حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1635681/24 زمان: 18:25   1398/06/19 بازدید: 138,544

ویلموتس اولین بازی رسمی را با برد شروع کرد

هنگ کنگ 0 ایران 2؛ استارت با اقتدار

شاگردان مارک ویلموتس در اولین دیدار خود با دو گل برابر حریف شرقی به برتری دست یافتند.

 

به گزارش "ورزش سه"، در یک بازی کاملا برتر، این شاگردان مارک ویلموتس بودند که با همان استراتژی هجومی خود، اینبار هنگ کنگ را از پیش رو برداشتند. دو گلی که سردار آزمون در نیمه اول و کریم انصاریفرد در نیمه دوم به ثمر رساندند و فرصت هایی که از دست رفتند، ماحصل این دیدار تقریبا یکطرفه بود.

 

ایران با دستیابی به سه امتیاز خود، بعد از بحرین چهار امتیاز از دو بازی، در جدول جا گرفته است.

 

دیدار اول از مرحله اول بازی های مقدماتی جام جهانی - سه‌شنبه ۹۸/۰۶/۱۹ - ساعت ۱۶:۳۰ به وقت تهران

داور:یاماماتو یودای(ژاپن)    کمک ها: کاراکامای ساتوشی و هیراما ریو(ژاپن)

 

خلاصه بازی هنگ کنگ 0 - ایران 2

 

تیم ملی ایران

 

 • علیرضا بیرانوند
 • محمد حسین کنعانی زادگان
 • سید مجید حسینی
 • رامین رضاییان
 • میلاد محمدی
 • احسان حاج صفی
 • امید ابراهیمی (دقیقه 70، علی کریمی)
 • علیرضا جهانبخش (دقیقه 87، اشکان دژآگه)
 • مهدی ترابی ( دقیقه 61، وحید امیری)
 • کریم انصاری فرد
 • سردار آزمون

 

سرمربی:مارک ویلموتس

 

 

تیم ملی هنگ کنگ

 

 • هونگ فای
 • وانگ کیت
 • دنیل رودریگز
 • خوزه دسوزا
 • هوانگ یانگ
 • استفان (دقیقه 72، آلکس آکانده)
 • روبرتو اورلاندو
 • چون لوک
 • لاو تسز چون
 • تانگ کین ( دقیقه 64،چونگ)
 • راسل آندرو جیمز

 

سرمربی:میخو پاتلاینن

 

 

کارت زرد:

 

تانگ کین 39  ، لاو چونگ68 ، روبرتو خیمنز گاگو 83 و کانسلا 85 برای هنگ کنگ

 

 

دقایق حساس:

 

دقیقه ۱۱ - اولین حمله جدی در بازی امروز در این دقیقه اتفاق افتاد و سانتر کوتاه، دقیق و دیدنی جهانبخش روی سر آزمون فرود آمد اما ضربه سر فنی مهاجم تیم ملی به سختی و روی خط دروازه توسط گلر حریف دفع شد.

دقیقه ۱۴ - باز هم سردار آزمون در این دقیقه می توانست برای تیم ملی گلزنی کند اما حرکت خوب او در بین مدافعان هنگ کنگی و شوت نهایی آن راهی به دروازه حریف نیافت و با اختلاف کمی از کنار دروازه تیم میزبان به بیرون رفت.

دقیقه ۱۸ - در این دقیقه حریف ایران برای اولین بار توانست خود را به محوطه جریمه تیم ملی برساند اما تلاش بازیکنان این تیم برای باز کردن دروازه تیم ملی ایران راه به جایی نیافت و علیرضا بیرانوند پس از تعلل مهاجم حریف توانست توپ را از آن خود کند.

دقیقه ۲۲ - ارسال خطرناک و مواج رضاییان توسط گلر حریف به سختی دور شد.

دقیقه 31: سرنگون شدن کریم انصاریفر در محوطه جریمه هنگ کنگ توسط مدافع حریف با اعتراض این بازیکن مبنی بر خطای پنالتی همراه بود که داور ژاپنی اعتقادی به این موضوع نداشت.

دقیقه 37: ضربه قیچی فوق العاده کریم انصاریفرد در آستانه ورود به دروازه با برخورد به تیرک افقی راهی به دروازه نیافت و این مهاجم بدشانس در ثبت یکی از گل‌های زیبای دوران بازیگری خود ناکام ماند.

دقیقه 39: یک ضربه ایستگاهی چسبیده به محوطه جریمه در سمت چپ نصیب ایران شد که رامین رضاییان این ضربه را به بالای دروازه هنگ کنگ نواخت و نتوانست از آن سود ببرد.

دقیقه 41: ارسال از سمت راست توسط آزمون با فرار مهدی ترابی به محوطه جریمه و ضربه سر او راهی به دروازه نیافت.

دقیقه 43: دو مهاجم هنگ کنگی در دو فرصت مناسب برابر بیرانوند قصد گشودن دروازه او را داشتند که در هر دو مرحله شماره یک ایران عملکرد بهتری به جا گذاشت و آنها را ناکام گذاشت. بیرانوند در ادامه مصدوم شد و داور با قطع بازی، اجازه حضور کادرپزشکی برای مداوای وی را داد.

دقیقه 1+45: یک ضربه ایستگاهی دیگر برای ایران و اینبار علیرضا جهانبخش آن را نواخت که با اختلاف کمی از کنار دروازه هنگ کنگ راهی اوت شد.

