حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1645097/1 زمان: 09:34   1398/08/01 بازدید: 5,939

تفتیان و طلای دوی ۱۰۰ متر نظامیان جهان

ملی‌پوش دو و میدانی در دوی ۱۰۰ متر بازی‌های نظامیان جهان موفق به کسب مدال طلا شد.

«حسن تفتیان» ملی پوش دو و میدانی ایران موفق شد تا در دوی ۱۰۰ متر بازی‌های نظامیان جهان به مدال طلا دست یابد.

 

سرهنگ «مرتضی صالحی» مربی تیم دو و میدانی نیروهای مسلح در گفت‌وگو با ایرنا، اظهار داشت: تفتیان دونده ۱۰۰ متر ایران امروز خوب درخشید و توانست در مرحله مقدماتی به مرحله نیمه نهایی راه یابد و با موفقیت به فینال برسد. وی در این مرحله با رکورد ۱۰ ثانیه و ۲۴ صدم ثانیه مقام اول این ماده را در بازی‌های نظامیان جهان از آن خود کند.

 

«حسن تفتیان» هم پس از کسب مدال طلا گفت: توانستم مدال طلا را در رشته ۱۰۰ متر که یکی از مهم ترین رشته‌های دو و میدانی است، کسب کنم و مهم‌تر از همه این مدال به اسم ایران ثبت شد.

 

وی افزود: رقیبان سختی را در این بازی‌ها داشتم. ۳ نفر از کسانی که در این مسابقات شرکت کرده بودند رکورد زیر ۱۰ ثانیه را داشتند. شرایط مسابقه برعکس ۲ روز قبلی که در اینجا تمرین کردیم، مقداری نامساعد بود. امروز هم بارندگی و هم سردی هوا کار را برای همه سخت کرده بود وهمین امر سبب شد که بیشتر دونده‌ها رکوردهای خوبی ثبت نکنند.

 

ملی‌پوش دو و میدانی ایران ادامه داد: خدا را شکر که توانستم با رکورد ۱۰ ثانیه و ۲۴ صدم ثانیه مدال طلا را کسب کنم. رقیبان دیگرم که در این رقابت‌ها جایگاه دوم وسوم را از آن خود کردند، از فرانسه و بزریل بودند. ازکشورهای بحرین و کره نیز دو و میدانی کاران خوبی حضور داشتند.

 

تفتیان یادآور شد: مهم‌ترین مسابقه پیش روی من بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو است و کمتر از ۱۰ ماه زمان دارم تا برای این مسابقات آماده شوم و امیداورم برنامه‌ها خوب پیش برود.

 

بازی‌های نظامیان جهان از ۲۵ مهر در ووهان چین در حال برگزاری است.

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.