کد خبر : 1636006 | 21 شهریور 1398 ساعت 14:32 | 24.8K بازدید | 0 دیدگاه

خاطرات عجیب از روزهای ملوان

لطیفی :مقابل خواسته های مالک ایستادم

سرمربی سابق ملوان همچنان دل پردردی از اتفاقات رخ داده در زمان حضورش در انزلی دارد.

لطیفی :مقابل خواسته های مالک ایستادم

به گزارش "ورزش سه"،  علی لطیفی که با استعفا از ملوان دیگر سمتی در این تیم ندارد گفت و گوی بلند خود را اینطور آغاز کرد: با توجه به اینکه تنها یک هفته مانده به مسابقات قرارداد بستم و فرصت بسیار کمی داشتم، ولی به دو دلیل توانستم طی فقط سه روز بهترینهای لیگ یک را جذب ملوان کنم. اول به دلیل بزرگی نام ملوان و دوم به جهت لطفی که بازیکنان به بنده داشتند و میدانستند که بنده در هر تیمی باشم و هر وضعیتی باشد تنها برای قهرمانی قدم بر میدارم. لذا با بازیکنهای خوب و تاثیرگذاری چون حامد محمودی، آرمان شهدادنژاد، مبین میر دورقی، امیر میر بزرگی، زینال خیری، کاظم حیات منش، سهیل رحمانی، علی خسرو نژاد و احمد کامدار که بازیکنانی با سابقه بازی در لیگ برتر و حتی تیم ملی بودند تنها طی سه روز قرارداد بستیم. حتی آرمان شهداد نژاد در آستانه قرارداد با یک تیم لیگ برتری بود و امیر میربزرگی را از قرارداد با تیم رقیب منصرف کردیم و به ملوان آوردیم. در این بین با بازیکنی چون مبین میردورقی که در یونان مشغول بازی بود نیز به توافق رسیدیم، البته شرط میردورقی گذراندن خدمت مقدس سربازی بود و من هم پس از بررسی فیلم بازیهای ایشان با حضور ایشان موافقت کردم.


لطیفی در ادامه می گوید: متاسفانه با بدقولی‌های جناب مالک و کارهای عجیبش بازیکنان دریافتند که مالک و قول‌هایش کاملا پوچ و توخالی می‌باشند، یکی یکی از تیم جدا شدند طوریکه در مسابقه اول برابر تیم سرخپوشان پاکدشت که به دلیل سه ماه تمرینات و مسابقات تدارکاتی در اوج آمادگی قرار داشت تنها سیزده بازیکن جوان،امید و بزرگسال در اختیار داشتم آن‌هم تنها با سه جلسه تمرین و بدون هیچ مسابقه تدارکاتی و در حالیکه در بدترین شرایط روحی،جسمانی و فنی بودیم در نهایت  با بدشانسی تنها با یک گل شکست خوردیم حال آنکه همین تیم پاکدشت در کرمان در برابر مس کرمان که از جمله پر امکانات ترین تیمها و پرهزینه ترین تیمهای لیگ یک بود با چهار گل پیروز شد تا مشخص شود نتیجه بدی هم نگرفته بودیم.


لطیفی افزود: روزی که با مالک ملوان به توافق رسیدم دو خواسته و شرط مهم را برای مالک گذاشتم؛ اول اختیار تام در کارم ودوم احترام به عقاید اخلاقی و مربیگری خودم که تاکید کردم به هیچ عنوان هیچ احدی حق عبور از خطوط قرمزم در کارم که شامل بازیکن پولی و دخالت در ارنج و همچنین امور فنی تیم که جزو اعتقادات و باورهایم هست را ندارد. لذا دو سه روز  بعد از بستن قراردادم آقای مالک از من خواست آرتا منهاجی را بعنوان دستیارم معرفی نمایم ولی بنده  دو نفر را بعنوان دستیار معرفی نمودم علی چینی و سلمان تاجدار و در چنین شرایطی در مقابل خواسته های جناب مالک ایستادم و تا روزی که روی نیمکت بودم اجازه ندادم کارت مربیگری آرتا منهاجی صادر شود. البته منهاجی در تمرینات حاضر می شد ولی جملگی بازیکنان میدانستند که دستیار بنده علی چینی میباشد و تمرینات را نیز علی چینی انجام می داد .


