حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1653768/46 زمان: 19:24   1398/09/14 بازدید: 105,727

برای یک پنالتی جو مملکت را به هم ریختند؛

قلعه‌نویی: کاری که من برای نساجی کردم، هیچکس نکرد

سرمربی تیم سپاهان با انتقاد از کمیته داوران درباره رفتار با داورها، کنفرانس پر ماجرایی را پس از بازی با نساجی پشت سر گذاشت.

به گزارش "ورزش سه"، امیر قلعه نویی در نشست خبری پس از دیدار با نساجی گفت: به فوتبال تبریک می گویم و خوشحالم که همه بازی های سپاهان، بازی های خوب لیگ هستند. این دیدار هم اینطور بود. ولی فکر می کنم بعد از بازی استقلال، تیم ما را از نظر روحی روانی تحت فشار قرار دادند. یک سوال از آقای ممبینی دارم. مگر برای تیم های شهرستانی نباید عدالت رعایت شود؟ جلوی سایپا پنالتی به نفع ما گرفته نشد که از مال استقلال هم خیلی واضح تر بود. آب از آب تکان نخورد. ولی در بازی استقلال سر یک پنالتی جو مملکت را به هم ریختند. آقای ممبینی عزیز، بالاخره داور اشتباه می کند. آقای صفایی و سید علی هم برای ما اشتباه کردند. گل امروز هم که خوردیم اشتباه بود. یک پنالتی هم روی علی قربانی گرفته نشد. فکر می کنم گل دوم ما هم آفساید بود باید ببینیم. بالاخره داور اشتباه می کند. اینطور به داوران فشار نیاورید آقای ممبینی. شما باید از داوران دفاع بکنید. ما قبل از بازی استقلال بیشترین ضرر را از داوری دیده بودیم. هم جلوی سایپا، هم پارس جنوبی. ولی برای تیم های شهرستانی آب از آب تکان نمی خورد. فشار می آورند داور در بازی بعد تحت فشار قرار می گیرد و تیم های شهرستانی این بلاها سرشان می آید.


او افزود: نکته بعدی اینکه امروز یک توپ روی دروازه آوردند و ما گل خوردیم. یعنی خودمان را تنبیه کردیم. وقتی در چند قدمی دروازه و تک به تک گل نزنید همین است. تازه شانس آوردیم قانون نانوشته شامل ما نشد و گل نخوردیم. در مجموع بازی بسیار خوبی بود. به آقای مهاجری هم تبریک می گویم که بسیار تیم خوبی درست کرده است. اما هیچ تیمی اینجا انقدر موقعیت درست نکرده و تازه خیلی کم فرصت به نساجی بدهد. ما گل اولی که خوردیم خنده دار بود. آقای عباس زاده در آفساید بود. علی قربانی، محبی و بقیه هم موقعیت خراب کردند. باز هم به فوتبال تبریک می گویم که از بازی لذت بردیم.

در ادامه یک خبرنگار درباره سود سپاهان از داوری در هفته های قبلی گفت که با واکنش قلعه نویی همراه شد. او بار دیگر تکرار کرد که صحبت هایش اعتراض به داوری نبوده و درباره حق تیم های شهرستانی حرف زده است.

سپس خبرنگار دیگری به قلعه نویی گفت چرا هدیه ابتدای بازی را از رضا مهاجری قبول نکرده و دلخوری داشته است. چه زمانی این دلخوری بین او و قائمشهری ها به پایان می رسد. قلعه نویی گفت: هنوز هم دلخور هستم. چون کاری که من کردم، شاید کسی در تاریخ نساجی نکرد. بعد 24 سال یک گروه جمع کردیم که این تیم را به لیگ برتر بیاورند. گل را گرفتیم و سمت تماشاچی هم رفتیم و تشکر کردیم. شاید گذشت کنم، اما فراموش نمی کنم. فکر کنم جمله نلسون ماندلا است. چون واقعا از جیب خودم و رفقایم آوردم چون دوست داشتم که این تیم به لیگ برتر بیاید.

