حساب رسمی ورزش‌سه را در اینستاگرام دنبال کنید
کد خبر: 1663104/43 زمان: 14:03   1398/10/30 بازدید: 15,122

معرفی بخش مسابقه دوازدهمین جشنواره بین المللی فیلم‎ ورزشی

"چطوری کریس؟" و "سکوهای امن افغانستان" در یک مسابقه سینمایی

آثار راه یافته به بخش مسابقه دوازدهمین جشنواره بین المللی فیلم های ورزشی ایران در بخش مستندهای کوتاه و نیمه بلند معرفی شدند.

به گزارش"ورزش سه" و به نقل  روابط عمومی جشنواره بین المللی فیلم های ورزشی ایران، این آثار از سوی هیأت انتخاب این جشنواره برای حضور در بخش مسابقه معرفی شدند. از نکات جالب لیست فیلم های راه یافته به بخش مسابقه می توان حضور عادل فردوسی پور با دو فیلم و همچنین مستند "سکوهای امن" به کارگردانی امیرتاجیک و تهیه کنندگی "ورزش سه" اشاره کرد. در این دوره مجموعا 116 اثر از ایران و 21 کشور به بخش مسابقه دوازدهمین جشنواره بین المللی فیلم های ورزشی ایران در بخش های مختلف راه یافتند.  جشنواره فیلم‌های ورزشی ایران، نماینده انحصاری فدراسیون جهانی فیلم و تلویزیون ورزشی (FICTS) است. مقر FICTS در میلان ایتالیا است که بیش از 120 کشور عضو این فدراسیون هستند.

 


ابرام چرخی و عادل در بخش مستند کوتاه


براساس اعلام روابط عمومی این جشنواره چهارده فیلم در بخش مستند کوتاه به نمایش به رقابت می پردازند. موضوع جالب این لیست حضور عادل فردوسی پور با دو فیلم "ابرام چرخی" و "چطوری کریس؟" در این بخش است. فردوسی در "ابرام چرخی" که به کارگردانی علی ثقفی در جشنواره شرکت کرده به عنوان تهیه کننده حضور دارد اما "چطوری کریس" فیلمی است که او هم تهیه کننده و هم کارگردانی اش را به عهده داشته است. لیست فیلم های مستند کوتاه بخش مسابقه به شرح زیر است:
«F55» به کارگردانی و تهیه کنندگی ناصر ناصرپور، «پنجره آبی» به کارگردانی رضا فرهمند و تهیه کنندگی مرتضی شعبانی، «کوتاه قامتان» به کارگردانی و تهیه کنندگی محمدرضا عظیمی، «حسنی میرهادی» به کارگردانی و تهیه کنندگی محمدرضا عظیمی،  «کودکان سندروم داون (پان)» به کارگردانی و تهیه کنندگی محمدرضا عظیمی، «جان و خرد» به کارگردانی سعید راضی حویزه و تهیه کنندگی مصطفی فولادی، «من یک پرنده هستم» به کارگردانی و تهیه کنندگی عابدین محمدی، «انوری» به کارگردانی سلمان ابوطالبی و تهیه کنندگی یاسر شاه پیری، «قهرمان» به کارگردانی و تهیه کنندگی ابراهیم نعمتیان، «اتفاق آن روز» به کارگردانی و تهیه کنندگی رضاعربشاهی، «آنسوی حصار» به کارگردانی و تهیه کنندگی آرمان قلی پور دشتکی، «ابرام چرخی» به کارگردانی علی ثقفی و تهیه کنندگی عادل فردوسی پور، «چطوری کریس؟» به کارگردانی و تهیه کنندگی عادل فردوسی پور، «کامیون» به کارگردانی و تهیه کنندگی مجتبی پوربخشی.

