حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1653801/13 زمان: 20:48   1398/09/14 بازدید: 80,585

با آن تصمیم سرنوشت بازی تغییر می‌کرد؛

منصوریان: ۱۱-۱۰ بار دیدم، پنالتی بود!

سرمربی ذوب‌آهن معتقد است اگر مقابل پرسپولیس پنالتی به سود آنها اعلام می‌شد، روند بازی تغییر می‌کرد.

به گزارش "ورزش سه"، علیرضا منصوریان پس از دیدار ذوب‌آهن و پرسپولیس در کنفرانس خبری گفت: به تیم فوتبال پرسپولیس تبریک می‌گویم؛ در یک مسابقه با کیفیت برابر بازی را شروع کردیم؛ برخلاف مالکیت توپ ما که در خط دفاع خیلی خوب می‌چرخید و مالک بازی بودیم، یک توپی را فرستادند که الان داخل رختکن نگاه کردم، پنالتی بود. فکر می‌کنم گلر جوان و مدافع ما روی پای علیپور رفتند، پنالتی بود و یک بر صفر عقب افتادیم.

 

او ادامه داد: ریتم بازی خود را به خوبی حفظ کردیم ولی در شروع نیمه دوم، امیدوار هستم اشتباه کرده باشم. الان هم با آقای رفعتی صحبت می‌کردم و در وب‌سایت‌های خبری خواندم. در دو، سه صحنه که از زوایای تلویزیونی نشان می‌دهد، استنباط من در حدی که فوتبال بازی کرده و مربیگری داشتم، این است که خطای پنالتی روی مسعود ابراهیم‌زاده اتفاق افتاد؛ ابتدا ابراهیم‌زاده شارژ شد و بعد، ضربه ناقص زد.

 

سرمربی ذوب‌آهن اضافه کرد: اگر پنالتی بوده و ما جریان بازی را سر همین اتفاق از دست داده باشیم، صحبت‌های دیروز من که روی این مسابقه حساسیت نشان دادم، بی‌دلیل نبوده است. وقتی من به آقای رفعتی صحنه را نشان دادم، گفت به نظرم پنالتی نبوده ولی من گفتم زحمت بکشید فقط صحنه را نگاه کنید و بعد به تهران بروید، اما وقتی صحنه را نگاه کرد، فقط رفت! بالاخره این افراد استاد هستند.

 

منصوریان تاکید کرد: فرض را بر این بگیرید که کارشناسان به این نتیجه برسند که این صحنه پنالتی بوده، اصلا جریان بازی تغییر می‌کرد چون میزبان هم بودیم و به پرسپولیس گل مساوی را می‌زدیم؛ مگر اینکه من راجع به این صحنه اشتباه کرده باشم که بعید می‌دانم چون ۱۱-۱۰ بار صحنه را نگاه کردم. اگر این اتفاق افتاده باشد، جریان بازی به ضرر ما تغییر کرد چون اجازه پیدا نکردیم به گل مساوی برسیم.

 

او یادآور شد: قبول داریم مقابل یکی از تیم‌های خوب کشورمان بازی کردیم و فشار و تهیج تماشاگر دارد و شاید اصلا جریان بازی را عوض کند؛ دو تیم ایران تماشاگران میلیونی دارند که در سطح جامعه هستند. پایاپای بازی می‌کردیم ولی برخلاف جریان مسابقه گل می‌خوردیم. شاید اگر پنالتی ما اعلام می‌شد، روند بازی تغییر می‌کرد.

 

سرمربی ذوب‌آهن تصریح کرد: اگر من ساعت ۱۱ شب بروم و بعد از نظر کارشناسان افسوس بخورم، به جمع بازی‌هایی که از ناحیه داوری آسیب خوردیم، اضافه می‌شود. مثل دیدار با نفت مسجدسلیمان، پیکان و ... . خیلی از مواقع خطا یا گلی را به ضرر ما گرفتند. در کل، روند بازی برابر بود و من امید به جبران نتیجه داشتم ولی از شانس‌های خود بهره نبردیم. به تیم و هواداران پرسپولیس تبریک می‌گویم.

