حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1643705/43 زمان: 11:13   1398/07/24 بازدید: 19,222

ایران در شان تیم اول آسیا بازی کرد

مصطفوی: کی روش بود صفر-صفر مساوی می شد

تیم ملی ایران در فضای آلوده و سنگین ورزشگاه منامه و در شرایطی که حریف تمام تلاشش را برای مقابله به کار گرفته بود با وجود شکست نمایشی در شان تیم اول آسیا داشت.

به گزارش" ورزش سه" صالح مصطفوی مربی و کارشناس فوتبال ایران در رابطه با بازی تیم های ایران و بحرین گفت:« بازی را بد شروع نکردیم؛ تیم ملی سعی داشت از کانال میانی بحرین استفاده کند و بحرینی ها آگاهانه این مسیر را بستند. ایران به دنبال استفاده از حرکت های ترکیبی در کانال های میانی و با حرکات سردار آزمون، کریم انصاری فرد و طارمی بود، در این زمان چند فرصت خوب هم داشت مثل بغل پایی که طارمی زد.»


او افزود:« در اوایل نیمه دوم بچه ها با عرض دادن به بازی توانستند مالکیت بیشتری روی توپ داشته باشند. به نظر من تا قبل از گلی که ایران خورد امیدابراهیمی بهترین بازیکن تیم ملی بود هرچند بعد از گل، بحرین فشرده تر بازی کرد و در ضدحملات توانست روی دفاع و هافبک دفاعی ایران فشار بیاورد.»


مصطفوی همچنین گفت:« تعویض های ویلموتس در این بازی تعویض های بسیار خوبی بودند اما شاید اگر من بودم احمدنوراللهی را کمی زودتر و به جای احسان حاج صفی می آوردم.»


کارشناس فوتبال ایران درباره بازی مجید حسینی که بعد از گذران مصدومیت دوباره در ترکیب اصلی بازی کرد هم گفت:« سیدمجید حسینی از نظر آمادگی و سبکی که بازی می کند در حال حاضر بهترین مدافع ایران است. او در لیگ ترکیه و در همه بازی ها برای تیمش فیکس بازی می کند. شاید برخی معتقدند که او بعد از مصدومیت آمادگی کامل را برای بازی نداشته است اما حتما میزان آمادگی اش مورد تایید ویلموتس بوده است.»


او اضافه کرد:«درباره موقعیت هایی که تیم بحرین در نیمه دوم ایجاد کرد، یکی آن تک به تک که بیرانوند گرفت و دیگری صحنه پنالتی بود و چیزی که به چشم می آمد عدم هماهنگی در خط دفاعی بود و من فکر می کنم این به مرور زمان حل می شود.»


مصطفوی گفت:« تیم ملی کاملا تغییر نسل داده و بازیکنانی مثل مجید حسینی و یا کنعانی زادگان و میلادمحمدی باوجود جوانی در ترکیب اصلی تیم بازی می کنند. مسایلی چون عدم هماهنگی به مرور درست می شود. موضوع مهم شکل بازی تیم ملی و نوع کاری است که انجام می دادند که نوید یک تیم آینده دار را می دهد. ما می توانستیم با کی روش به بحرین برویم و در یک بازی که مالکیت 40 به 60 به سود بحرین بود با نتیجه صفر، صفر بیرون بیاییم. اما اگر قرار باشد به سبک بازی و موقعیت هایی که داشتیم نمره بدهیم شانس بردمان در بازی دیشب از حریف بیشتر بود. توپی را که سردار نزد اگر تبدیل به گل شده بود الان نتیجه مساوی یک بر یک داشتیم که همه هم می توانستند از آن راضی باشند.»

 


او افزود:« ما شکل تازه ای از فوتبال را بازی می کنیم و این اتفاق بعد از هفت سال بازی با یک روش دیگر رخ می دهد. ناراحتی ما این است که در مسابقه ای که جو ورزشگاه غیراخلاقی و ناجوانمردانه علیه ما بود نتوانستیم برنده شویم. اما اگر فنی و از بیرون نگاه کنیم تیم ملی در شان تیم اول آسیا بازی کرد. شاید ژاپن هم در چنین مسابقه ای ببازد اما سبک و شکل بازی تیم ملی در قواره تیم اول آسیا بود. درواقع اتفاق فاجعه باری برای فوتبال ایران نیفتاده و تیم هایی مثل برزیل، اسپانیا و پرتغال هم که با همین سبک بازی می کنند همیشه در بازی هایشان برنده نمی شوند.»


او همچنین گفت:« ما با همین مدل بازی در ورزشگاه آزادی می توانیم بحرین را با اختلاف گل ببریم. بخشی از عدم موفقیت تیم ما در بازی دیشب مشکلات این بازی و این تیم نیست. بازیکنان ایرانی در بازی هایی که مقابل تیم های عربی عقب می افتند یا تا وقت زیادی از بازی نمی توانند به گل برسند از نظر روحی افت می کنند. اما اگر از این تیم ها جلو بیفتند آن وقت مثل آن بازی-مقدماتی جام جهانی 2014- در آزادی شش گل هم به بحرین می زنند. واقعیت این است که فوتبال بحرین در حال حاضر در حد فوتبال ایران نیست، آن ها مربی خوب و بازیکنان خوبی دارند اما تنهادر مواقع و شرایط خاص می توانند مقابل ایران نتیجه بگیرند. »


او با اشاره به بازی دشوار تیم ملی برابر عراق گفت:« بازی با عراق بازی سخت تری از این بازی برای ما است و احتمال اینکه عراق بازی خوبی مقابل ما انجام بدهد زیاد هست. با اینحال آنچه درمورد تیم ملی بیشتر از حریف نگران کننده است فشاری است که خودمان به خودمان وارد می کنیم. مثلا در یک صحنه رامین اوت را می اندازد برای طارمی، او می دهد به سردار، سردار نمی تواند از بازیکن مقابلش رد شود و یک خطای هند الکی می کند. این خطا را بحرین می زند و همین توپ تبدیل به یک موقعیت خطرناک و کرنر می شود. در واقع توپی که مال ما بود و در نهایت می توانستیم آن را رد کنیم تبدیل به موقعیتی علیه خودمان کردیم.»


مصطفوی درباره بازیکنان کناری خط دفاع ایران هم گفت:« رامین رضائیان و وریا غفوری در حال حاضر بهترین دفاع راست های ایران هستند. وریا مدتی مصدوم بود و البته مدل بازی این دو فرق دارد؛ رامین ارسال هایش خوب است و وریا به خط جلو اضافه شده و می تواند پشت دفاع توپ بگیرد. در دفاع چپ هم بهترین در حال حاضر میلاد محمدی است. نادری بازیکن فوق العاده ای است اما او حکم محبی را دارد. محبی واقعا بازیکن باکیفیتی است اما خیلی ها معتقد بودند می توانست بازی را از ابتدا شروع نکند.»


او درباره خط حمله تیم ملی هم گفت:« ویلموتس از تمام مهاجمانی که داشت در ترکیب اصلی استفاده کرد و ما دیگر مهاجم تخصصی روی نیمکت نداشتیم. شاید باید منتظر بازگشت کاوه رضایی باشیم چون در حال حاضر مهاجم دیگری در این حد نداریم و همانطور که می بینید بیشتر تیم های لیگ برتر دنبال مهاجمان خارجی هستند.»

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.