حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1637366/35 زمان: 10:15   1398/06/27 بازدید: 287,205

اتصال داربست به تیر چراغ برق

تصاویر نشان می‌دهند؛ عماد چگونه جان باخت؟

دومین حادثه دلخراش در فوتبال ایران طی یک هفته در حالی رقم خورد که سهل انگاری بزرگی به بهای مرگ یک کودک بی گناه منجر شد.

به گزارش "ورزش سه"، بعد از خودسوزی سحر خدایاری که هجمه بسیار شدید خبری در پی داشت و هنوز هم واکنش های بسیار زیادی پیرو این اتفاق تلخ وجود دارد این بار نوبت به یک کودک بی گناه رسید تا با سهل انگاری برخی مسئولان و پیمانکاران مشغول در استادیوم آزادی در سن شش سالگی به جرم فوتبالدوست بودن به آسمان پربکشد و نه تنها یک خانواده بلکه کل اهالی فوتبال ایران را غم زده کند.


احمد معینی جم عکاس خبرگزاری ایرنا روز گذشته پیش از دیدار والیبال ایران و چین از محل حادثه تلخ ورزشگاه آزادی تصویربرداری کرد که گزارش تصویری او از مکانی که جان یک کودک شش ساله به جرم بازیگوشی کودکانه بعد از تماشای فوتبال را گرفت نشان از سهل انگاری بزرگ از سوی مسئولان و پیمانکار دارد.


مرور تصاویر و عکس نزدیک از داربستی که جان عماد صفی یاری شش ساله را گرفت نشان از یک سهل انگاری بزرگ و عدم رعایت بدیهی ترین اصول ایمنی در نصب این سازه را دارد که برای ایجاد نظم پیش از گیت های ورودی در آزادی برپا شده است. آنچه که از این تصاویر برمی آید یک تیر چراغ برق با سه رشته سیم متصل به لامپ های روشنایی در مسیر داربست ها قرار داشته و از عکسی که از پشت داربست ها گرفته شده مشخص است از آن به عنوان حایل استفاده شده است.


بنا بر آنچه که از تصویر مشخص است یک تیر چراغ برق فلزی در مسیر نصب داربست ها قرار گرفته و به صورت عجیبی از آن به عنوان ستون استفاده شده است. این تیرک برق فاقد ایمنی های اولیه و باعث فاجعه تلخی شده که دل همه را به درد آورد. نکته مهم این مرگ تلخ و نحوه رخ دادن این است که حتی آنهایی که به اصول اولیه امور فنی مسلط نیستند نیز می توانند تشخیص بدهند که چه سهل انگاری بزرگی برای رخ دادن این حادثه رقم خورده است.

 

 

 

 

 

 

این همان تیرک روشنایی فلزی است که پیمانکار نصب داربست ها به صورت غیراستاندارد از آن به عنوان ستون بهره برد تا برق سه فاز جاری در سیم های برق و روشنایی آن در نهایت منجر به پرکشیدن پسربچه شش ساله عاشق فوتبال شود.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.