 

منصوریان درباره اشتباهات در خط دفاعی و دروازه ذوب‌آهن ابراز کرد: گلر ما جوان است و وقتی ما معراج اسماعیلی را درون دروازه می‌گذاریم، این اتفاقات طبیعی است؛ تیم‌هایی که زیرمجموعه تیم‌های پُرطرفدار هستند، همیشه حاصل دسترنج‌شان برای خودشان نیست، یعنی ما اینطور مواقع توئون می‌دهیم و بازیکن تولید می‌کنیم ولی وقتی به عرصه ظهور و بازدهی می‌رسد، یک تیم دیگری با پول خیلی خوب او را می‌قاپد!

 

او ادامه داد: من علیرضا بیرانوند، سید حسین حسینی، رشید مظاهری و ... را دراختیار داشتم؛ بیرانوند دو سال فوق‌العاده در نفت داشت و رشید در نیم‌فصل دوم سال قبل عجیب و غریب بود؛ وقتی شما به بازیکن جوان بازی می‌دهید، تبعات دارد و باید آن را بپذیرید. امروز هم داخل رختکن به این بچه(اسماعیلی) خسته نباشید گفتم و عنوان کردم تحت هر شرایطی در بازی بعد مقابل نساجی هم دروازه‌بان ما هستی.

 

سرمربی ذوب‌آهن تصریح کرد: یک سری تبعات دارید و وقتی یک بازیکنی بخواهد بزرگ شود، آن باشگاه و سرمربی باید آن را بپذیرند تا بازیکن به عرصه ظهور برسد؛ در خط دفاع نیز خوب کار کردیم ولی برابر تیم بزرگی بازی داشتیم که شانس‌ها را می‌گیرد و استفاده می‌کند. دیروز هم گفتم، اگر برابر تیم بزرگ عقب بیفتد، شرایط خیلی تغییر می‌کند. باید تحت فشار بازی کنید و مالک توپ باشید. روند بازی خوب بود، اما در روند برابر، تفاوت‌هایی داخل زمین دیده می‌شد که این مورد در بین بازیکنان پرسپولیس کاملا مشهود بود. دو، سه بازیکن پرسپولیس تفاوت کلاس در زمین داشتند.

 

منصوریان درباره اینکه بازیکنان ذوب‌آهن ترس از باخت دارند و قرار بود یک روانشاس به این تیم اضافه شود، گفت: این بازی ترس از باخت نداشتیم چون در آرامش کامل به زمین رفتیم و خیلی خوب بودیم. با توجه به اینکه یک بخشی مطالعه روی روانشناسی دارم و آدمی هستم که همه فضاها را در نظر می‌گیرم، در شرایط فعلی هیچکسی بهتر از سرمربی، دستیاران و مجموعه نمی‌توانند برای تیم کاری انجام دهند. نمی‌توانیم گروه دیگری بیاوریم و تکیه بازیکنانمان را روی آنها بگذاریم. کار روانی ما با تیم خیلی خوب بود. تفاوت فوتبال با تمام ورزش‌ها در یک چیز است؛ شما باید از لحظات استفاده کنید.

 

او ادامه داد: اگر روی ماکولی خطای پنالتی اتفاق افتاده و آفساید نباشد، چه می‌شود؟ شما نمی‌توانید جلوی پرسپولیس همیشه صاحب توپ باشید و به موقعیت برسید؛ باید از تک موقعیت‌ها استفاده کرده و به گل برسید و بعد پرسپولیس را به بالا دعوت کنید! تفاوت در آن لحظات است. اگر آن صحنه و همچنین برخورد ابراهیم‌زاده پنالتی باشد، پیش‌بینی می‌کنم اگر جو عمومی همراه شوند، می‌گویند حق ذوب را خوردند.

