حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1662271/54 زمان: 20:42   1398/10/25 بازدید: 208,421

از دل لیگ برتر با بهترین شوتزن ها

حاج صفی بوی بمب می دهد!

اگر بخواهیم به دنبال شوت زن‌ترین بازیکن لیگ نوزدهم باشیم، احتمالاً باید دنبال مهاجمانی باشیم که بیشتر به دروازه نزدیک هستند، اما امسال یک هافبک دفاعی بیشتر از همه شوت زده!

به گزارش "ورزش سه"، آماری که از بازیکنان شوت زن در نیم فصل اول منتشر شده، یک نکته جالب توجه دارد؛ احسان حاج صفی هافبک دفاعی تراکتور در لیگ امسال بیشتر از بقیه مهاجمان لیگ به دروازه حریفان ضربه زده است. مطابق آمار سایت یازده، حاج صفی در نیم فصل اول 43 شوت به دروازه حریفان زده که 15 تای آن در چارچوب بوده. حاصل این ضربات هم دو گل 3 امتیازی حاج صفی مقابل پرسپولیس و پارس جنوبی جم بوده که تراکتور در هردوی آن ها با نتیجه 1-0 پیروز شد.


این اشتهای حاج صفی برای ضربه زدن به دروازه حریفان وقتی جالب تر می شود که به یاد بیاوریم او بیشتر دوران فوتبالش را به عنوان مدافع چپ گذرانده و اولین بار کارلوس کی روش بود که در تیم ملی از او به عنوان یک هافبک دفاعی در مرکز زمین استفاده کرد.

 

 


بعد از هافبک تراکتور، شهریار مغانلو و علی علیپور با 40 شوت به دروازه حریفان، دومین بازیکن پرکار لیگ در این فاکتور بوده اند. مساله جالب اینکه هم مغانلو و هم علیپور، 18 ضربه به چارچوب حریفان داشته اند و تنها عاملی که باعث می شود مغانلو بالاتر از علیپور قرار بگیرد این است که یک بازی کمتر انجام داده است.


رتبه چهارم این جدول به یک هافبک دیگر تعلق می گیرد. علی کریمی هافبک میانی استقلال با 39 شوت بالاتر از عیسی آل کثیر قرار می گیرد. اما دقت شوت های کریمی، نسبت به سایرین تفاوت معنی داری دارد و فقط 8 شوت آن درون چارچوب بوده. اما از طرف دیگر از این 8 ضربه، 3 تای آن تبدیل به گل شده!


اگر بخواهیم نسبت تعداد کل شوت ها به تعداد شوت های در چارچوب را ملاک قرار دهیم، شیخ دیاباته از بقیه آمار بهتری ثبت کرده است. این مهاجم بلندقامت که نسبت به سایرین کمتر بازی کرده، در مجموع 37 ضربه به طرف دروازه حریفان زده که 17 تای آن در چارچوب بوده است. یعنی تقریباً از هر دو ضربه ای که شیخ دیاباته می زند، یک ضربه به طرف چارچوب می رود.


جلال علی محمدی، هافبک فصل گذشته سپاهان که این فصل به پیکان پیوسته، هفتمین بازیکن موفق در این فهرست است.

 

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.