حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1654373/7 زمان: 17:36   1398/09/17 بازدید: 13,616

بازی با پارس جنوبی مهم‌ترین بازی نیم فصل ماست

نکونام: کسانی که زحمت نکشیدند، می‌روند

سرمربی تیم فولاد می گوید برای اثبات شخصیت تیمی فولاد نیاز به برد و کسب سه امتیاز در دیدار خانگی برابر پارس جنوبی جم دارند.

به گزارش "ورزش سه"، جواد نکونام، سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان در کنفرانس مطبوعاتی پیش از دیدار با پارس جنوبی اینچنین گفت:

 

بازی با پارس، مهم ترین بازی فصل ماست


 برای بازی فردا به بازیکنانم هم گفته‌ام که مهمترین بازی نیم‌فصل اول ماست. این بازی برای ما خیلی مهم است که آخرین بازی در خانه‌مان را با پیروزی پشت سر بگذاریم و با یک بازی خوب آماده شویم برای نیم‌فصل دوم.

 

برای شخصیت فولاد، نیاز به پیروزی داریم

 

ما به مسائل فنی، فنی نگاه می‌کنیم و هیچ‌کس بهتر از من به تیم اشراف ندارد. به نظر من نتایجی که تیم ما کسب کرده نسبت به هزینه‌ای که باشگاه در این سال‌ها داشته عملکردمان خوب بوده و با توجه به اینکه از مدیریت گرفته تا بازیکن و مربی تغییر و تحول داشتیم شرایط تیم نسبت به اول فصل خیلی بهتر شده و به یک ثباتی رسیدیم و برای ما این ثبات و ادامه حرکت روبه‌جلو‌ی‌مان مهم است. بازی فردا هم با توجه به اینکه آخرین بازی‌مان در خانه در نیم‌فصل اول است، می‌تواند ما را در بالای جدول نگه دارد مهم است، چون با مدعیان مبارزه نمی‌کنیم. ما برای شخصیت تیمی فولاد نیاز به پیروزی در بازی فردا داریم.

 

در شرایط بد هم باید با کیفیت باشیم


 بازی قبل ما با سایپا بازی سردی بود. کیفیت زمین به خاطر بارندگی شدید خیلی خوب نبود. تیم حریف بازی مستقیم انجام می‌داد و کیفیت بازی را پایین آورده بود. ما باید یاد بگیریم که در این شرایط هم کارمان را درست انجام دهیم. چیزی که برای ما مهم است این است که این مسائل را یاد بگیریم، چون همیشه در فوتبال قرار نیست همه چیز خوب باشد و در شرایط بد هم باید کیفیت خوب‌مان را داشته باشیم. قبول دارم که بازی قبل یک بازی سرد و بی‌روح بود و همه‌ی توپ‌ها روی هوا بود، نهایتاً دو سه پاس رد‌وبدل می‌شد و بازی کیفیت فنی خیلی پایینی داشت.

 

بازی با سایپا را جدا کنید

 

 بازی با سایپا را به دلیل شرایط زمین باید جدا کنید،  بازی با گل‌گهر را نگاه کنید که بازیکنان ما مدام در حال تحرک بودند. ما تیم را از لحاظ دوندگی و آماری کنترل می‌کنیم و در بازی با گل‌گهر سیرجان مجتبی نجاریان یکی از بازیکنانی بود که بالاترین دوندگی و ارسال توپ را داشت. بازی‌ها فرق می‌کند و اگر بازی با سایپا را جدا کنیم، نفرات جوان ما یکی از نفرات خوب تیم ما هستند و در کل شرایط خوبی داریم.

 

به نام ها کار نداریم، بعضی کنار می روند

 

چیزی که مدنظر و ایده‌آل ماست، این است که تمام شرایط بازیکنان را تثبیت کنیم. ما دو سه بازیکن‌مان الان چند هفته‌ای است که هیچ تلاشی برای کمک به تیم نمی‌کنند. از یک طرفی هم ما خوشحال هستیم و نسبت به این موضوع مشکلی نداریم و دیدید که چقدر بازیکن جوان را در بازی‌های‌مان استفاده کرد‌ه‌ایم و خوشحالیم که چهار ملی‌پوش امید‌مان را معرفی کردیم و خواستیم که تست‌های پزشکی را انجام بدهند.  از این موضوع نگرانی نداریم که بازیکنی برای موفقیت تیم تلاش نکند. ما نفراتی داریم که جایگزین آنها کنیم و بازیکنانی که بازی می‌کنند تلاش‌شان را کرده‌اند. یک مسئله‌ای هم که هست با تغییر و تحولاتی که داشتیم برای نیم‌فصل دوم ایرادات تاکتیکی‌مان را برطرف می‌کنیم و برای خط جلو‌ی‌مان کاملاً برنامه داریم و با هماهنگی با مدیرعامل تیم آقای آذری با نفرات مدنظرمان صحبت می‌کنیم. نفراتی که برای فولاد خوزستان و تیم زحمت نکشیدند و از خودگذشتگی نداشتند باید از تیم کنار بمانند و به نام‌ها و اسامی هم کار نداریم و کسانی که برای این تیم وقت گذاشتند و از خودگذشتکی کردند جای تقدیر دارد و مردم و هواداران هم باید این موضوع را بدانند. در نیم‌فصل دوم شرایط تیم قطعا بهتر خواهد شد و به ایده‌آلی که قبلا  از آن صحبت کرده‌ام می‌رسیم، همه چیز باید عالی باشد و ما در حال حاضر چنین کیفیتی را نداریم.


قول قهرمانی و سهمیه نداده ام


من روزی که به فولاد آمدم، نه برای سهمیه و نه قهرمانی قولی ندادم، چون با توجه به هزینه و بودجه‌ای که فولاد داشت، می‌توانیم برنامه‌ریزی کنیم. الان یک تیمی را مثال می‌زنم که در نیمه پایین جدول است ولی اگر بخواهیم بازیکنی از آنها بگیریم قراردادشان بالای 2 میلیارد است و قطعا بازیکن آنها به فولاد نمی‌آید. ما تا روز آخر می‌جنگیم حتی برای قهرمانی ولی قولی نمی‌دهم، چون اگر قهرمان شویم برای خود من هم افتخار است و تا روز آخر تلاش می‌کنیم. خیلی از تیم‌ها پر از بازیکنان میلیاردی و ستاره هستند ولی از الان آماده هستند که در نیم‌فصل بازیکن به تیم‌شان اضافه کنند ولی ما چنین شرایطی نداریم و من از ابتدا نسبت به سیاست باشگاه قول داده‌ام، اما قولی که به هواداران می‌دهیم این است که تا آخرین لحظه به خاطر مردم، خودمان و لباس فولاد مبارزه می‌کنیم تا بهترین جایگاه را داشته باشیم.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.