کد خبر: 1644202/39 زمان: 13:59   1398/07/27 بازدید: 16,734

ویلموتس باید هر چه سریع‌تر واقعیت‌های فوتبال‌مان را بشناسد

طباطبایی: مگر کی‌روش به لبنان نباخت؟

دروازه بان سابق تیم ملی فوتبال می‌گوید انتقاد از مارک ویلموتس در این شرایط کار منطقی‌ای نیست و نباید او را مورد مواخذه قرار بدهیم.

به گزارش "ورزش سه"،‌ شکست تیم ملی مقابل بحرین هنوز مساله‌ای است که از ذهن فوتبال‌دوستان ایرانی پاک نشده است. بعد از این شکست برخی از طرفداران فوتبال به انتقاد از سبک بازی تیم ملی پرداختند و ویلموتس را مورد هدف قرار دادند. 


هادی طباطبایی پیشکسوت فوتبال ایران که سابقه دروازه بانی در تیم ملی را نیز دارد، در خصوص انتقادها از مارک ویلموتس و قرار گرفتن او زیر سایه کارلوس کی‌روش عنوان کرد:‌ این طور که من متوجه شدم کسی کارشناسی نظر نمی‌دهد و تمام اظهارات جنبه طرفداری و شخصی دارد. آنها که موافق کی‌روش بودند بعد از باخت به بحرین دارند سنگ این مربی را به سینه می‌زنند و سیاه‌نمایی می‌کنند. آنهایی هم که طرفدار ویلموتس هستند هنوز نمی‌دانند که این مربی در آینده واقعا می‌تواند قدم بزرگی برای فوتبال ایران بردارد یا نه. 


وی ادامه داد: حقیقت این فوتبال و حاشیه‌های آن خیلی تلخ است. چند روز قبل 14 گل به کامبوج زدیم و همه به‌به و چه‌چه کردند، حالا به بحرین باخته‌ایم و انتقاد و دوقطبی را شاهد هستیم. در واقع همه روی اتفاقات حرف می‌زنند؛ نه واقعیت فوتبال. واقعیت فوتبال این است که قرار نبود کی‌روش برای همیشه در فوتبال ایران بماند؛ مربیان زیادی آمده‌اند و رفته‌اند و او هم یکی از آنها. ما در زمان او هم با ترکمنستان مساوی کردیم و به عمان و لبنان باختیم. ویلموتس هم یک روز می‌رود. منتها چقدر زمان برد که کی‌روش تمامیت فوتبال ایران را بشناسد و کاری را که فکر می‌کرد، درست است انجام بدهد؟ او هم مدت زیادی طول کشید تا میخ خود را محکم بکوبد. پس به ویلموتس هم باید زمان بدهیم و از الان نمی‌توان درباره عملکرد او نظر داد.


دروازه بان سابق تیم ملی همچنین گفت:‌ واقعیت تلخ این است که فوتبال ایران ساختار مناسب ندارد. بازیکنان تاکتیک‌پذیر نیستند و ما با استانداردهای روز فوتبال دنیا از همه نظر فاصله داریم. اقتصاد فوتبال کشور پویا نیست. تیم‌های ملی پایه نه برنامه اصولی و نه امکانات درست و حسابی دارند. باشگاه‌ها و فدراسیون هدف‌های مشترک ندارند و هر کسی کار خودش را می‌کند. اتحادی نمی‌بینیم. هر کسی هم درباره ساختار صحبت کند، فحش می‌خورد؛ چون نگاه‌ها همان طور که گفتم شخصی و هواداری است و اصول واژه‌ای گمشده در فوتبال کشور است. ما برای فوتبال حرفه‌ای باشگاهی و ملی از فوتبال پایه درست برنامه‌ریزی و کار نکرده‌ایم. ویلموتس هم یک نفره نمی‌‌تواند کار بزرگی انجام دهد.


طباطبایی در پایان افزود: این باخت به بحرین هم می‌توانست در بازی های دیگر رخ بدهد. خود کی‌روش هم به الجزایر با کلمبیا باخته و در این کشور تحت فشار است. تنها راه پیش رو این است که با شناختی که از جامعه فوتبال و فضای ملتهب فوتبال داریم، قبول کنیم که جو بهتر از این نمی‌شود و درگیر حاشیه خواهیم بود. تنها کاری هم که ویلموتس می‌تواند انجام دهد، این است که با سرعت بیشتری واقعیت‌های فوتبال ایران را بشناسد و پروژه‌های خود را پیاده کند.

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.