقی رخ داد تا نتوانیم بازی خوبی را برابر این تیم ارائه دهیم البته در این بازی یک گل به ثمر رساندیم اما این گل با پرچم کمک داور مردود اعلام شد.

 

*در بازی اول برابر فجر پس از به ثمر رساندن ۲ گل سوت داور تغییر کرد و به یکباره رفتارش با تیم حریف مهربان شد. در بازی دوم اتفاقاتی رخ داد که باورش سخت است. مسابقه به دلیل عدم حضور آمبولانس پیش از آغاز بازی دیرتر شروع شد و در اواسط مسابقه پروژکتور ورزشگاه در حین بازی به یکباره خاموش شد. واقعا فکر می کردم چنین رفتارهایی منسوخ شده و دیگر رخ نمی دهد ولی در عمل دیدیم که چنین اتفاقی باز هم می افتد. واقعا اتفاقات اینچنینی زیبنده فوتبال ما نیست.

 

 

*متاسفانه مسئولان ذیربط با عاملان تخلف برخورد مناسبی انجام نمی دهند و زمانی که ما صحبت می کنیم با ما برخورد می کنند. اگر نمی خواهند با متخلفین برخورد کنند خب بگویند تا کسی صحبتی در این خصوص انجام ندهد و اگر قرار است برخوردی صورت گیرد حداقل ما را محروم نکنند چرا که دوست داریم از حق مان دفاع کنیم.

 

*به جرات می توانم بگویم در چند سال اخیر کمتر اتفاق افتاد که سوت داور به سود تیم من باشد. من خودم یادم نمی آید اشباهات داوری به نفع تیم من رخ داده باشد و برعکس همه اشتباهات علیه ما بود. سوال من این است آیا این تصمیمات برای همه یکسان گرفته می شود و برای مربیان خاص تغییر نمی کند؟ چرا، دیده ایم که به راحتی برای تیم های برخی مربیان پنالتی می گیرند. برای مثال فصل گذشته در بازی شاهین و سرخپوشان پاکدشت علیه شاهین با سرمربیگری من پنالتی گرفتند و ما بازی را واگذار کردیم ، اما زمانی که به تیم سرخپوشان ملحق شدیم، به کلی ورق برگشت و اشتباهات داوری علیه پاکدشتی ها شد!

 

*تقریبا همه فوتبالی ها حتی مسئولان سازمان لیگ و کمیته داوران همه این افراد را می شناسند ولی نمی دانم چرا با آنها برخوردی نمی شود. دو دلیل بیشتر نمی تواند وجود داشته باشد، یا خود مسئولان نیز آلوده هستند یا اینکه توان برخورد با این افراد را ندارند. در همین هفته برای یک تیم خاص در دقایق پایانی بازی اش پنالتی گرفتند اما همزمان در بازی ما گل سالم به ثمر رساندیم که آن را آفساید اعلام کردند. متاسفانه کاری هم از دست ما ساخته نیست.

 

*فکری در جواب این سوال که در سالیان اخیر در تیم هایی بوده که با مشکل مالی دست و پنجه نرم می کردند اما در فصل جاری به نظر می رسد مشکل از این بابت در تیم آلومینیوم وجود نداشته باشد گفت: ما در تیم نفت مسجدسلیمان علارغم اینکه بودجه این باشگاه از مدعیان کمتر بود اما با مشکل مالی مواجه نبودیم و پرداختی ها به موقع صورت می گرفت در تیم آلومینیوم نیز امیدواریم مشکل مالی نداشته باشیم و با توجه به زمان بندی پرداخت حق و حقوق بازیکنان پرداخت شود. تابحال ۳۰ درصد از مبالغ قرارداد بازیکنان پرداخت شده و مسلما پرداختی ها اگر به موقع صورت بگیرد بازیکنان نیز می توانند تمرکز بیشتری داشته باشند و به کارشان به خوبی ادامه دهند.

 

*به نظر من فوتبال ما پاک نیست و امیدوارم از این مرز عبور کنیم. متاسفانه فوتبال ما در چند سال اخیر به سمت و سوی فوتبال کشورهای عربی سوق پیدا کرده و در این خصوص برخورد مناسبی صورت نمی گیرد.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.