دقیقه 46: اشتباه در خط دفاعی هنگ کنگ و دستپاچگی دروازه بان این تیم می‌توانست موقعیت مناسبی نصیب ایران کند، که در نهایت توپ از منطقه جریمه دور شد.

دقیقه 51: ارسال کرنر از سمت چپ با ضربه سر ناقص آزمون همراه شد که توپ به راحتی در اختیار دروازه بان هنگ کنگ قرار گرفت.

دقیقه 60: فرار ترابی از تله آفساید و ارسال زمینی او پشت محوطه جریمه برای سردار آزمون با ضربه کم جان این مهاجم، در اختیار گلر هنگ کنگ قرار گرفت.

دقیقه 89: اولین حرکت دژآگه با ارسال زمینی او همراه شد که مدافع هنگ کنگی در آستانه  ضربه انصاریفرد به شکلی خطرناک آن را به کرنر فرستاد.

 

 

شرح نیمه اول:

 

اولین دیدار از مرحله انتخابی جام جهانی در شرایطی با یک گل به سود ایران در نیمه اول خاتمه یافت که شاگردان ویلموتس همانند دیدارهای قبلی خود با هجوم همه جانبه به دروازه حریف به دنبال دستیابی به گل های بیشتر بودند. با این حال دفاع چند لایه هنگ کنگی ها که از حمایت هواداران خودی بهره می‌بردند، مانع از دستیابی به گل‌های بیشتر شد و نیمه اول با تک گلی که سردار آزمون به ثمر رساند، خاتمه یافت.

 

تیم ملی ایران در این بازی علیرغم دفاع فشرده حریف، توسط مهدی ترابی، جهانبخش، انصاریفرد نیز صاحب موقعیت های مناسبی شد که نتوانست از آن سود ببرد. هنگ کنگی ها نیز به دنبال ضدحملات بودند و در روزی که بیرانوند کمتر مجبور به واکنش شد و یک بار با مهاجمان حریف تقابل داشت نتوانستند کاری از پیش ببرند.

 

باید دید در نیمه دوم استراتژی ایران برای گشودن دروازه حریف چه خواهد بود.

 

 

شرح نیمه دوم:

 

ایران در نیمه دوم نیز کاملا کنترل بازی را در اختیار داشت و بارها روی دروازه حریف خطرناک ظاهر شد. بخش هجومی و پرکار ایران در این بازی با حضور جهانبخش، حاج صفی، ترابی، انصاریفرد و آزمون که میلاد محمدی و رامین رضاییان نیز آنها را حمایت می کردند، بارها با ایجاد فرصت های متنوع روی دروازه هنگ کنگ به قصد گل‌های بیشتر، برنامه های ویلموتس را پیش بردند اما دفاع فشرده و چند لایه حریف مانع از دستیابی آنها به این خواسته می‌شد.


با این حال انصاریفرد در حرکتی دیدنی توسط جهانبخش به گل دوم رسید و ایران اولین گام را با پیروزی در خانه حریف در مسیر انتخابی جام جهانی قطر برداشت.

 

 

شرح گل ها:

 

هنگ کنگ ۰ ایران ۱ (دقیق ۲۳، سردار آزمون) : سردار آزمون توانست پس از دو موقعیت خوب برای اولین بار در این بازی دروازه حریف را باز کند. ارسال رضاییان که به سختی توسط گلر حریف قطع شد بیرون از محوطه جریمه به احسان حاج صفی رسید شوت محکم او توسط انصاری فرد قطع شد و تبدیل به پاس کوتاهی برای سردار شد و مهاجم نوک تیم ملی فوتبال ایران با شوتی دقیق توپ را به کنج دروازه حریف فرستاد.

 

هنگ کنگ 0 ایران 2: (دقیقه 54، کریم انصاریفرد): فرار جهانبخش به محوطه جریمه و ارسال زمینی این بازیکن، بهترین فرصت را نصیب انصاریفرد جلوی دروازه شکل داد که تک ضربه مهاجم ایران، گل دوم را رقم زد.

 

 

بازیکن برتر

 

سردار آزمون که زننده گل اول ایران در این بازی بود، بارها در نقش مهره خطرساز در خط هجومی ایران فعال بود و به قصد گلزنی بیشتر و گلسازی تلاش کرد. او که این روزها به مهاجم کاملا آماده فوتبال ایران و ستاره تیم سن پترزبورگ تبدیل شده، اولین گل ایران را در مسیر انتخابی جام جهانی قطر به نام خود ثبت کرد، همانند چهار سال پیش و در مسیر جام جهانی روسیه. باید دید این موفقیت بار دیگر با پایان بخش کسب جواز دوحه همراه خواهد بود یا خیر.

سردار در بازی با هنگ کنگ، تعداد گل های ملی اش را به ۲۸ رساند. آزمون در نیمه دوم مثل یک هافبک هجومی در طراحی حملات ایران نقش داشت و با سه پاس کلیدی و ۷ شوت فعالترین بازیکن ایران در فاز هجومی بود و با نمره فنی ۸.۲  بهترین بازیکن زمین شد.

 

 

 

اتفاق ویژه:

 

ایران به چهارمین برتری خود با نتیجه دو بر صفر مقابل هنگ کنگ دست یافت تا این حریف شرقی بار دیگر برابر برترین تیم آسیا در رنکینگ جهانی، ناکام بماند. 

 

مارک ویلموتس در اولین بازی رسمی خود روی نیمکت ایران به پیروزی دست یافت و دروازه‌ تیمش نیز بسته ماند تا مسیر موفقی را استارت بزند و باید دید چه سرنوشتی در ادامه در انتظار او خواهد بود.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.