حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1638530/47 زمان: 20:31   1398/06/31 بازدید: 55,365

گل پرسپولیس شانسی بود؛

آرفی: جای بیرانوند ایران نیست!

اشپیتیم آرفی می‌گوید جای بیرانوند اینجا نیست و باید به اروپا برود.

به گزارش "ورزش سه"، اشپیتیم آرفی مهاجم سابق تیم پرسپولیس در جریان بازی دربی تهران در برنامه فرمول یک علی ضیا حضور داشت. او در ابتدای صحبت هایش گفت: من نیمه اول را دیدم و به برنامه شما آمدم. تا اینجا بازی بدی نبود و استقلال دو موقعیت گل خوب داشت. اینطور نیست که بازی دربی جان نداشته باشد. دو سال پیش من کارشناس بازی حساس تراکتور و پرسپولیس بودم. در بازی های حساس اگر در 10، 15 دقیقه اول گلی زده نشود بازی می خوابد. بیرانوند که پنالتی را گرفت بهترین بازیکن بود.

 

آرفی درباره استرس بازی دربی اظهار داشت: در این بازی ها حتی تماشاچی های استادیوم هم گاهی استرس دارند و کارهای عجیب می کنند مثلا یک بار به سر بازیکن پرسپولیس سنگ زدند.

 

اشپیتیم آرفی در خصوص شرایط تقابل با پرسپولیس گفت: یک بار مقابل پرسپولیس بازی داشتیم و از یک هفته قبل همه بازیکنان داشتند خودشان را آماده می کردند و آن بازی هم حساس بود.

 

 

او به درخشش بیرانوند نیز اشاره کرد و اظهار داشت: جای بیرانوند اینجا نیست و باید در اروپا بازی کند.

 

مهاجم سابق سرخ ها همچنین افزود: من موقع دربی استرس نداشتم. من چون در ایران بزرگ نشدم نمی دانم پرسپولیس استقلال چیست و برای همین استرس نداشتم. البته غیرت داشتم.

 

آرفی درباره فارسی صحبت کردنش گفت: تلاش می کنم خوب فارسی حرف بزنم. خیلی سال است فارسی حرف می زنم و این اتفاق ناگهانی رخ نداده است. من خودم به خودم فارسی یاد دادم و معلم نگرفتم. موقعی که به مشهد آمدم از 30 بازیکن که در پیام مشهد بود، یک نفر انگلیسی بلد نبود، من حتی با یک نفرشان هم نمی توانستم حرف بزنم. دو سه ماه هیچ چیزی نمی فهمیدم، می گفتند برو راست، چپ می رفتم یا می گفتند پاس عقب بده پاس جلو می دادم! دیدم فایده ای ندارد و باید یک کاری بکنم! در خانه روی تمام وسایل اسم فارسی آنها را نوشته بودم و به مرور فارسی ام خوب شد.

 

 

این بازیکن سابق پرسپولیس درباره استراماچونی اظهار کرد: او تازه آمده و باید با بازیکنان و لیگ ایران و کشور آشنا شود.  امروز هم من پرسپولیسی هستم اما گل پرسپولیسی شانسی بود و استقلال در دقیقه 95 و 96 هم شانس گلزنی داشت.

 

مهاجم آلبانیایی پرسپولیس همچنین گفت: من که نمی توانم بگویم مربی خارجی آوردن بد است. فوتبالیست های ایرانی خیلی خوب هستند و استعدادهای زیادی داریم اما مدیریت خوبی نداریم. من 12 سال است در ایران هستم و در این مدت 2 تا استادیوم ساخته اند اما در کشورهای اطراف که فوتبالشان از ما ضعیف تر است، سالی 12 تا استادیوم می سازند.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.