 

من فقط به عشق آن بازی نساجی و سپیدرود که سپیدرود برنده شد، به آقای صنیعی‌فر که در انگلیس بود، فیلم را فرستادم و آمد تا از نساجی حمایت کند. بعد هم آقای حدادیان را آوردیم تا حامی تیم باشد. زمان آقای محمود فکری، تیم نساجی در هتل گیر کرده بود که من پول فرستادم، اصلا مگر به من ارتباطی داشت؟

 

قلعه‌نویی یادآور شد: آن زمان کارت بازیکنان را در هتل نگه داشته بودند و نمی دادند که آن مقطع آقای حدادیان مالک و هیچ سمت دیگری نداشت و در فوتبال نبود ولی گفتم که 30 میلیون به فلان هتل بفرستید تا مشکل تیم حل شود. قرار بود 12 میلیون بفرستند که من گفتم 30 میلیون تومان بفرستید.

 

او تاکید کرد: من کمترین نقش را داشتم و آقایان نکونام، پرهام، صنیعی فر، حدادیان و ... در موفقیت نساجی نقش داشتند و همین حالا نیز من درگیر یک سری مسائل این باشگاه هستم. من خودم درگیر امور تیمم هستم، اما مشکلات نساجی هم می آید و تلاش می کنم تا این مسائل برطرف شود.

 

سرمربی سپاهان ادامه داد: نه فقط نساجی، ملوان را هم دوست دارم. دو ماه در ملوان بودم که در آن مقطع 30 میلیون تومان از جیبم دادم. دیدم که ملوان اصلا کانکس پزشکی ندارد. گفتم آقای دکتر، این پول را بگیرید و یک کانکس تهیه کنید که هنوز هم هست. این مدت نیز کپن خودمان را خرج کردیم و به یکی از رفقایمان گفتیم، مبلغی گرفتیم و به تیم دادیم.

 

قلعه‌نویی با بیان اینکه تماشاگران و بعضی خبرنگاران قائم‌شهری نباید یک سری حرف ها را بزنند، ابراز کرد: وقتی پدر شما یک کاری برایتان انجام می دهد، یک توقعی هم دارد. ما هم امروز به سمت تماشاگران رفتیم و گل هم بردیم.

 

او ابراز کرد: امروز بازی قشنگی بود که 4 گل هم داشت. فوتبال همین است. حالا بیاییم و یک سری حرف ها را بزنیم، درست نیست. برنامه ریزی از یک جای دیگری بود ولی آقایان نباید این کارها را انجام می دادند.

 

سرمربی سپاهان درخصوص اینکه در گذشته علیه نساجی صحبت کرده بود، گفت: اصلا درمورد نساجی در این سال ها صحبت نکرده بودم و راجع به تیم دیگری اظهار نظر کرده بودم. من هیچ وقت در مصاحبه هایم درخصوص نساجی حرف نزدم.

 

قلعه‌نویی عنوان کرد: نساجی تیم خیلی خوبی است؛ شما بازی های قبلی نساجی را ببینید، متوجه می شوید که در مسابقاتی که شکست خورده نیز حق آنها باخت نبوده است ولی امروز، نساجی با یک موقعیت، دو گل زد. ما را تحت فشار نگذاشتند، اتفاقا اگر بعد از گل اول، گل دوم را می زدیم و در زمان 2 بر 2 ، گل سوم را به ثمر می رساندیم، اتفاق دیگری می افتاد. آقای مهاجری یکی از مربیان خوبی است که همیشه با کمترین امکانات نتایج خوبی گرفته است.

 

او اضافه کرد: سه بازیکن نساجی را خودم دادم. با توجه به اینکه در تیم دیگری بودم، رضا دهقانی، محمد نادری و ... را خودم در این سال ها به نساجی دادم.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.