حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1650501/50 زمان: 11:21   1398/08/28 بازدید: 63,007

با 12 میزبان و فرمول عجیب صعود

گزارش: یورو2020؛ پیچیده و کلافه‌کننده

عدم استقبال تماشاچیان از بازی های اخیر تیم ملی آلمان در رقابتهای مقدماتی یورو2020 در این کشور به بحثهای زیادی دامن زده است.


به گزارش "ورزش سه"، خالی بودن بخشی از ورزشگاه بوروسیا پارک شهر مونشن گلادباخ در جریان دیدار اخیر تیم ملی آلمان و بلاروس در مقدماتی یورو2020، بازی ای که با پیروزی 4-0 شاگردان یواخیم لو به پایان رسید در این کشور خبرساز شده و به بحثهای قابل توجهی در این باره دامن زده است.

 

اشتفان افنبرگ، اسطوره تیم ملی آلمان و بایرن مونیخ یکی از اولین کسانی بود که در برنامه تلویزیونی معروف آلمان، دوپل پاس، در این باره شرکت کرده و گفت به کسانی که ترجیح می داده اند به جای رفتن در استادیوم مونشن گلادباخ و تماشای دیدار آلمان و بلاروس در خانه بازی را از تلویزیون تماشا کرده اند تا بتوانند چند دقیقه بعد از پایان بازی بخوابند حق می دهد.

 

تونی کروس ستاره آلمانی رئال مادرید هم درباره خالی بودن بعضی از سکوهای ورزشگاه بوروسیا پارک در دیدار آلمان و بلاروس صحبت کرده و با انتقاد از کسانی که ترجیح داده اند در خانه بمانند و به ورزشگاه نروند گفت:" یعنی هر کس باید خودش تصمیم بگیرد که برای بازی ملی باید به استادیوم برود یا نه؟".

 

روزنامه زوددویچه تسایتونگ هم با انتقاد از تقویم و طراحی رقابتهای انتخابی یورو می گوید تقویم این رقابتها که تیمهای بزرگ اروپایی را وادار می کند با تیمهایی کوچک و ضعیف بازی های متعددی انجام دهند از اساس دچار اشکال است و یوفا باید فکری برای طراحی این رقابتهای مقدماتی بکند. این روزنامه آلمانی می گوید چرا آلمان باید قبل از هر رقابت مهمی مثل یورو یا جام جهانی به مصاف تیمی مثل بلاروس برود یا فرانسه چرا باید با مولداوی بازی کند یا اسپانیا با مالت؟

 

 

این روزنامه آلمانی می گوید چنین وضعیتی باعث وارد شدن استرس به بازیکنان تیمهای ملی پرقدرت اروپایی و خسته شدن و دلزده شدن تماشاچیان می شود. به همین خاطر بود که یوفا با آگاهی از این وضعیت رقابتهای موسوم به لیگ ملتهای یوفا را طراحی کرد که اجازه می دهد تیمهایی با سطح هم با یکدیگر رقابت کنند.

 

اما انتقادها در آلمان به این هم برمی گردد که وضعیت برگزاری یورو2020 که قرار است در چندین کشور متعدد برگزار شود چنان تقویم و وضعیت پیچیده ای دارد که به خودی خود هم استرس تیمهای پرقدرت اروپا را بیشتر کرده و هم به دلسردی هواداران دامن زده است.

 

با توجه به اینکه قرار است قرعه کشی جام ملتهای اروپا بلافاصله بعد از پایان رقابتهای مقدماتی برگزار شود خبرهای جسته گریخته ای توسط یوفا منتشر شده که به نقش داشتن نتایج تیمها در لیگ ملتهای یوفای گذشته در این قرعه کشی اشاره دارد. رسانه های آلمانی می گویند اخبار قطره چکانی ای که توسط یوفا درباره شرایط قرعه کشی یورو2020 منتشر می شود به مبهم شدن هر چه بیشتر فضا دامن می زند.

با اینحال یک چیز مشخص است و آن اینکه آلمان در مرحله گروهی یورو2020 با تیمهای انگلیس، اسپانیا، هلند یا ایتالیا بازی نخواهد کرد. زوددویچه با جمع بندی اخبار منتشر شده از یوفا درباره آیین نامه های جدید قرعه کشی می گوید احتمال اینکه اوکراین و مجارستان با آلمان همگروه شوند بالا است.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.