کد خبر: 1661529/1 زمان: 20:39   1398/10/22 بازدید: 74,890

والیبال و آرزوی سکوی المپیک

... و‌ حالا بهترین «تیم» تاریخ ورزش ایران

تیم ملی والیبال موفق شد برای دومین بار متوالی در عرض یک هفته تیم ملی چین را به راحتی شکست دهد تا برای دومین بار در تاریخ به المپیک راه پیدا کند.

به گزارش "ورزش سه"، یک برد راحت دیگر مقابل تیم چین و صعود بی‌دردسر تیمی که کمتر به خاطر می‌آوریم که خون به دلمان کرده باشد. این در حالی است که قرار گرفتن در جمع 12 تیم برتر دنیا در میدانی مثل المپیک شاید روزی برای والیبال ایران تنها یک رؤیا بود اما اگر کمی خوش‌شانس بودیم امروز سومین حضور متوالی این نسل را می‌توانستیم در کشور چین جشن بگیریم.


نسل پرقدرتی که در قاموسش هیچ کاری نشدنی نیست و به هرچه می‌خواهد در تمام رده‌های سنی دست می‌یابد. نسلی که دیگر آسیا  عرصه کوچکی برای بروز استعداش به نظر می‌رسد و درعین‌حال در رقابت‌های فرا آسیایی می‌تواند گلیمش را از آب بیرون بکشد و با شایستگی سرش را بالا بگیرد. درواقع شاید اگر آن باخت کذایی در مقابل استرالیا نبود امروز در صعود به المپیک و جمع 12 تیم برتر دنیا هت‌تریک کرده بودیم و این یعنی دستاورد به معنای واقعی کلمه.


این روزها برخلاف دنیای پرحاشیه فوتبال که تمامی هم ندارد، والیبالی‌ها با کمترین دغدغه ممکن به مهم‌ترین تورنمنت دنیا راه پیدا می‌کنند و در این بازه زمانی اگر آن‌ها را بهترین و شایسته‌ترین تیم ملی، در طی دهه گذشته بنامیم احتمالا ادعای گزافی نکرده‌ایم. امروز با تمام مشکلات و حاشیه‌های خسته‌کننده‌ای که رشته پرطرفدار فوتبال بدان دچار است تیم‌های بسکتبال و والیبالمان با کمترین سروصدای ممکن المپیکی می‌شوند و این افتخار انصافاً دست‌مریزاد دارد.

 


 البته ممکن است صعود باارزش والیبال به المپیک تا حدی تحت تأثیر شکست تیم المپیک ایران مقابل حریف کره‌ای قرارگرفته باشد اما هرگز باعث نمی‌شود کار بزرگان این تیم را نادیده گرفت و این صعود عین افتخار است.


 والیبال ایران امروز مقابل چین در خاک کشورش به‌نوعی راه رفت و برد تا ثابت کند ظرفیت والیبال ایران از قاره کهن پایش را فراتر نهاده و قطاری که از دو دهه پیش به راه افتاده توقف‌ناپذیر است، چه یزدانی خرم باشد چه داورزنی فرقی ندارد چراکه سیستم با کمترین نقص ممکن بنا شده است.

 


و حالا آنچه مسلم است و به‌خوبی می‌دانیم تنها صعود به المپیک این بچه‌ها را راضی نمی‌کند و برایشان کافی نیست و قطعاً آن‌ها استحقاق فکر کردن به فتح سکوهای المپیک را خواهند داشت که اگر این امر محقق شود، در تاریخ رشته‌های گروهی در ورزش ایران بی‌سابقه خواهد بود.

 


ممکن است نحوه صعود والیبالیست‌ها این را در ذهنمان القا کند که راه‌یابی به المپیک و حضور متداوم در جمع بزرگان دنیا کار ساده‌ای باشد اما این افتخارات محال بود بدون برنامه ریزی مدون و تلاش بی‌وقفه، آن‌هم در تمام رده‌های سنی به دست آمده باشد


حالا با جرات می‌توانیم بگوییم والیبال پایش را فراتر از آسیا قرار داده است و راه‌یابی به المپیک تنها مقدمه‌ای برای درخشش و کسب مقام است.

 


 از حالا برای آغاز رژه کاروان ایران و حضور در ورزشگاه المپیک توکیو لحظه‌شماری می‌کنیم جایی که از حالا می‌دانیم برای اولین مرتبه در تاریخ ورزش ایران کاروان والیبال و بسکتبال در آن باهم رژه خواهند رفت و قطعاً قابی ماندگار را به نام خودشان ثبت خواهند کرد.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.