حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1648431/2 زمان: 19:09   1398/08/16 بازدید: 40,158

اردوغان یوفا را به تبعیض متهم کرد

استفاده از سلام نظامی حق بازیکنان ماست

رئیس جمهورترکیه رجب طیب اردوغان در یک سخنرانی اعلام کرد یوفا پس از جنجال استفاده بازیکنان از سلام نظامی در زمین نسبت به بازیکنان تیم ملی ترکیه رفتار تبعیض آمیزی داشته است.

به گزارش "ورزش سه" ، یوفا ماه گذشته بعد از استفاده بازیکنان تیم ملی ترکیه از سلام نظامی در مسابقات فوتبال پرونده ای را علیه تیم ملی این کشور باز کرد اما اردوغان عقیده دارد این بخشی از مبارزات گسترده علیه ستارگان ورزشی ترکیه است که از عملیات نظامی این کشور پشتیبانی کردند.


اردوغان در یک کنفرانس مطبوعاتی در آنکارا گفت: "ورزشکارانی که نماینده کشور ما در خارج از کشور هستند ، از ابتدای عملیات مورد حمله این کمپین بوده اند."


وی همچنین گفت: "ما نگرش تبعیض آمیز ، ناعادلانه و سیاسی یوفا نسبت به تیم ملی و باشگاه های خود را رد می کنیم . این حق طبیعی ورزشکاران ما است که پس از یک پیروزی به سربازان ما سلام کنند."


بازیکنان تیم ملی ترکیه در فیفا دی قبلی  پس از گل های مقابل آلبانی و فرانسه در ماه گذشته  بعداز گلزنی سلام نظامی داده بودند که این موضوع با واکنش جامعه جهانی مواجه شده بود. فیلیپ تاونزند ، مدیر ارتباطات  یوفا در آن زمان گفت که با توجه به ممنوعیت استفاده از مسائل سیاسی و مذهبی در فوتبال این یک ژست تحریک آمیز است.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.