لطیفی گفت: در چنین شرایطی بنده وقتی شرایط فاجعه بار باشگاه را دیدم دقایقی پیش از اولین مسابقه، کادر و بازیکنان را دور هم جمع کردم و همانجا پرچم امام حسین را ضامن قرار دادیم که با تمام وجودمان برای سربلندی ملوان تلاش کنیم و هرگز بخاطر منافع شخصی به ملوان و مردم انزلی پشت نکنیم و تا روشن شدن وضعیت باشگاه با تمام وجودمان برای موفقیت ملوان و خوشحالی هواداران ملوان تلاش کنیم که الحق هم اینکار نیز توسط همه بازیکنان و مجموعه کادر و تدارکات ملوان انجام گرفت و فقط آرتا منهاجی بود که به راهی دیگر رفت . ولی بعد از اینکه بنده بعد از مسابقه اول متوجه عمق فاجعه شدم و با جناب مالک بطور صریح صحبت کردم و گفتم که مسابقه با آرمان گهر آخرین مسابقه بنده خواهد بود و بطور حتم چنانچه مشکلات حل نشود از  ملوان خواهم رفت، جناب مالک شروع به پیشنهاداتی نظیر دادن بیست هزار یورو و دادن اصل قراردادم که در اختیارش بود کرد. البته اصل قرارداد همه بازیکنان در اختیار ایشان بود و بعبارتی برای باز کردن پنجره نقل انتقالاتی و تسویه کردن با طلبکاران ملوان همگی قراردادهای سوری به مبلغ فقط ده میلیون تومان را در سازمان لیگ ثبت کرده بودیم تا پس از پایان نقل و انتقالات قراردهای اصلی را در سازمان لیگ ثبت کنیم که خوشبختانه هواداران ملوان و فوتبالدوستان از شرایط قراردادهای سوری آگاهی دارند.

 

سرمربی سابق ملوان افزود: وقتی شرایط نا بسامانی اتفاقی افتاد که باعث عصبانیت شدید بنده شد و روز پیش از مسابقه سر تمرین رفتم بازیکنی را دیدم که به هیچ عنوان استایل فوتبالیست را نداشت لذا بلافاصله همراه با سرپرست تیم که از نظامیان نیروی دریایی میباشد به همراه علی چینی فرد مورد نظر را مورد سئوال قرار دادیم و فهمیدیم که از وی که بچه زنجان بود و هیچ گونه سابقه فوتبالی نداشت مبلغ یکصد میلیون تومان درخواست کرده اند و بلافاصله بنده با جناب مالک تماس گرفتم و در چنین شرایطی ایشان از من خواست سکوت کنم و در قبال سکوتم مبلغ بیست هزار یورو از قراردادم و اصل قراردادم را به من بدهد و البته پیشنهادات عجیب دیگری را از جمله بستن قرارداد با مهیار زحمتکش که بنده از روز اول تاکید به جذبش داشتم و جذب چند بازیکن دیگر را منوط به سکوتم دانستند. هر چند وی میدانست که بنده اهل این حرفها نیستم ولی برای اولین و آخرین بار از روی ناچاری و درماندگی چنین پیشنهاداتی را به من داد. ولی بنده در کنفرانس خبری حاضر شدم و تمام مشکلات تیم را همراه با آرمان شهداد نژاد که جناب مالک بعنوان مبلغ پیش قرارداد به وی چک سرقتی داده بود و حافظ یعقوبی به عنوان کاپیتان تیم بیان کردم.


لطیفی در ادامه به خبرنگار ورزش سه گفت: بنظر بنده حضور افرادی چون محمد احمدزاده، پژمان نوری مازیار زارع که از بزرگان فوتبال انزلی و از نامداران فوتبال ایران میباشند میتواند باعث پیشرفت ملوان شود و حتی بنده پیش از بستن قراداد با ملوان از مالک قبلی خواستم به هر طریقی زمینه حضور این سه نفر و دیگر پیشکسوتان انزلی را در ملوان فراهم کند اما به دلایلی هر کدام حضورشان میسر نشد حتی بعد از حضورم در انزلی بنده از طریق دوستان مشترکمان به پژمان و مازیار پیغام دادم  که چنانچه مایل به همکاری باشند بنده با کمال میل در خدمتشان هستم و با پیشکسوتانی چون داود نظرمحمدی نادر عزت اللهی و...برای همکاری صحبت کردم چرا که باور دارم ملوان پیش از اینکه برای بنده و دیگر افراد غیر بومی باشد برای پیشکسوتان و زحمتکشان انزلی میباشد که عمرشان را پای ملوان گذاشته اند، هر چند مالک قبلی به شدت مخالف حضور پیشکسوتان ملوان بود.

دیدگاهها