حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1641399/44 زمان: 12:27   1398/07/13 بازدید: 6,577

اقدام فدراسیون جهانی عجولانه و ظالمانه بود

میراسماعیلی: علی‌نژاد بدون هماهنگی با من شکایت کرده!

رییس فدراسیون جودو گفت: ظرف این مدت من سعی کردم سکوت کنم تا خوراک دست فدراسیون جهانی و کسانی که این موضوع را پیگیری می کنند، ندهم.

به گزارش "ورزش سه"، آرش میراسماعیلی، رییس فدراسیون جودو که این روزها دغدغه اصلی‌اش مثل تمام اهالی جودو رفع تعلیق فدراسیون ایران از سوی فدراسیون جهانی به شمار می‌رود، امروز در مراسم تشییع پیکر جعفر کاشانی حاضر شده بود.


میراسماعیلی در ورزشگاه شهید شیرودی دقایقی با خبرنگار "ورزش سه" هم‌کلام شد. رییس فدراسیون جودو در ابتدا با اشاره به درگذشت جعفر کاشانی، پیشکسوت باشگاه پرسپولیس و فوتبال ایران گفت:‌ "از جانب جامعه جودو به جامعه ورزش، فوتبال و به ویژه خانواده بزرگ پرسپولیس تسلیت می‌گویم. ما بزرگ‌مردی در فوتبال را از دست دادیم که در چند وقت اخیر من جلسات خوبی را با ایشان داشتم. هر چقدر از سجایای اخلاقی ایشان بگویم، کم است. خیلی در فوتبال به چنین بزرگ‌مردی نیاز داریم. جای او خالی است و امیدواریم روحش شاد باشد و راهش ادامه داشته باشد. درگذشت کاشانی ضربه بزرگی روحی به جامعه فوتبال بود."


وی درباره حواشی اخیر جودوی ایران عنوان کرد: "شاید همه مردم در جریان هستند که در حاشیه مسابقات جهانی اتفاقاتی افتاد که اصلا خوب نبود. شاید ورزشکار ما هم به نوعی مسبب این موضوع بود و خوراکی را دست کسانی داد که شرایط را برای ما در این وضعیت تحریم‌ها سخت کردند. آن‌ها هم به دنبال سوءاستفاده‌هایی بودند و فدراسیون جهانی هم خیلی عجولانه، ظالمانه و شتاب‌زده عمل کرد. ما تا امروز فرصت داشتیم که دفاعیات خود را به کمیته انضباطی ارسال کنیم. ما دیروز دفاعیات خود را ارسال کردیم و این موضوع مورد بررسی قرار می گیرد."


رییس فدراسیون جودو ادامه داد: "فدراسیون جهانی یک تعلیق پیشگیرانه را انجام داد. این تعلیق به ما ضربه زد چون مسابقات نوجوانان جهان را از دست دادیم. این موضوع در کمیته انضباطی بررسی می‌شود. فدراسیون جهانی هم مهلت ۲۱ روزه‌ای داده که ما باید شکایت خودمان را به دادگاه CAS تا روز ۱۰ اکتبر اعلام کنیم. ظرف این مدت من سعی کردم سکوت کنم تا خوراک دست فدراسیون جهانی و کسانی که این موضوع را پیگیری می‌کنند، ندهم. آقای صالحی امیری رایزنی‌های بسیار خوبی را انجام دادند که از ایشان تشکر می‌کنم. همچنین با وزیر ورزش در ارتباط بودیم و هماهنگی لازم را داریم."


وی افزود: "دیروز متوجه شدیم جدا از ما یک شکایتی در دادگاه CAS ثبت شده که این موضوع را ظرف ۲، ۳ روز آینده پیگیری می‌کنیم. مرجع پاسخگویی ما هستیم. این موازی کاری‌ها یک ناهماهنگی پیش می‌آورد. فرقی نمی‌کند از چه ارگانی، اما ما به دنبال احقاق حق ایران هستیم، اما باید هم‌پای یکدیگر حرکت کنیم. در این مدت با صالحی امیری و سلطانی‌فر هماهنگ بودیم، اما کمیسیون بین الملل کمیته ملی المپیک و شخص آقای علی‌نژاد شکایتی را بدون اطلاع بنده به ثبت رساندند که این موضوع را پیگیری می‌کنیم."


میراسماعیلی در پایان در پاسخ به این سوال که چه زمانی پاسخ شکایت ایران به دادگاه CAS می‌آید و آیا این مشکل تا المپیک رفع می‌شود یا خیر، گفت: "ما تا ۵ اکتبر فرصت داشتیم و حالا کمیته انضباطی فدراسیون جهانی تصمیم می‌گیرد. ما به تصمیم کمیته انضباطی هم می‌توانیم اعتراض کنیم. صالحی امیری هم با آقای باخ و مسئولان IOC صحبت‌های خوبی داشته و امیدوارم زودتر جلساتی با بخش داوری IOC برگزار شود. این اتفاقی که برای ما رخ داده، خیلی هم سورپرایز نیست و برای خیلی از کشورهای دنیا به وجود می‌آید. تدابیر خاصی اندیشیده شده و به دنبال حل مشکل هستیم."

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.