حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1638608/44 زمان: 10:45   1398/07/01 بازدید: 32,969

دورخیز حسن یزدانی برای یک رکورد جادویی(عکس)

حسن یزدانی دومین مدال طلای جهانی خود را کسب کرد، در شرایطی که یک طلای المپیک هم در کارنامه خود دارد.

به گزارش "ورزش سه"، شاید طلای حسن یزدانی آنقدر راحت به دست آمد که هیچ کس هیجان چندانی در مبارزه های او نداشت و فقط با قدرت نمایی این نابغه جویباری علاقه مندان به کشتی به وجد می آمدند.
این داستان این روزهای حسن یزدانی در کشتی جهان شده که مورد تمجید خیلی از مربیان و بزرگان کشتی دنیا هم قرار گرفته است.


شاید باورش سخت باشد که نابغه کشتی ایران هنوز ۲۴ ساله هم نشده، کارنامه ای پر از افتخار دارد. او در بالاترین سطح در ۵ سال اخیر حضور داشته و هر سال هم روی سکو رفته است.

 


حسن یزدانی بعد از نقره جهانی ۲۰۱۵، در المپیک ۲۰۱۶ طلا گرفت. سپس در مسابقات جهانی ۲۰۱۷ یزدانی اولین طلای جهانی اش را دشت کرد و در سال ۲۰۱۸ هم به مدال برنز رسید. امسال نیز یل جویبار به دومین طلای جهانی خود دست پیدا کرد.


حتما می دانید که پرافتخارترین کشتی گیر ایرانی حمید سوریان با ۶ طلای جهان و یک طلای المپیک به حساب می آید. پشت سر او عبدالله موحد با ۵ طلای جهان و یک طلای المپیک قرار گرفته که در میان آزادکاران خودش رکورددار است.

 


حسن یزدانی هم با توجه به سن و سالی که دارد، اگر مصدومیتی برایش به وجود نیاید، می تواند ۱۰ سال دیگر در بالاترین سطح کشتی بگیرد. او این فرصت را دارد تا بعد از ۲ طلای جهان و یک طلای المپیک هر سال آمار خود را افزایش دهد و روزی پرافتخارترین کشتی گیر ایرانی باشد.


کسب مدال طلای المپیک ۲۰۲۰ حتی می تواند حسن یزدانی را از این حیث هم رکورددار کند. تاکنون هیچ کشتی گیر ایرانی ۲ طلای المپیک کسب نکرده و کمیل قاسمی که اخیرا به خاطر دوپینگ رقبایش در المپیک ۲۰۱۲ طلایی شده هم یک طلا و یک نقره در ۲ دوره المپیک دارد.

 


حسن یزدانی نه تنها توانایی کسب دومین طلای المپیک، بلکه قدرت یک هت تریک طلایی در المپیک را هم دارد.


به هر حال نابغه جویباری اگر از مسیر درستی که در آن قرار گرفته، خارج نشود؛ قطعا می تواند در سال های آینده رکوردهای زیادی را جابجا کند.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.