حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1637791/44 زمان: 16:11   1398/06/29 بازدید: 246,133

پوشش کامل مسابقات جهانی کشتی در آنتن

کولاک علی کریمی؛ توقف اطری پشت سکو

علیرضا کریمی با صعود به فینال طلسم 2 ساله را شکست، اما رضا اطری نتوانست ایران را به اولین مدال برساند. 

به گزارش "ورزش سه"، در شرایطی که روز گذشته مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان خیلی خوب برای آزادکاران ایرانی آغاز نشد، امروز 4 ملی پوش دیگر از ایران روی تشک رفتند.


یونس امامی در 70 کیلوگرم، رضا افضلی در 74 کیلوگرم، علیرضا کریمی در 92 کیلوگرم و یدالله محبی در 125 کیلوگرم 4 نماینده ایران در 4 وزن جدید بودند.


همچنین رضا اطری هم که دیروز با شکست در یک چهارم نهایی به شانس مجدد رفت، با حریف مغولستانی خود برای رفتن به دیدار رده بندی مبارزه کرد و با ثبت پیروزی به سهمیه المپیک 2020 در وزن 57 کیلو دست پیدا کرد. اطری برای کسب مدال برنز به مصاف راوی کومار از هند رفت و در نهایت 6 بر 3 بازنده شد تا با عنوان پنجمی به کار خود پایان دهد. 


علیرضا کریمی و یونس امامی در اوزان غیرالمپیکی نمایش دلچسبی داشتند و با شکست رقبای خود به نیمه نهایی رسیدند. در نهایت علی کریمی بود که با شکست مقتدرانه رقیب روس خود به فینال رسید تا طلسم 2 ساله نرفتن ایرانی ها به فینال مسابقات جهانی شکسته شود. 


یونس امامی هم واقعا مستحق رسیدن به فینال وزن 70 کیلو را داشت، اما با حق خوری آشکار به سود کشتی گیر میزبان مواجه شد و به رده بندی رفت. 


رضا افضلی در وزن 74 کیلوگرم با یک شکست حذف شد و یدالله محبی هم با شکست در یک چهارم از دور رقابت ها کنار رفت.

 


نتایج لحظه به لحظه مبارزه های کشتی گیران ایرانی در روز دوم مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان را در ادامه می خوانید.

 

 


* در دور نخست مسابقات وزن 70 کیلوگرم یونس امامی مقابل ریگلنت پریزرینی از آلبانی قرار گرفت. این جوان کرمانشاهی با نمایشی بی نظیر موفق شد در کمتر از 2 دقیقه حریف خود را با اجرای فنون مختلف با نتیجه 11 بر صفر شکست دهد.

* یونس امامی در دور یک هشتم نهایی وزن 70 کیلوگرم برابر اولو از قزقیزستان قرار گرفت. این کشتی گیر 22 ساله با چند زیرگیری و خاک کردن حریف 6 امتیاز گرفت و در نهایت 6-0 برنده شد. او حالا باید در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف شیگا از ژاپن برود.

* در مرحله یک چهارم نهایی وزن 70 کیلوگرم یونس امامی در ادامه عملکرد درخشان خود توانست کوجیرو شیگا از ژاپن را با اجرای جشنواره ای از فنون و زیرگیری های دیدنی 11-0 شکست دهد و به نیمه نهایی راه پیدا کند. حریف او برای رسیدن به فینال از قزاقستان، کشور میزبان خواهد بود.

 

 

 

 

* در وزن 74 کیلوگرم رضا افضلی در دور نخست مقابل گندری گارزون کشتی گیر کهنه کار و دارنده مدال های نقره و برنز جهان از کوبا با نتیجه 5 بر 2 شکست خورد و باید منتظر حضور حریفش در دیدار فینال باشد تا وی نیز شانس ادامه کار برای کسب مدال برنز را بدست آورد. در این گروه جردن بازور آمریکایی هم حضور دارد و بعید است این کوبایی بتواند به فینال برسد. به همین خاطر شانس او برای رفتن به شانس مجدد سخت است.

 

* با شکست گارزون کوبایی برابر عبدالرحمان اف از ازبکستان، رضا افضلی از گردونه رقابت های وزن 74 کیلوگرم حذف شد.

 

 

 

 

 

* در وزن 125 کیلوگرم یداله محبی در دور نخست با نتیجه 6 بر یک خودربولگا دورجخاند از مغولستان را مغلوب کرد. این کشتی گیر کرمانشاهی که کار سختی برای کسب مدال در سنگین وزن دارد، با وجود اینکه در پایان 3 دقیقه اول یک بر صفر عقب بود، در 3 دقیقه دوم توانست با کشتی هجومی 6 امتیاز بگیرد و برنده شود. وی در دور بعد به مصاف نیکولاس گویازدوفسکی دارنده مدال برنز جهان از آمریکا می رود.

