حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1638290/1 زمان: 21:42   1398/06/30 بازدید: 5,049

آخرین روز تابستان به وقت دربی

سوت نودمین یا نودویکمین دربی شهر تهران در حالی به قضاوت موعود بنیادی فر که برای اولین بار این رقابت حساس را بعنوان قاضی میدان تجربه می کند زده خواهد شد.

سرمربیان دو تیم از کنفرانس خبری بر شیپور جنگ نواختند!

 

گابریل کالدرون از مکتب آمریکای جنوبی می آید. در کشور او سوپرکلاسیکو یک کارزار واقعی است و آنجا خبری از مصاحبه های مهندسی شده و حرف های شعاری نیست، او به صراحت اعلام می کند که وزارت ورزش از استقلال حمایت می کند و مثال زنده این موضوع را عدم خرید یک مهاجم طراز اول در تیم خودش می داند آنجا که می گوید :

جونیور اولویت نهم من بوده است! من شیخ دیاباته را می خواستم اما به ما ( پرسپولیس) گفتند بازیکن گرانقیمت خارجی ممنوع!

 

از آنسو آندره آ استراماچونی ضمن رعایت کسوت کالدرون نسبت به صحبت های او واکنش اعتراضی داشت و گفت:
آنروزی که ما (استقلال) دیاباته را خریدیم اصلا کالدرون هنوز سرمربی پرسپولیس نبود و نمی دانم چرا سرمربی سرخ ها درباره ما حرف می زند؟!

 

نکته صحبت های دو مربی صراحت لهجه و حرفه ای گری آنهاست، هردو می خواهند با این حرف ها فشار را از روی تیم های خود بردارند ولی از اصول خارج نمی شوند و با رعایت ادب و احترام ولی کاملا جدی تیم های یکدیگر را به چالش می کشند!

 

دربی روز آخر تابستان ۹۸ برای هر دو تیم در جدول مهم و تاثیرگذار است. پرسپولیس با بُرد به حداقل دومی جدول با امتیاز برابر با شهرخودرو می رسد. سرخ ها می توانند به امید یک نتیجه رویایی یعنی پیروزی با آوراژ چهار گل نسبت به آبی ها صدر جدول را در هفته چهارم پس بگیرند و از آنسو استقلال با پیروزی بر رقیب سنتی اش به یک امتیازی سرخ ها و چهار امتیازی صدر جدول می رسد، قطعا" پیروزی مقابل پرسپولیس فشار را از روی استرا و شاگردانش بر می دارد و آنها کاملا" از بحران عبور می کنند!

 

یک باور کلیشه ای وجود دارد که سرمربی برنده دربی تا آخر فصل گارانتی می شود و این برای هم کالدرون و هم استراماچونی از نان شب واجبتر است!

 

هر دو مربی با فلسفه هجومی کارشان را در تیم ها خود آغاز کرده اند و باید دید در مهمترین دربی قاره آسیا، باز شهامت ارائه فوتبال هجومی را دارند یا احتیاط را سرلوحه کار خود قرار می دهند؟!

 

مجتبی مالکی

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.