 

سرمربی ذوب‌آهن یادآور شد: متاسفانه خیلی از حق ذوب‌آهن که هواداران مظلومی دارد، می‌گذرند و این درد فوتبال است. پیشنهادی هم به آقای ممبینی دادم که این داوران پشت دروازه را بردارند چون بلای جان ذوب‌آهن شدند. برابر نفت مسجدسلیمان پنالتی حریف را می‌گیرد و پنالتی ما را نه. مقابل پیکان فاصله داور پشت دروازه با ارسلان مطهری یک متر و 40 سانتی متر بود و صحنه را نگاه می‌کرد، اما در بیسیم به داور گفت بازی را ادامه بده!

 

منصوریان ابراز کرد: بازی با سپاهان نیز خیلی واضح بود که یک پنالتی و گل ما را قبول نکردند ولی می‌ایستند و ببینند تا چه شرایطی پیش می‌آید. ما نمی‌توانیم جلوی پرسپولیس 7 موقعیت بگیریم و این کارها را انجام دهیم. تک موقعیت‌ها ما را بلند می‌کند. ما اگر موقعیت داشتیم، آن را می‌زدیم و از گل خود محافظت می‌کردیم.

 

سرمربی ذوب‌آهن اظهار کرد: اگر بخواهم واقعیت را بگویم، روز خیلی خوب دروازه‌بان پرسپولیس را می‌بینم. ضربه سر ارسلان مطهری را در زاویه خوبی مهار کرد یا خیلی دیگر از ضربات را خیلی خوب جمع کرد ولی اگر بخواهم تفاوت کلاس دو تیم را بگویم، سید جلال در نفت هم که همراه ما بود، چنین بازی‌ای را نکرده بود.

 

او ادامه داد: سید جلال امروز بالایِ فوتبال، بازی کرد و نمایش خیلی خوبی داشت. در بخش اعظمی از بازی، هافبک‌های دفاعی و وسط بود و به جرات می‌شود گفت که تجربه از سال ۸۴ تاکنون خود را در این مسابقه خرج کرد. سید جلال تفاوت کلاس خیلی بالاتری نسبت به بازیکنانی که در سایر تیم‌ها هستند، وجود دارد و جدا از بحث ذوب‌آهن، آدم خیلی افسوس می‌خورد چرا بازیکنی با این تجربه بالا در جام ملت‌ها همراه تیم ملی نبود. تفاوت کلاس دو تیم، فقط سید جلال بود وگرنه در روند بازی، پایاپای بودیم. سید جلال مدرن فوتبال بازی کرد و با وجود اینکه ۳۸-۳۷ سال دارد، نمایش خیلی خوبی دارد. ضمنا دروازه‌بان پرسپولیس ۳ موقعیت ۱۰۰ درصد گرفت و در دو صحنه مشکوک برای ما پنالتی نگرفتند و ما نابود شدیم.

 

منصوریان یادآور شد: ماکالی در تمرینات خیلی خوب بود و در بازی دوستانه ۳ گل زد. ما اگر در لیست تیم بازیکن خارجی داریم، باید کیفیت او را هم در نظر بگیریم؛ او علاوه بر موقعیت‌هایی که داشت، با یک پاس خوب ابراهیم‌زاده را در موقعیت تک به تک قرار داد. او تلاش کرد و به فهرست ما آمد.

 

او با اشاره به سیستم تیمی ذوب ابراز کرد: ما از نحوه سیستم خود عقب‌نشینی نمی‌کنیم. پرسپولیس همه تیم‌ها را برای گرفتن توپ تحت فشار می‌گذارد ولی مقابل ما خیلی سخت این کار را انجام داد. به بچه‌ها گفتم اشتباه فردی نکنید ولی امروز ۷ اشتباه فردی در انتقال توپ داشتیم و به پرسپولیس دادیم. این سیستم در مالکیت توپ به ما کمک می‌کند و شانس‌های گلزنی که به دست می‌آوریم، به همین خاطر است. اسماعیلی‌فر و ابراهیم‌زاده پشت بازیکنان حریف صاحب توپ می‌شوند و حمله می‌کنیم.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.