کد خبر: 1661788/42 زمان: 20:48   1398/10/23 بازدید: 32,915

بارسلونا و تکرار یک خاطره تلخ بعد از 16 سال

بعد از حدود 16 سال، بارسلونا یک بار دیگر قصد دارد در اواسط فصل سرمربی اش را برکنار کند.


به گزارش "ورزش سه"، علیرغم صدرنشینی در لالیگا و صعود از مرحله گروهی دشوار لیگ قهرمانان به عنوان صدرنشین، صبر سران بارسلونا بعد از شکست عجیب این تیم در نیمه نهایی کوپا دل ری به سر آمده و به نظر می رسد ارنستو والورده تا ساعات دیگر از بارسلونا جدا خواهد شد.

 

والورده که دو سال و نیم قبل و به جای لوییس انریکه هدایت بلوگرانا را بر عهده گرفت، در جام های داخلی اسپانیا عملکرد درخشانی داشت، اما دو شکست عجیب برابر رم و لیورپول در لیگ قهرمانان نقاط منفی کارنامه او به شمار می آیند.

 

 

اما پیش از این 16 سال قبل و در ژانویه سال 2003 بود که بارسا در اواسط فصل و در چنین مقطعی تصمیم به برکناری لوییس فان خال، سرمربی هلندی اش گرفته و رادومیر آنتیچ را به جای او به عنوان مسئول فنی برگزید. شرایط در آن فصل برای بارسلونا هرگز خوب پیش نرفت و رتبه ششم در لالیگا، حذف زودهنگام از کوپا دل ری و در نهایت شکست دراماتیک مقابل یوونتوس در یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان، حاصل کار بارسای آن فصل بود.

 

بعد از جدایی رادمیر آنتیچ، فرانک رایکارد، پپ گواردیولا، تیتو ویلانووا، خراردو مارتینو و لوییس انریکه طی این 16 سال هدایت بارسلونا را بر عهده داشته و علیرغم کسب نتایج مختلف، همگی در پایان فصل از این تیم جدا شده اند و حالا ارنستو والورده سرنوشتی متفاوت از دیگر سرمربیان بلوگرانا در هزاره جدید دارد.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.