حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1654512/50 زمان: 12:38   1398/09/18 بازدید: 13,933

شورش هوداران کروزیرو بعد از سقوط به لیگ ب (عکس)

هواداران باشگاه برزیلی کروزیرو بعد از آنکه این تیم برای اولین بار در تاریخ خود به سری ب لیگ فوتبال برزیل سقوط کرد دست به شورش زده و با پلیس درگیر شدند.

به گزارش "ورزش سه"، کروزیرو که یکی از پرقدمت‌ترین و پرافتخارترین باشگاه‌های فوتبال برزیل به حساب می‌آید برای اولین بار در تاریخ خود به لیگ دسته دوی فوتبال این کشور سقوط کرد. تحمل این سقوط برای هواداران کروزیرو آنقدر سخت بود که گروه بزرگی از آنها دست به شورش زده و با پلیس درگیر شدند.

 

 

کروزیرو پیش از این چهار بار قهرمان لیگ برزیل، شش بار قهرمان جام حذفی، دو بار قهرمان کوپا لیبرتادورس و 39 بار قهرمان ایالتی شده است. این باشگاه محل پرورش و معرفی تعدادی از بزرگترین ستاره‌های فوتبال برزیل بوده است. توستائو ستاره برزیل در دهه 70 بیشتر از صد بازی برای کروزیرو انجام داده و رونالدوی برزیلی هم فوتبال خود را از این باشگاه آغاز کرده است. از دیگر ستاره‌هایی که سابقه بازی در این باشگاه را دارند می‌توان به جرزینیو و ریوالدو اشاره کرد.

 

اما دیروز برای کروزیرو و هوادارانش روز تلخی بود چرا که در پایان لیگ سری آ برزیل، این تیم رتبه هجدهم جدول را به دست آورد و برای اولین بار در تاریخ خود به دسته پایین‌تر سقوط کرد. اعتراض هواداران ابتدا با سوت زدن و هو کشیدن هواداران آغاز شد ولی چیزی نگذشت که کار به شورش و درگیری کشید.

 

 

بازی کروزیرو و پالمیراس که با شکست 2-0 کروزیرو همراه شد با شورش هواداران و ریختن آنها به زمین در دقیقه 85 به پایان رسید. هواداران صندلی‌ها را به سمت زمین پرتاب کرده و ترقه‌های آتش‌بازی به سمت پلیس پرتاب شد. با ورود پلیس به معرکه و استفاده از گاز اشک آور برای کنترل هواداران صحنه‌های خشنی به وجود آمد.

 

 

این درگیری‌ها در بیرون از استادیوم مینرائو هم ادامه پیدا کرد و هوادارن در بیرون از استادیوم هم با پلیس درگیر شدند. این درگیری‌ها در آمریکای جنوبی یادآور شورش هواداران ریورپلاته آرژانتین در سال 2011 بود که بعد از اولین سقوط تیم‌شان به دسته پایین‌تر با پلیس و نیروهای امنیتی آرژانتینی درگیر شدند.

 

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.