* در وزن 125 کیلوگرم یداله محبی در دور دوم در مصاف با نیکولاس گویازدوفسکی دارنده مدال برنز جهان از آمریکا با اینکه 2 بر یک عقب افتاد، با 2 بار خاک کردن حریف، با نتیجه 5 بر 2 به پیروزی دست یافت و به مرحله یک چهارم نهایی رفت. او باید در این مرحله با حریف اوکراینی مبارزه کند.

* در مرحله یک چهارم نهایی وزن 125 کیلوگرم یدالله محبی برابر الکساندر خوتسیانیوسکی دارنده مدال برنز اروپا قرار گرفت. بعد از اخطار داوران به هر 2 کشتی، محبی با نتیجه یک بر یک برنده بود، اما علاوه بر اینکه پایش از تشک خارج شد، یک اخطار هم به خاطر گرفتن انگشتان حریف گرفت. در ثانیه های پایانی محبی یک امتیاز را جبران کرد، اما در نهایت 3-2 شکست خورد تا از صعود به نیمه نهایی بازبماند. محبی حالا باید منتظر فینالیست شدن رقیب خود باشد تا به گروه شانس مجدد برود.

* الکساندر خوتسیانیوسکی بعد از پیروزی برابر محبی، مقابل کشتی گیر گرجستانی در وزن 125 کیلوگرم شکست خورد و با این نتیجه، آزادکار سنگین وزن ایرانی هم حذف شد.

 

 

 

* در وزن 57 کیلوگرم رضا اطری که دیروز بعد از 2 پیروزی در برابر کشتی گیر روسی شکست خورده بود، امروز در گروه شانس مجدد اطری در این گروه در یک کشتی حساس و نزدیک با نتیجه 4 بر 4 به پیروزی دست یافت و ضمن کسب سهمیه المپیک راهی دیدار رده بندی شد. اطری در این دیدار به مصاف راوی کومار از هند می رود.

 

* رضا اطری در دیدار رده بندی وزن 57 کیلوگرم برابر راوی کومار از هند نتوانست نمایش خوبی داشته باشد. او با اینکه کشتی را هجومی آغاز کرد،‌روی یک غافلگیری 2 امتیاز به حریف داد. تلاش اطری برای جبران بازهم با ضدحملات کومار همراه بود و کشتی 4 بر یک شد. در نهایت این کومار بود که توانست یک بار دیگر آزادکار سبک وزن ایران را خاک کند و 6-3 برنده شود. اطری به مقام پنجمی رسید و کومار صاحب مدال برنز شد.

 

* علیرضا کریمی بعد از استراحت در دور نخست وزن 92 کیلوگرم، در اولین مبارزه خود برابر گئورگی روبایف از مولداوی قرار گرفت. با اینکه در 3 دقیقه اول کریمی یک امتیاز به حریف داد، اما در ثانیه های پایانی همین وقت، توانست 4 امتیاز با به پل زدن حریف بگیرد. در ادامه هم کریمی با چند زیرگیری تماشایی توانست کشتی را 12-1 کند و قبل از پایان 6 دقیقه این مبارزه به سود او تمام شد. ساگالیوک از اوکراین، حریف کریمی در دور بعدی خواهد بود.

* در مرحله یک چهارم نهایی وزن 92 کیلوگرم علیرضا کریمی برابر لیوبومیر ساگالیوک از اوکراین قرار گرفت. بازهم نمایش مقتدرانه او با اجرای فنون مختلف همراه بود. در نهایت علیرضا کریمی قبل از پایان 6 دقیقه حریف خود را با نتیجه 12-2 شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. کریمی در این مرحله به مصاف علیخان جبرائیل اف از روسیه می رود.

* علیرضا کریمی در ادامه کشتی‌های تماشایی خود در نیمه نهایی مقابل علیخان جبرائیل اف از روسیه قرار گرفت و بازهم توفان به پا کرد. این کشتی گیر خوش تکنیک و قدرتمند ایرانی بارها از حریف خود به روش های مختلف زیرگیری کرد و کشتی گیر روس هیچ حرفی برای گفتن نداشت. در فاصله بیش از یک دقیقه مانده به پایان کشتی کریمی مثل 2 کشتی قبلی حریف خود را با امتیاز عالی و با نتیجه 10 بر صفر شکست داد و به فینال رسید. او در شرایطی فردا به فینال می رسد که کشتی ایران نه تنها در رقابت های امسال، بلکه سال گذشته نیز هیچ فینالیستی در مسابقات جهانی نداشت.

* دن کاکس، کشتی گیر آمریکایی در فینال وزن 92 کیلوگرم رقیب علیرضا کریمی است که سال گذشته توانسته بود کشتی گیر ایرانی را شکست دهد.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.