حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1637468/44 زمان: 17:17   1398/06/27 بازدید: 25,252

قشقایی بعد از 4 دهه در سبک وزن مدال گرفت

تاریخ‌سازی «حافظ» برای وزنه‌برداری ایران

وزنه بردار سبک وزن ایرانی توانست برای نخستین بار پس از انقلاب یک مدال جهانی کسب کند.

 

به گزارش "ورزش سه"، رقابت های جهانی وزنه برداری 2019 از امروز به میزبانی شهر پاتایای تایلند آغاز شده و برخلاف سال های اخیر ایران در وزن 55 کیلوگرم هم نماینده داشت.


حافظ قشقایی که کادرفنی ایران از او به عنوان یک پدیده جدید در وزنه برداری نام برده بود، در حرکت یکضرب نتوانست عملکرد خوبی داشته باشد. او بعد از بالا بردن وزنه 111 کیلوگرمی، 2 بار وزنه 116 کیلوگرمی را زمین انداخت و با همان 111 کیلو به کار خود پایان داد. با این وزنه قشقایی در رده نهم یکضرب ایستاد.


در حرکت دوضرب اما شرایط متفاوت بود. حافظ قشقایی بعد از ثبت وزنه 140 کیلوگرمی در حرکت اول، در حرکت دوم هم توانست 149 کیلوگرم را برای خود با موفقیت ثبت کند.

 


با اینکه این وزنه بردار کم تجربه نتوانست 155 کیلو را در حرکت سوم بالای سر ببرد، اما در مجموع حرکات دوضرب در جایگاه دوم ایستاد و صاحب مدال نقره شد.


این مدال اولین مدال سبک وزن وزنه برداری ایران بعد از انقلاب به شمار می رود که در اولین تجربه جهانی حافظ قشقایی به دست آمده است.

 

قشقایی با مجموع ۲۶۰ کیلوگرم نفر هفتم جهان شد.

 


در این دسته «اوم یون چول» وزنه بردار کره شمالی با مهار وزنه ۱۶۶ کیلوگرم رکورد دوضرب جهان را که در اختیار خودش بود، چهار کیلوگرم ارتقا داد و قهرمان شد. همچنین او رکورد مجموع جهان را هم یک کیلوگرم شکست.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.