حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1662942/4 زمان: 17:12   1398/10/29 بازدید: 10,603

غلامحسین پیروانی:

جوانگرانی معنا ندارد و نباید به استیلی حمله شود!

سرمربی سابق تیم المپیک ایران اعتقاد دارد در فوتبال ایران زیرساختی برای اعتماد به بازیکنان جوان وجود ندارد و این مساله یکی از عوامل اصلی ناکامی فوتبال ایران در مسیر المپیکی شدن است.

به گزارش "ورزش سه"، غلامحسین پیروانی، سرمربی سابق فجرسپاسی که در دوره‌ای نیز هدایت تیم امید ایران را در مسیر انتخابی المپیک عهده‌دار بود و در مسیر دستیابی به این هدف ناکام مانده، درباره حزب المپیکی‌ها اینبار با حمید استیلی می‌گوید: کاری به آقای استیلی ندارم ما باید بدانیم که سرمربیان لیگ برتری به دلیل عدم مشخص بودن حاشیه امنیت‌شان برای نتیجه گرفتن به بازیکنان جوان اهمیت نمی‌دهند.

 

پیروانی درباره ناکامی المپیکی‌ شدن برای نیم قرن نیز گفت: به این دلیل که طی این چند سال گذشته تیم‌های ما چه سرمایه‌گذاری در رده‌های پایه داشته‌اند. چند بازیکن کلیدی به فوتبال ایران تحویل داده‌اند؟ بعد از سردار آزمون، جهانبخش و طارمی دیگر کدام بازیکنان اینطور معروف شده‌اند؟ کجا هستند؟ شما تیم‌های حاضر در مسابقات قهرمانی آسیا را ببینید از پایه قوی هستند و برای آنها برنامه‌ریزی کرده‌اند. ما این کار را نکردیم و نمی‌کنیم ولی رقبای ما جلو زده‌اند. نمی‌گویم استیلی مقصر نیست چون باخت در هر صورت برای سرمربی است. به نظرم غیر از استیلی هر سرمربی دیگری هم بود تیم امید حذف می‌شد. استیلی دیگر باید چکار می‌کرد؟ ما از موقعیت‌ها هم استفاده نکردیم.

 

وی در ادامه صحبت‌هایش گفت: تیم ما در این سه بازی هر چه داشت گذاشت اما ساختار خط حمله‌مان خوب نبود. قبل از آقای استیلی کرانچار حضور داشت که سرمربی بدی نبود و سابقه قهرمانی با سپاهان را در کارنامه دارد. ببینید مربی مانند مرغ در عزا و در عروسی سرش بریده می‌شود و استیلی الان چنین وضعیتی دارد. او زحمت خودش را کشید و به نظرم استیلی نباید قبول می‌کرد بعد از مجیدی به عنوان سرمربی تیم امید انتخاب شود. او بازیکن بزرگی بود و مربی خوبی هم هست اما ساختار تیم‌های پایه ما مناسب نیست. این مثال را مورد آقایان چمنیان، علیدوستی، امیرحسین پیروانی و سایر سرمربیان در این رده‌ها را ببینید.

 

غلامحسین پیروانی انتقاداتی نیز متوجه فدراسیون داشت و در اینباره گفت: صد در صد فدراسیون فوتبال مقصر است. ما باید برنامه‌ریزی خوبی داشته باشیم. به نظرم چنین مشکلاتی از باشگاه‌ها نشات می‌گیرد. نه سرمربی و نه مدیرعامل در ایران حاشیه امنیت ندارند و به همین دلیل به بازیکنان جوان اهمیت نمی‌دهند.

 

پیروانی درباره انتخاب سرمربی تیم ملی بزرگسالان گفت: هر چه زودتر باید سرمربی انتخاب شود. در وضعیت فعلی اگر ما سرمربی داخلی انتخاب کنیم ضرر نمی‌کنیم. آقای حشمت مهاجرانی به عنوان سرمربی داخلی انتخاب و با او قهرمان شدیم و به جام جهانی هم راه پیدا کرده بودیم. آقای پورحیدری و پروین هم همینطور. ما باید به سرمربیان داخلی شخصیت بدهیم. برای مثال با آقای بلاژوویچ هم به جام جهانی نرفتیم اما اگر سرمربی داخلی چنین کاری می‌کرد او را ترور می‌کردند همان کاری که با علی دایی کردند. همان بلایی که امروز سر استیلی می‌‌آورند را سر مربیان خارجی هم می‌‌آورند؟

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.