کد خبر: 1632835/34 زمان: 12:55   1398/06/05 بازدید: 4,562

بعد از پیروزی در برابر عراق

عبدی: رضایت کامل از عملکرد هرگز وجود ندارد

تیم ملی نوجوانان بعد از نتایج ضعیفی که در تورنمنت چین و هم چنین تورنمنت کافا گرفت این بار در بازی دوستانه با عراق به یک نتیجه خوب دست یافت.

به گزارش "ورزش سه"، حسین عبدی، سرمربی تیم ملی نوجوانان در پایان این بازی به سایت فدراسیون فوتبال گفت: شب گذشته در نخستین بازی برابر عراق قرار گرفتیم و به پیروزی رسیدیم. رضایت کامل از عملکرد هرگز وجود ندارد اما نکته ای که برایم بسیار مهم است اینکه رضایت خوبی از شتاب پیشرفت بازیکنان و در مجموع تیم دارم. خوشحالم که نه تنها سرعت پیشرفت بازیکنان کم نشده ، بلکه شتاب بیشتری هم پیدا کرده است.

 

سرمربی تیم ملی نوجوانان ادامه داد: فقط روی یک بخش متمرکز نشدیم و در تمام بخش ها درحال جلو بردن کارها هستیم. به هرحال فاکتور "زمان" مسئله مهمی است و برخلاف تیم باشگاهی وقت زیادی برای کار وجود ندارد. اما به طور کلی اینکه بازیکنان می توانند موقعیت‌های زیادی را روی دروازه حریفان، فارغ از گل شدن یا نشدن، ایجاد کنند به خودی خود یک نوع موفقیت است. در بازی دیشب حدود 10 موقعیت گل ایجاد کردیم که یا به تیرک دروازه برخورد کرد یا پنالتی گرفتند، 2 گل سالم به ثمر رساندند و 2 گل هم آفساید گرفته شد و موقعیت‌های دیگر که همگی نشان از این است که بازیکنان پیشرفت داشتند و درک خوب و متقابلی از یکدیگر در زمین بازی پیدا کردند. ضمن اینکه اجازه مانور زیادی به تیم عراق ندادند.عراق تیم بسیار خوبی است و در فضاهای کوچک بسیار خوب بازی می کند. این تیم بازی سازی را از بخش دفاع آغاز می کند اما خب لازم است بازهم تاکید کنم که با وجود اینکه این تیم را با نتیجه خوبی شکست دادیم، اما بحث برد و باخت در بازیهای دوستانه اصلا مهم نیست. مهم این است که چقدر انگیزه، اعتماد به نفس و عملکرد بازیکنان را با استفاده از بازیهای دوستانه افزایش بدهیم.

 

حسین عبدی در پایان گفت: در واقع هدف ما در بازی شب گذشته علاوه بر خوب بازی کردن این بود که بازی خویمان به برد تبدیل شود. پس نه فقط روی بازی خوب و نه صرفا روی کسب پیروزی متمرکز نشده ایم. بلکه باید با ارائه بازی خوب برد را هم بدست بیاوریم. هدف اصلی ما این بوده و هدف بعدی این بود که حریف هیچ موقعیتی نداشته باشد و گلی دریافت نکنیم. البته که برای بازی دوم که روز پنجشنبه برگزار می شود هم علاوه بر اجرای این اهداف، موارد دیگری هم در دستور کار قرار خواهیم داد.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.