 


سکوهای امن افغانستان در بخش مستند نیمه بلند


اما در بخش مستند نیمه بلند جشنواره فیلم های ورزشی 20 فیلم به بخش مسابقه راه پیدا کردند. در این بخش فیلم "سکوهای امن افغانستان" به کارگردانی امیرتاجیک و تهیه کنندگی "ورزش سه" حضور دارد. لیست فیلم های مستند نیمه بلند بخش مسابقه به این شرح است:


«بهمن عزیزم» به کارگردانی مصطفی پورمحمدی و تهیه کنندگی خانه مستند انقلاب اسلامی، «افتخار من سپاهان» به کارگردانی و تهیه کنندگی امیرحسین رضی، «دریبل» به کارگردانی پدارم بهرامی و تهیه کنندگی عطا ‌پناهی، «جلیل و خلیل» به کارگردانی و تهیه کنندگی روح الله اکبری، «نینجاهای ایرانی» به کارگردانی محمد قادری و تهیه کنندگی محمد قادری و اکبر فرجی، «داستان جودو» به کارگردانی محمد رضا خیابانی تنها و تهیه کنندگی محمد رضا خیابانی تنها و رضا شکری، «تنفس مصنوعی» به کارگردانی و تهیه کنندگی صادق دهقان، «چنگ به آسمان» به کارگردانی و تهیه کنندگی سید محمد علی حامی، «کنار گود» به کارگردانی تورج کلانتری و تهیه کنندگی سید جمال عودسیمین، «پرنده آبی» به کارگردانی کاوه بهرامی مقدم و تهیه کنندگی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، «سکوهای آزادی، سمفونی هواداری» به کارگردانی امیر تاجیک و تهیه کنندگی سایت ورزش سه، «سکوهای امن افغانستان» به کارگردانی امیر تاجیک و تهیه کنندگی سایت ورزش سه، «ستارگان خلیج فارس» به کارگردانی و تهیه کنندگی علی خائف، «دقیقه 55» به کارگردانی علیرضا فرخنده کیش و تهیه کنندگی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، «عاطفه» به کارگردانی فرهاد عزیزی یکتا و تهیه کنندگی حوزه هنری استان خوزستان، «70 سال بدون کارت زرد» به کارگردانی و تهیه کنندگی سید کیانوش رستگار، «اسکندر» به کارگردانی و تهیه کنندگی علی شهابی نژاد، «سرزمینی برای راگبی نیست» به کارگردانی مسعود احمدی و تهیه کنندگی شیما پورسهم الدین، «مشق کوه» به کارگردانی شهروز صفری  و تهیه کنندگی سلیمان خادمی، «یک فراموشی بی حس کننده» به کارگردانی عادل انیسی و تهیه کنندگی مهدی مطهر.

 


مستند کوتاه و نیمه بلند بین الملل:


مردی در هوا به کارگردانی نصرت اوغوژان ییلدیز و آغور ارثوز از ترکیه، یک مسابقه متناقض به کارگردانی اوریم اینچی از ترکیه، اچ.سی.دوسی – جوان ماندن در 88 سالگی به کارگردانی سرتاک چاولا از هند، چشمک : قدرت برای تغییر به کارگردانی آفتاب عباسی از پاکستان، بازنده به کارگردانی ساویتا سیلتراکول از تایلند، نارش کومار – مردی با کفش های صندلی به کارگردانی لینوس هربیگ ماتن از نیوزلند، ایزیدوس به کارگردانی ویکتور داگبرگ از سوئد، هفت روز – داستان دیو هیلی نابینا به کارگردانی دومینیک هیگنر و یان هیگنز از انگلیس، صد سال دویدن به کارگردانی دومنیکو پاررینو از ایتالیا و پروژه اسکیموی زنان ایسلند به کارگردانی تانیا نویل از فرانسه.


جشنواره ایران به عنوان یکی از ۱۶ پایگاه جهانی و میزبان ۲۸ کشور آسیایی و منطقه برای ورود به جشنواره جهانی میلان مورد توجه فیلمسازان و سینماگران این کشورها است و با توجه به جایگاه بین المللی این جشنواره و استقبال از آن، آثاری از کشورهای اروپایی و دیگر کشورها نیز مهمان این رویداد هستند. در این دوره آثاری از 54 کشور برای حضور در جشنواره ثبت نام کردند.


دوازدهمین جشنواره بین المللی فیلم های ورزشی ایران به دبیری سیدمجتبی علوی اسفندماه 1398 برگزار می شود.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.