حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1662939/44 زمان: 17:03   1398/10/29 بازدید: 8,289

فرزانه فصیحی در صربستان تاریخ‌سازی کرد

رکوردشکنی دخترباد با چاشنی ورودی جهانی

سریعترین دختر ایران نه تنها رکورد دوی 60 متر ایران را بار دیگر جابه‌جا کرد؛ بلکه برای اولین بار سهمیه حضور در مسابقات جهانی داخل سالن را گرفت.

به گزارش "ورزش سه"، فرزانه فصیحی چند ماهی است که برای پیگیری تمریناتش و همچنان بالا بردن آمادگی خود به صربستان سفر کرده و در باشگاه پارتیزان بلگراد کار خود را دنبال می کند، به هدف بزرگی که برای خود ترسیم کرده بود، رسید.


رکورددار دوی سرعت ایران که رویای حضور در مسابقات جهانی داخل سالن را داشت، بعد از رکوردشکنی چند هفته قبل خود بار دیگر توانست در مسابقات آزاد صربستان رکورد دوی 60 متر ایران را جابه‌جا کند.


فصیحی چند هفته قبل در همین صربستان رکورد دوی 60 متر ایران را به 7.32 رسانده بود، اما همچنان 2 صدم ثانیه تا کسب ورودی مسابقات جهانی فاصله داشت.


در شرایطی که چیزی تا پایان کار فصیحی در صربستان باقی نمانده بود و او دیروز در یکی از آخرین مسابقات خود شرکت کرد، رکورد 7.29 ثانیه به نام دختر باد ایران ثبت شد. ثبت این رکورد یعنی کسب ورودی جهانی از سوی فرزانه فصیحی به عنوان اولین ملی‌پوش زن دوومیدانی در ایران که با ثبت نهایی این رکورد توسط فدراسیون جهانی رسمی خواهد شد.

 


با توجه به اینکه رکورد قبلی فرزانه فصیحی در مسابقات آزاد صربستان خیلی زود توسط فدراسیون جهانی ثبت شد و رسمیت پیدا کرد، این بار هم می توان گفت که رکورد 7.29 به نام او ثبت شده و با این شرایط هم رکورد ایران بهبود پیدا کرده و هم یک اتفاق تاریخی در دوومیدانی ایران رخ داده است.


بدین ترتیب فصیحی دیگر نیاز نیست در مسابقات قهرمانی داخل سالن آسیا که ماه آینده در چین برگزار می شود به دنبال کسب سهمیه جهانی باشد چون او همین حالا هم اولین و تنها دارنده سهمیه مسابقات جهانی داخل سالن از دوومیدانی زنان ایران است.


با تکرار چنین رکوردی در مسابقات داخل سالن آسیا سریعترین دختر ایران می تواند حداقل یکی از سکوهای قاره کهن را هم از آن خود کند و حتی برای طلایی شدن بجنگد.

 

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.