حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1642339/46 زمان: 15:02   1398/07/17 بازدید: 7,586

فرهنگ را رعایت کنیم، نیازی به فنس و سیم خاردار نیست؛

درخشان: دوست دارم در استادیوم کنار خانواده ام باشم

بازیکن پیشین تیم ملی و باشگاه پرسپولیس می گوید رعایت ادب و فرهنگ باعث می شود شرایط برای حضور خانوادگی در ورزشگاه ها به زودی فراهم شود.

به گزارش ورزش سه، حمید درخشان در حاشیه جام یونس شکوری در گفت و گو با خبرنگار ورزش سه اظهار داشت: اینجا سابقه دیرینه ای دارد و هر سال جام شکوری برگزار می شود. نکته مثبت این است که تمام بازیکنان پیشکسوت از همه دهه ها حضور دارند و آنها را می بینیم و خوشحال می شویم. این افراد مفاخر فوتبال کشور ما هستند. هر کدام را که می بینیم، یاد دوران بازیگری شان می افتیم که برای خودشان بزرگی بودند و وزنه ای برای تیم ها به حساب می آمدند. این دیدارها باعث دلگرمی خود بنده می شود. لذت می بریم که بازی کردن آنها را می بینیم.

 

درخشان پیرامون درگذشت مرحوم شکوری و نامگذاری این جام گفت: این حادثه در جریان بازی اتفاق افتاد و به خاطر همین سال ها است که یادی از این عزیز می شود که در زمین ورزش او را از دست دادیم. همه عزیزان به خاطر او به این ورزشگاه می آیند و جام به یاد ایشان برگزار می شود.

 

او درباره حواشی و اتفاقات پیرامون تیم ملی امید گفت: به هر حال این اتفاقات درست یا غلط رخ داده و دیگر کاری نمی شود کرد. الان به جایی رسیده ایم که مسئولیت را به آقای استیلی داده اند. من فکر می کنم به جای اینکه انتقاد کنیم، بهتر است در زمان باقیمانده برنامه ریزی خوبی از طرف فدراسیون صورت بگیرد و بتوانیم به حمید استیلی کمک کنیم که شناخت خوبی از تیم دارد و از ابتدا با این تیم بوده است. باید کمک کنیم استیلی موفق شود. موفقیت او تنها برای خودش نخواهد بود و به فوتبال کشور برمی گردد. امیدوارم بعد از چهل و اندی سال، تیم امید ایران به المپیک راه پیدا کند.

 

 

وی افزود: ما باید در انتخاب هایمان دقت کنیم. نباید بازیکنانی را که می توانند مربیان خوبی بشوند، زود خرج کنیم که از بین بروند. فرصت بدهیم تجربه کسب کنند و بعدها مسئولیت های خوب به آنها بدهیم. وقتی فوتبالیست تازه وارد دوران مربگیری شده باشد، فشار روی او وارد می کنیم و به نظرم سخت می شود. ما اینگونه سرمایه سوزی می کنیم. چرا باید یک نفر را بیاوریم که با این حاشیه ها کنار برود؟ در هر صورت اینها سرمایه های مملکت هستند که می خواهند به مربیان خوب تبدیل شوند و بازیکنان بزرگی به تیم ملی بفرستند. بهتر است اینها را حفظ کنیم و در جای مناسب از آنها خوب استفاده کنیم.

 

این بازیکن سابق تیم ملی و پرسپولیس درباره حضور بانوان در دیدار فردای ایران مقابل کامبوج اظهار داشت" من قبل از انقلاب در جام تخت جمشید هم بازی کرده ام و حضور خانم ها را در استادیوم دیده ام. امیدوارم این حضور جدید، قدم مثبتی باشد و از این به بعد تمام خانواده هایی که به فوتبال علاقه دارند، به استادیوم بیایند و جای سلامتی داشته باشیم که خانواده ها از دیدن فوتبال لذت ببرند. اینقدر که می گویند، فوتبال همه اش زشتی نیست. زیبایی هایی دارد که می تواند باعث لذت بردن همه شود. انشاالله یک فضای خوب برای خانم ها مهیا شود که بتوانند در استادیوم فوتبال ببینند.

 

درخشان در مورد شرایط ویژه جایگاه بانوان در استادیوم برای دیدار فردا از جمله فنس های جانبی سکوها گفت: وقتی ما در استادیوم بتوانیم خودمان را کنترل کنیم و الفاظ بد استفاده نکنیم، به یک محیط خوب تبدیل می شود. اصلا نیاز نیست چند سال بگذرد. کاش از همین پنجشنبه این اتفاق می افتاد. باید ادب و انسانیت و عشق و علاقه را نشان دهیم. نیاز نیست فنس کشیده شود. ما خودمان اجازه داده ایم که این فنس ها کشیده شود. اگر رعایت کنیم و حرمت استادیوم را رعایت کنیم، نیازی به فنس و شیشه و نرده ندارد. ما باید کمک کنیم جامعه را بسازیم. باید همدل باشیم و شرایط استادیوم را رعایت کنیم. اگر این کار را انجام دهیم، نیازی به فنس یا دور نشستن نیست. من می خواهم خانواده ام کنار خودم بنشینند. چطور در اتوبوس و هواپیما با هم سوار می شویم یا سفر زیارتی را با هم می رویم؟ امیدوارم از همین پنجشنبه جا بیفتد و نشان دهیم که می توانیم تغییرات را به وجود بیاوریم. نگاه نکنید که از بیرون به ما می گویند اینجا تماشاگران اوباش دارند. ما خودمان نشان می دهیم که فرهنگ و اصالت داریم و می توانیم استادیوم را به جایی تبدیل کنیم که خانواده ها به راحتی بیایند و بروند. حتما نباید قانون بالای سر ما باشد. چراغ قرمز را هم می شود رد کرد. اما بهتر است که بایستی. در استادیوم هم خودمان باید قانون را شکل دهیم. سیم خاردار نمی تواند جلوی ما را بگیرد. من هستم که باید بدون آن خودم را کنترل کنم و بگویم انسان عاقلی هستم که می توانم همه شرایط را لحاظ کنم و امنیت استادیوم را بالا ببرم تا خانواده ها با خیال راحت حاضر شوند.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.