حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1662754/46 زمان: 19:20   1398/10/28 بازدید: 45,176

تصمیم کمیته اجرایی برمی گردد؟

میزبانی ایران در آسیا؛ در انتظار 2 جلسه

نتیجه ماجرای سلب امتیاز میزبانی از تیم های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا احتمالا با دو جلسه در ایران و AFC مشخص خواهد شد.

به گزارش "ورزش سه"، موضوع اصلی فوتبال ایران دیگر در حد معلوم نبودن سرمربی تیم ملی یا قصه تکراری نرسیدن به المپیک نیست. دو روزی می شود که خبر سلب میزبانی از تیم های ایرانی در فصل پیش روی لیگ قهرمانان آسیا توسط خبرنگاران عربستانی انتشار یافته و مطابق موارد دیگری در حوزه AFC، فدراسیون ایران بعد از رسانه های عربی خبر را تایید کرد و از دریافت نامه ای پرده برداشت که مضمون آن محرومیت تیم های ایرانی از میزبانی در لیگ قهرمانان 2020 بوده است.

 

بعد از رسمی شدن این خبر و ابلاغ آن به 4 باشگاه استقلال، پرسپولیس، سپاهان و شهر خودرو، این باشگاه ها واکنش های مشابه و قابل پیش بینی داشتند. همه نمایندگانی که از این چند تیم با رسانه ها صحبت کردند، همه با اشاره به غیرمنصفانه بودن نامه AFC تاکید کردند که زیر بار این تصمیم نمی روند و در صورت برنگشتن کنفدراسیون فوتبال آسیا از این رای، آنها تن به میزبانی از حریفان در کشور ثالث نخواهند داد.

پس از صحبت های دیشب، مطابق آنچه در سایت فدراسیون منتشر شده بود، امروز صبح جلسه ای بین نمایندگان 4 باشگاه، مسئولان فدراسیون فوتبال و معاون وزیر ورزش در این رابطه برگزار شد. از ریز مطالب مطرح شده در این جلسه چیزی منتشر نشده اما مشخصا سمت و سوی خروجی نشست امروز، قوی تر شدن احتمال انصراف تیم های ایرانی از لیگ قهرمانان است؛ مسئله ای که دیشب توسط خبرنگاران عربستانی به عنوان «خبر رسمی» منتشر شد و باید دید در نهایت به وقوع می پیوندد یا خیر.

 

2 جلسه برای تعیین تکلیف نهایی

در حال حاضر دو جلسه مانده که نتیجه این ماجرا را روشن خواهد کرد؛ یکی در ایران و دیگری در AFC. جلسه ای در وزارت ورزش برای تصمیم نهایی ایران در ارتباط با میزبانی در کشور ثالث برگزار می شود که احتمالا پاسخ رسمی ایران بعد از آن منتشر خواهد شد. دیگر جلسه حیاتی هم در کمیته اجرایی AFC برگزار می شود که در آن رای گیری خواهد شد. در واقع اینکه کنفدراسیون فوتبال آسیا به صورت رسمی و قطعی خواهان سلب امتیاز میزبانی از نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان باشد، در آن جلسه و از طریق کمیته اجرایی تصویب خواهد شد.


اگر انصراف بدهیم ...

اما اگر بنا را بر این بگذاریم که تصمیم نهایی AFC گرفتن میزبانی از ایران باشد و نظر نهایی طرف ایرانی هم مطابق خروجی جلسه امروز باقی بماند، نتیجه این خواهد شد که نمایندگان ایران از لیگ قهرمانان 2020 انصراف می دهد و به احتمال زیاد، کنفدراسیون فوتبال آسیا هم ایران را از دوره های بعدی این رقابت ها محروم خواهد کرد. درباره میزان این محرومیت مطالب مختلفی عنوان شده اما قول مشترک بین آنها، 2 سال بوده است. انصراف احتمالی ایران ممکن است عواقب دیگری نیز داشته باشد که در آینده مورد بررسی دقیق تر قرار می گیرد.


احتمال پایان مطلوب مذاکره

این شروع سفت و سخت از طرف باشگاه های ایرانی، به این هدف بوده که تصمیم آتی کمیته اجرایی را تحت الشعاع قرار دهد و باشگاه ها و فدراسیون حتما از راه های دیگری هم پیگیر ماجرا خواهند بود تا AFC را از این رای جنجالی برگردانند. از این رو باید این احتمال را هم در نظر گرفت که تصمیم کمیته اجرایی به سود ایران عوض شود و این مذاکره پایان مناسبی برای طرف های ایرانی داشته باشد.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.