حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1635793/35 زمان: 11:53   1398/06/20 بازدید: 60,132

روزهای برزخی ستاره تیم ملی ایران در اروپا

شوک دوم به قدوس؛ اوسترسوند در آستانه ورشکستگی 

ستاره دو ملیتی فوتبال ایران که امید بسیار زیادی به درخشش او در تیم ملی برای انتخابی جام جهانی 2022 وجود داشت روزهای برزخی را در فوتبال اروپا تجربه می کند.

به گزارش "ورزش سه"، امروز رسانه های سوئدی از بحران عجیب مالی باشگاه اوسترسوند پرده برداشته مدعی شدند با حکم چهارمیلیون یورویی فیفا علیه این تیم، هیات مدیره باشگاه در فکر اعلام ورشکستگی برای فرار از پرداخت های کلان هستند، اتفاقی که می تواند شوک دوم به سامان قدوس بعد از حکم محرومیت چهارماهه اخیر از سوی کمیته انضباطی فیفا باشد.


با شکایت اوئسکا اسپانیا به کمیته انضباطی فیفا، سرانجام این نهاد بین المللی بعد از کشمکش های فراوان ستاره تیم ملی ایران و باشگاه آمیان فرانسه را به همراه باشگاه اوسترسوند سوئد در قضیه انتقال تابستان گذشته مقصر شناخت تا به این ترتیب حکم سنگینی برای سامان و سوئدی ها صادر شود. این حکم در حالی که قابل تجدید نظر است از سوی وکلای باشگاه سوئدی در حال بررسی مجدد است اما احتمال فرار از آن بسیار اندک به نظر می رسد.


سایت fotbolldirekt سوئد در گزارشی پیرامون آخرین تحولات این پرونده از تصمیمی پرده برداشت که می تواند عواقب سنگینی برای ستاره دو ملیتی ایران در پی داشته باشد. به نوشته این سایت با حکم چهارمیلیون یورویی فیفا عملا مشکلات مالی اطراف اوسترسوند بیشتر از همیشه شده است تا جایی که شنیده می شود اگر مذاکرات با شهرداری و سهامداران برای تامین منابع مالی برای فرار از بحران های مالی فراهم نشود این باشگاه اعلام ورشکستگی خواهد کرد.


در صورت اعلام ورشکستگی مشکلات سامان قدوس بیشتر از همیشه خواهد شد چون باید پرداخت جریمه چهارمیلیون یورویی فیفا به اوئسکا را نیز به گردن بگیرد تا مجوز بازگشت به فوتبال حرفه ای را به دست بیاورد. رقمی که پرداخت آن اصلا کار آسانی به نظر نمی رسد و ممکن است دوران دوری از میادین را برای این ستاره 24 ساله بیشتر کند.


ویلن یکی از مقامات عالیرتبه باشگاه با تایید این که بدهی های باشگاه از رقم 15 تا 17 میلیون یورو برآورد می شود از تلاش شبانه روزی برای حل بحران همین طور تجدیدنظرخواهی اوسترسوند برای شکستن حکم اخیر فیفا صحبت کرد و مدعی شد هیات مدیره باشگاه روز 17 سپتامبر جلسه ای اضطراری خواهد داشت تا در خصوص برنامه های خود برای تامین بودجه و عبور از این بحران بحث و تبادل نظر داشته باشد.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.