کد خبر : 1653436 | 13 آذر 1398 ساعت 13:02 | 50.3K بازدید | 0 دیدگاه

گزارش tagesspiegel از مربی ایرانی هرتابرلین

آلکس نوری در نقش یواخیم لو برای کلینزمن

اولین حضور روی نیمکت هرتا به عنوان دستیار چهره ای سرشناس و جذاب همچون کلینزمن دوباره نام مربی ایرانی الاصل فوتبال آلمان را بر سر زبان ها انداخت.

آلکس نوری در نقش یواخیم لو برای کلینزمن

به گزارش "ورزش سه"، بعد از دو مقطع سرمربیگری در بوندس لیگا A و B به عنوان سکاندار وردربرمن و اینگول اشتات سومین تجربه کار در این لیگ معتبر با دستیاری غیرمنتظره یورگن کلینزمن در هرتابرلین رقم خورد، تصمیمی که بار دیگر آلکساندر نوری را در تیررس رسانه ها قرار داد تا دوباره به سراغ این چهره جوان اما جاه طلب ایرانی الاصل بروند.


در شرایطی که اولین تجربه دستیاری کلینزمن روی نیمکت هرتا در ورزشگاه مملو از جمعیت المپیکو برلین با شکست تلخ 2-1 مقابل دورتموند توام بود سایت tagesspiegel به سراغ آلکس نوری رفت و گزارش مصاحبه ای کامل از دستیار اول چهره جذاب این روزهای فوتبال آلمان و بوندس لیگا منتشر کرد.


در ابتدای این گزارش آمده است:« بسیاری از باشگاه ها وقتی دست به تغییر در نیمکت رهبری می زنند برای انتخاب دستیار نشست های زیادی برگزار می کنند. مدام این سوال در ذهن آنهاست که دنبال چه نوع دستیار با چه افکاری باشیم؟ اصلا ممکن است در این شرایط دشوار و پرتنش انتخاب ها درست باشد یا نه؟ در مورد آلکساندر نوری اما مسئولان هرتا نیازی به این نگرانی و سوالات نداشتند چون سابقه و شناختی که از او به عنوان مربی جوان، انرژیک و جاه طلب وجود داشت بلافاصله حکم ورودش به باشگاه به عنوان دستیار اول یورگن کلینزمن را صادر کرد».

 


به این ترتیب سه شنبه گذشته در تمرین بعدازظهر اندکی پس از اولین و تنها جلسه تمرین عمومی هرتا مرد 40 ساله برای اولین بار مقابل دیدگان خبرنگارانی ظاهر می شود که در کنار پرچم کرنر گوشه شرقی زمین تمرین دور هم جمع شده اند تا اتفاقات و وقایع را ثبت کنند. با ورود کلینزمن به باشگاه هرتا یک تیم کاربردی و حرفه ای روی نیمکت نشست بلکه نجات دهنده آبی و سفید پوشان پایتخت آلمان لقب بگیرند. در این تیم نوری همان نقشی را بازی می کند که زمانی یووآخیم لوو در تیم ملی برای کلینزمن بازی می کرد؛ او بازوی اصلی و مهم ترین دستیار یورگن است.


آلکساندر نوری اما بازگشت این بار در نقش دستیار را شکست نمی داند و می گوید:« شکست؟! در چنین شرایطی من اصلا به این مساله فکر نمی کنم چون بازگشت به زمین و تمرکز روی آماده سازی بازیکنان برای تشکیل یک تیم جذاب ترین سرگرمی من است». این دقیقا همان احساسی بود که آلکس در دوران برمن و اینگول اشتات نیز به آن اشاره کرده بود. نوری در اولین جلسه تمرین 90 دقیقه ای مدام در تمامی صحنه ها حضور داشت حتی پررنگ تر از رئیس برجسته و سرشناسی همچون کلینزمن. آلکس مدام تمرین را قطع می کرد و توضیحات فنی را به بازیکنان گوشزد می کرد.

 


دستیار ایرانی الاصل برلینی ها در سراسر تمرین یک ایده را دنیال می کرد؛ باید بیشتر روی زمین کار کنیم. او دوباره با تاکید روی این موضوع به بازیکنان گفت:«بازی بدون توپ، بازی بدون توپ و ...». وقتی از آلکس در خصوص ایده فوتبالی در هرتا طی هفته و ماه های آتی سوال شد، جواب طعنه آمیز و مبهمی داد."ما می خواهیم تیمی موفق باشیم و از فوتبال جذابی که ارائه می دهیم لذت ببریم و طرفداران مان را سرگرم کنیم بنابراین باید سخت کار کنیم. پشتکار و صرف خواستن مهم ترین راه برای رسیدن به این هدف است و الان وقت فکر کردن به این مسائل نیست».


این که متدها و نوع تمرینات در پلان های مختلف را چه کسی تدوین می کند؟ سوالی بود که نوری در پاسخ به آن گفت:« ما این کار را با هم انجام می دهیم و هر عضوی پیشنهاد می دهد اما حرف آخر را یورگن می زند و تصمیم می گیرد».عصر روز یکشنبه اولین ماموریت کلینزمن برای دستیار اولش آنالیز ماینز 05 حریف بعدی هرتا در مصاف با بایرن مونیخ بود که 5-1 بازنده شد. الکس در خصوص این ماموریت هم جواب جالبی داشت:« ما باید آنالیز کامل خود را داشته و حریف را بازیابی کنیم تا بتوانیم هر رقیبی را شکست دهیم».

 


دستیار ایرانی الاصل هرتا در ادامه به وضعیت کنونی تیم و ناکامی ها اشاره و در مقایسه با دورانی که در برمن کار را تحویل گرفت، افزود:« اگر نتایج آن چیزی نیست که انتظار می رود پس باید بلافاصله شروع به کاری متفاوت کرد. ما در هرتا هم این رویه را در دستور کار قرار دادیم و درصدد هستیم راهی را پیش برویم که بتوانیم در بازی ها با استفاده از آنها تیم را نجات دهیم».


در پایان این گزارش نویسنده آلمانی به نام لورنز شرینر سئوالی پرحاشیه از مربی ایرانی پرسید؛ آقای نوری شما برای کاری طولانی تر از این فصل با هرتا در ذهن دارید؟ آلکس با اطمینان خاص این گونه جواب این سوال پرحاشیه را داد و گفت: «برلین یک شهر خارق العاده است و هرتا باشگاهی دیوانه کننده. هر کسی آرزوی بودن در آن را دارد درست مثل همه ما».

دیدگاهها